Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Dukla zažila debakel v Martine

V druhom kole slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy prehrala Dukla Trenčín na lade súpera v Martine. MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 8:2 (4:1, 2:1, 2:0).

Obojstranne útočný hokej, hraný vo vysokom tempe, zaujal divákov v prvej tretine. Bližšie k otvoreniu skóre bola v úvode Dukla. Domáci brankár Dzubina sa zapotil už v 4. min, keď Melichárkovu nečakanú strelu zneškodnil vysunutím betónu. O minútu neskôr si na opačnej strane Trokan vylámal zuby na Murínovi.

Gólman Dukly však kapituloval v 6. min pri prečíslení Martina, keď Gálik naservíroval puk Mikulovi a ten gólovo odštartoval spoluhráčov. Modrá lavína sa potom čoraz viac dostávala pred Murína, ktorý v 12. min inkasoval druhý gól. Kolmica Velebného našla na červenej čiare číhajúceho Urama a ten po brejku svoj ukážkový blafák premenil - 2:0.

Tréner hostí Dušan Gregor si zobral oddychový čas, aby spomalil nápor svojich bývalých zverencov, ale martinský gólostroj sa nezasekol. V16. min Trokan vybojoval puk, potom ho posunul aktívnemu Appelovi a ten sa pred Murínom dobre zorientoval - 3:0. O 69 sekúnd neskôr skorigoval Ružička pre Trenčín hrozivý stav. Turčania si však do kabíny predsa len odniesli trojgólový náskok. Necelú minútu pred prvým klaksónom využili domáci presilovku po strele Klepáča od modrej čiary.

Dukla mala raketový vstup do druhej tretiny, v ktorej za Murína nastúpil Hiadlovský. Tridsaťpäť sekúnd po prvej prestávke sa hostia v presilovke po súhre Pardavého s Melichárkom dostali znovu do hry. Gól pomohol Trenčínu, ale na Dzubinu už viac v tomto dejstve nevyzreli.

Naopak v 37. min udreli znovu Martinčania, ktorým na využitie početnej výhody stačilo len päť sekúnd. Do listiny strelcov sa zapísal Galamboš, ktorý zmenil smer Novotného strely - 5:2. Skóre druhej časti uzavrel Beran po rýchlom biliarde prvého útoku.

V záverečnej časti dokumentoval pohodu na domácich hokejkách Jabrocký, ktorý v 43. min v presilovke potrestal nedisciplinovanosť hostí - 7:2. Extraligový líder si v závere vychutnával svoj zaslúžený triumf aj bez prvého útoku, ktorý po dobre odvedenej práci poslal tréner Pénzeš skôr do šatne. Gólovú bodku za stretnutím dal v 57. min Mikula - 8:2.

Góly: 6. Mikula (M. Gálik, Velebný), 12. Uram (Velebný, P. Klepáč), 16. Appel (Trokan), 20. P. Klepáč (Drgoň, M. Beran), 37. Galamboš (A. Novotný, I. Ďatelinka), 40. M. Beran (Uram, Jabrocký), 44. Jabrocký (M. Beran, Uram), 57. Mikula (Gálik, Drgoň) - 17. Ružička (Koložváry, T. Klíma), 21. Melichárek (Pardavý)
Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Martin) a Kollár (Trenčín) obaja na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Korba, Rovenský, 2 480 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - Drgoň, P. Klepáč, Štrach, Hriňa, I. Ďatelinka, A. Novotný, Velebný - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Mokrejš, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš - Mikula, M. Gálik, Važan
Trenčín: Murín (21. Hiadlovský) - Martin Hlavačka, Turoň, Sekeráš, Trefný, P. Čerešňák, Fatyka, Martin Chovan, E. Bednár - Pardavý, Kollár, Melichárek - Paroulek, Jánoš, Vala - Tybor, T. Klíma, Koložváry - Ružička, P. Kopecký, M. Filo

Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Martina): „Po štvrtkovom zápase s dvadsiatkou sme podali obdivuhodný výkon a dosiahli sme pekné víťazstvo. Klobúk dole pred mužstvom, ktoré vyhralo úplne zaslúžene. Vyšli nám aj presilovky. Súťaž je však dlhá a preto to netreba preceňovať."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): Hanbím sa, hrali sme zle. Chýbalo nám všetko, systém hry, vôľa, srdiečko, bojovnosť. Nebolo jedného hráča, ktorý by zdvihol pomyselnú zástavu. Martin ma ničím neprekvapil, hral v pohode a podal výborný výkon. Blahoželám domácim k víťazstvu."

1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 379

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.