Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Gregor: Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu

V 33. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy odchádzala Dukla v utorok 7. decembra z ľadu Slovana s päťgólovou nádielkou. HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:1 (3:1, 2:0, 0:0).

Hráči Slovana sa radujú po piatom góle v sieti Trenčína.Hráči Slovana sa radujú po piatom góle v sieti Trenčína. (Zdroj: TASR/ PAVEL NEUBAUER)

Domáci už s kanadským bekom Jackmanom a bez Kapuša začali ako z partesu. Už po 155 sekundách využil Libor Hudáček peknú prihrávku Martina Bakoša po jeho prieniku po pravej strane a prekonal neistého Kováča v bránke hostí. Trenčania odpovedali veľmi rýchlo. O 64 sekúnd prešiel Pardavý stredom domácej obrany jeho pokus popod Rybára zastavila žŕdka, no pohotový Gašparovič dorazil puk do siete.

V 7. minúte ukázal ďalšiu hviezdnu chvíľku Šatan, chrbtom ku Kováčovej bránke tiesnený zozadu obrancom prehodil bekhendom kľačiaceho trenčianskeho gólmana. O tri minúty sa dostali domáci fanúšikovia opäť do extázy, keď sa ešte raz presadil tretí útok po Bakošovej strele. V druhej tretine hrali domáci s dvojgólovým náskokom na istotu, obetavo korčuľujúci hostia im však nenechali vydýchnuť.

A hoci si Dukla niekoľko šancí vypracovala, v bránke domácich čaroval ich najlepší hráč Rybár st. Chlieb v zápase sa definitívne lámal v polovici zápasu. Najprv šiel na trestnú lavicu hosťujúci Tvrdoň za hákovanie a o 21 sekúnd za ním za sekanie zamieril spoluhráč Jánoš. Presilovku o dvoch hráčov využil po trme-vrme pred Kováčom Kuľha, ktorý zostal pri pravej žŕdke úplne sám a puk sa k nemu odrazil.

Slovanisti dokonale zužitkovali aj následnú presilovku o jedného hráča, keď Richard Huna našiel sprava medzierku medzi Kováčom a žŕdkou jeho bránky - 5:1. Záverečná tretina už veľa zábavy divákom nepriniesla. O čosi aktívnejší boli hostia, ale na Pavla Rybára nemali nárok. Slovanu sa angažovanie dvoch víťazov Stanleyho pohára vyplatilo, aj v utorok sa prezentovali spolu troma bodmi do kanadského bodovania.

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Góly: 3. L. Hudáček (M. Bakoš, Bulík), 7. Šatan (Jackman, Hujsa), 10. M. Bakoš (Bulík, L. Hudáček), 31. Kuľha (Hujsa, Šatan), 32. Richard Huna (Lipiansky) - 4. Gašparovič (Pardavý, Bolf)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Gašparík - Šefčík, Výleta, 2 402 divákov.

Zostavy:
Slovan: Pavol Rybár - Jackman, Hájek, Schnabel, Demel, J. Kováčik, Bohunický, Jendek - Kuľha, Hujsa, Šatan - Róbert Huna, Lipiansky, Richard Huna - Bulík, M. Bakoš, L. Hudáček - D. Skokan, Sloboda, D. Buc

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - od 21. L. Ružička, Naurov, P. Kopecký

Povedali po zápase

Zdeno Cíger (tréner Slovana Bratislava): "V minulých zápasoch nás súperi trestali za naše individuálne chyby. Teraz sa to otočilo. V ostatných stretnutiach sa naše výkony zlepšovali. Už sa to začína podobať na hokej. Som rád, že sme dnes boli disciplinovaní a hrali sme v pohode v ofenzíve aj defenzíve. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon. Jackman už na prvý pohľad na prvom tréningu ukázal, že je to pán hráč. Druhým najlepším obrancom bol Demel. Útočník, ktorého obranné kvality využívame pri absenciách našich obrancov."
Dušan Gregor (tréner Dukly Trenčín): "Prehrali sme vo veľmi priemernom zápase. Aj keď sme urobili chyby, výsledok nezodpovedá priebehu duelu. Prvý gól bol o chybe pri našom obrannom systéme, pri druhom hráč rozmýšľal, či si ľahne do strely, pri treťom sme nepokryli ľahký vyrazený puk. V druhej tretine sme boli lepší, vypracovali si šance, ktoré sme však nepremenili. Potom prišli dva školácke fauly, dvakrát sme inkasovali v oslabení a bolo po zápase. Urobili sme chyby, ktoré súper potrestal a sami sme nedokázali streliť gól."

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  3. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  5. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

14-ročný chlapec pri dychovej skúške nafúkal 2,25 promile

Policajti obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou počas svojej služby prichytili pod vplyvom alkoholu trojicu chlapcov vo veku 14 a 15 rokov.

Michal sa nevzdal. Napriek vážnej dopravnej nehode víťazí

Život sa mu zmenil v priebehu pár sekúnd. Pri dopravnej nehode prišiel o nohu, no nevzdal sa. Dubničan Michal Lukáč sa postavil na nohy a radí sa medzi kulturistickú špičku.