Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Košice rozhodli tromi gólmi v priebehu troch minút

V 25. kole základnej časti hokejovej Slovnaft ligy v utorok 16. novembra prehrala Dukla na domácom ľade s Košicami. Dukla Trenčín - HC Košice 2:4 (0:1, 1:3, 1:0).

Hráč Dukly Trenčín Radoslav Tybor (uprostred) v šanci pred brankárom HC Košice Júliusom Hudáčkom (vpravo), sleduje to Ján Tabaček z HC Košice (vľavo).Hráč Dukly Trenčín Radoslav Tybor (uprostred) v šanci pred brankárom HC Košice Júliusom Hudáčkom (vpravo), sleduje to Ján Tabaček z HC Košice (vľavo). (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

TRENČÍN. V úvodnej tretine mali o niečo viac z hry hostia, ktorí boli pohyblivejší a častejšie sa dokázali usadiť pred súperovou bránkou. Túto svoju prevahu však korunovali iba jedným gólom, keď v 17. minúte bleskový protiútok zakončil jemným tečom z bezprostrednej blízkosti Pašek.

Po prvej prestávke sa hra rozprúdila a šance sa striedali v rýchlom slede na oboch stranách. V 22. minúte z presilovkovej akcie prvej trenčianskej útočnej formácie vyrovnal Olvecký, no potom sa opäť prejavila vyššia herná kvalita východniarov. Najskôr S. Gron a Martin Frolík zahodili tutovky, v 29. minúte S. Gron dokonca nepremenil trestné strieľanie, ale Košice potom tromi gólmi v rozpätí troch minút prakticky rozhodli zápas.

Najprv Michalom Grmanom nahodený puk cez klbko hráčov prepadol až do trenčianskej siete, ďalší kolotoč pred bránkou zakončil spomedzi kruhov Tomík a vzápätí Michel Miklík z otočky využil presilovku a zvýšil na 4:1 pre majstra.

V poslednej tretine už obe mužstvá poľavili z tempa, hostia s prehľadom kontrolovali dianie na ľade a domáci sa napriek snahe nedokázali vzchopiť natoľko, aby stretnutie zdramatizovali. V 56. minúte nastala ešte kozmetická úprava výsledku, keď Olveckého strelu usmernil do vlastnej bránky Kristek. Na zaslúženom víťazstve Košíc, ktoré boli lepšie vo viacerých herných činnostiach, sa už nič nezmenilo.

Dukla Trenčín - HC Košice 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 22. Olvecký (T. Melichárek, Pardavý), 56. Olvecký ,17. D. Pašek (S. Gron, J. Tabaček), 32. M. Grman, 34. Tomík (Kristek, J. Tabaček), 35. Michel Miklík (J. Tabaček, Homer)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Vorel (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Kubuš - Orolin, Rovenský, 3890 divákov

Zostavy:

Trenčín: Hiadlovský (41. V. Kováč) - Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, M. Hruška, Turoň, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Olvecký, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - Naurov, M. Filo, Koložváry - Gašparovič, O. Ďuriš, P. Kopecký
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda - Michel Miklík, S. Gron, Vorel -
Dravecký, P. Bartoš, Jenčík - Tomík, Kristek, Andrašovský - Gmitter, Martin Frolík, D. Pašek

Povedali po zápase

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Výsostné postavenie Košíc v tejto sezóne sa opäť potvrdilo a ukázalo nám aj v tomto zápase, že ich mužstvo nesie vysokú kvalitu. Aby sme zvíťazili nad takýmto ťažkým súperom, museli by sme podať stopercentný výkon, možno aj viacpercentný, čo sa nám však v tomto súboji nepodarilo. Preto sme nemohli uspieť."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Sme veľmi spokojní nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou. Dobre sme sa pohybovali a zo zabezpečenej obrany sa nám darilo vyrážať do prečíslení. Mrzí nás však len to, že sme nedokázali využiť niekoľko nájazdov aj trestné strieľanie, pretože z takýchto akcií by sme mali strieľať viac gólov, ako sa nám to podarilo v tomto súboji."