Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Prvý gól dal Slovan, vyhrala však Dukla

V 24. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy, v nedeľu 7. novembra vyhrala Dukla doma nad Slovanom jeden gól. Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:2 (0:2, 3:0, 0:0).

Hráči Dukly Trenčín po víťazstve nad HC Slovan Bratislava v zápase 24. kola hokejovej Slovnaft extraligy 7. novembra v Trenčíne.Hráči Dukly Trenčín po víťazstve nad HC Slovan Bratislava v zápase 24. kola hokejovej Slovnaft extraligy 7. novembra v Trenčíne. (Zdroj: TASR/ RADOVAN STOKLASA)

TRENČÍN. Úvodné dejstvo bolo síce herne vyrovnané, no vyhrali ho o dva góly hostia, ktorí boli efektívnejší pri premieňaní šancí. V 9. minúte poslal odrazený puk do odkrytej bránky Richard Huna a v závere tretiny rýchlu útočnú kombináciu zakončil Vaic.

Slovan však o svoj náskok prišiel po zlom vstupe do prostrednej časti, kedy Dukla dvoma zásahmi v rozpätí 75 sekúnd dokázala vyrovnať. Najskôr Tybor strelou švihom prekvapil brankára a o chvíľu za jeho chrbát dostal puk zblízka aj Olvecký, to však nebolo všetko, pretože v 28. minúte Pardavý z prvej poslal do siete Melichárkovú skvelú prihrávku z krídla a domáci sa zlepšeným výkonom zaslúžene ujali vedenia.

V 37. minúte hostia nezužitkovali 65-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V tretej tretine sa už Trenčín viac zameral na obranu a udržanie náskoku, pričom na čele s opäť výborným Kováčom sa mu to aj podarilo. Snaha hostí o zvrat vyznela do prázdna a nepomohla im ani záverečná viac ako minútu trvajúca hra bez brankára.

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Góly: 22. Tybor (Jánoš), 23. Olvecký (T. Melichárek), 28. Pardavý (T. Melichárek) - 9. Richard Huna (Lipiansky, Vaic), 17. Vaic (Richard Huna)
Vylúčení: 4:4 na 2 minúty, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Šír, Mikula (obaja ČR) - T. Orolin, Snášel,
4120 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, M. Hruška, Martin Chovan, Bolf, Turoň, S. Tomko (od 21. min E. Bednár) - Pardavý, Olvecký, R. Tvrdoň - Tybor, Jánoš, T. Melichárek - Gašparovič, O. Ďuriš, M. Filo - Naurov, P. Kopecký, Koložváry
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Trška, Schnabel, Janík, Jendek - D. Skokan, Kapuš, Buc - Róbert Huna, L. Hudáček, Demel - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - J. Cíger, M. Bakoš, M. Sloboda

Povedali po zápase
Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Nemali sme dobrý vstup do zápasu a po individuálnych chybách sme v prvej tretine dostali dva góly. Tímu však patrí moja úcta za to, že sa nepodvolil ani za nepriaznivého stavu. Úzka skupina skúsených hráčov mužstvo „nakopla" a otočili sme výsledok na 3:2. Snažili sme sa hrať aktívne až do konca zápasu. Hoci súper na nás vyvinul tlak, cenné tri body sme ubránili."

Miroslav Miklošovič (asistent trénera Slovana): „Diváci videli vynikajúci zápas zásluhou oboch mužstiev. V úvodnej tretine sme využili súperove chyby a získali dvojgólový náskok. V druhej časti sme však oň prišli, keď najmä naši skúsenejší hráči urobili hrubé chyby, ktoré súper dokázal potrestať. Potom sme sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale naša koncovka bola nulová. Sme smutní, pretože za náš výkon v tomto zápase by sme si zaslúžili získať minimálne bod."

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?