Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

O víťazstve Trenčína rozhodli samostatné nájazdy

Hokejový zápas 31. kola základnej časti Slovnaft extraligy 2010/2011 medzi HK 36 Skalica a Dukla Trenčín, ktorý sa hral v piatok 3. decembra v Skalici, skončil 3:2 pre Trenčín.

SKALICA/TRENČÍN. Útočne naladené skalické mužstvo si hneď pri prvom striedaní vytvorilo tri sľubné šance, ale Jarolín, Kloz ani Školiak nedokázali prekonať Kováča v bránke hostí. Domáci mohli streliť prvý gól počas presilovej hry, opäť to však bol Kováč, ktorý zmaril možnosti Záhorákov.

Prvú vážnejšiu príležitosť hostí z Trenčína mal Tvrdoň, ktorý unikol domácej obrane a svoj samostatný nájazd aj pekne zakončil, ale bez želaného gólového efektu. Druhú tretinu začala Skalica presilovou hrou o dvoch hráčov, v ktorej mohol otvoriť skóre Višňovský, ale jeho stopercentná šanca, keď sa ocitol sám pred prázdnou bránkou, sa skončila tesne nad hornou žŕdkou. V 26. min sa už domáci mohli radovať: Kutálek našiel spoza bránky nikým nekrytého Jarolína a ten skóroval. Druhý gól mal na hokejke Šátek, no pri jeho pokuse zazvonila konštrukcia bránky. Ojedinelú šancu Trenčanov mal Koložváry, v poslednom momente mu však puk vypichla skalická obrana. Hosťom sa podarilo vyrovnať v úvode poslednej tretiny, keď Hruška zachytil puk na modrej čiare, dostal sa s ním do blízkosti domácej bránky a strelou pomedzi Lakosilove nohy vyrovnal. Skaličania po vyrovnávajúcom góle Trenčanov pritlačili, ale Zálešák svoj strelecký pokus ešte nepremenil. V 50. min zostal pri ľavej žŕdke domácej bránky nekrytý Jánoš, ale nedokázal usmerniť puk.

Peknú akciu potom predviedla dvojica Jarolín, Kutálek a po prihrávke druhého menovaného Jarolín usmernil puk do odkrytej bránky hostí - 2:1. Domáci hráči sa však z vedenia neradovali ani minútu, keďže Melichárek vybojoval puk a prestrelil Lakosila. V predĺžení si výraznejšiu šancu nevypracovalo ani jedno
mužstvo. O víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých si pripísal víťazný gól hosťujúci R. Tvrdoň

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 31. kolo základnej časti:

Góly
: 26. R. Jarolín (Kutálek, I. Jankovič), 53. R. Jarolín (Kutálek) - 42. M. Hruška (Jánoš), 54. T. Melichárek (Pardavý), rozhod. sam. nájazd R. Tvrdoň

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Horínek, M. Orolin, 1706 divákov

Zostavy:
Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gula, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jaborník, Magušin - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Filip Novák, J. Prokop - J. Jurík, Mikušovič, Konečný

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný, Fatyka, Jarábek - Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek - P. Kopecký, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - Palák

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.