Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Juniori 1. FBC Trenčín majstrami Slovenska

Mesto Trenčín sa môže tešiť z výrazných mládežníckych úspechov v najpopulárnejších kolektívnych športoch. Po hokejistoch, volejbalistoch a futbalistoch titul vybojovali aj florbalisti.

Po neúspechu v mužskej kategórii sa juniori dočkali titulu.Po neúspechu v mužskej kategórii sa juniori dočkali titulu. (Zdroj: ARCHÍV 1. FBC)

TRENČÍN. Trenčania zaznamenali v uplynulej sezóne výrazné úspechy v juniorskej kategórii. Ako prví titul získali hokejisti Dukly Trenčín, následne ich napodobnili volejbalisti COP Trenčín , ako tretí v poradí sa stali majstrami futbalisti AS Trenčín a zlatý štvorlístok pre Mesto Trenčín vybojovali juniori ŠK 1.FBC Trenčín.

Mesto Trenčín sa týmto pádom môže tešiť z výrazných mládežníckych úspechov v najpopulárnejších kolektívnych športoch ako sú hokej, futbal, volejbal a florbal v Trenčíne. Úspešných florbalistov v piatok 25. júna prijal primátor Mesta Trenčín Branislav Celler.

Juniorskí florbalisti 1.FBC Trenčín ukončili sezónu najlepšie, ako sa len dá. Na domácej palubovke počas víkendu 12. - 13.6.2010 si na Majstrovstvách Slovenska vo florbale juniorov v Mestskej športovej hale v Trenčíne vybojovali zlaté medaile. Vo finálovom zápase zdolali ŠK Nová Dubnicu vysoko - 14:3 a mohli po štyroch rokoch začať oslavovať titul majstra Slovenska. Stretnutie o 3. miesto prinieslo košické derby medzi ATU a Florkom s lepším koncom pre hráčov ATU Košice pod vedením trénera Řezaninu. ATU si víťazstvom 8:1 vybojovalo bronz.

Florko Košice - 1. FBC Trenčín 0:10 (0:5,0:5) Góly: 1.FBC: Porubský 2, Lengvarský, Kiačik, Seriš, Heleš Peter, Mitucha, Zeliezka, Poruban, Sanchéz

1. FBC Trenčín - Dolný Kubín 7:2 (6:2, 1:0) Góly: 1.FBC: Kopas, Heleš Peter, Kiačik, Seriš, Žák, Horňák, Poruban

Žilina - 1. FBC Trenčín 3:16 (1:7, 2:9) Góly: 1.FBC: Magut 3, Poruban 3, Zeliezka 3, Kiačik 2, Mitucha, Lengvarský, Podmanický, Mandinec, Ondrášik

Semifinále:

1. FBC Trenčín - ATU Košice 8:2 (3:1,5:1) Góly: 1.FBC: Poruban 3, Žák 3, Seriš, Heleš Peter

Už úvod tohto stretnutia naznačil , že sa proti sebe stretli dve najlepšie mužstvá tohto turnaja. Hralo sa v rýchlom tempe, no veľmi opatrne. Obe mužstvá boli vyrovnané. V ôsmej minúte otvoril skóre po vybojovanej lopte a následnej prihrávke od Kiačika strelou z prvej Poruban.

V šestnástej a sedemnástej minúte pridali domáci ešte ďalšie dva góly z hokejok Porubana a Žáka, ktorý premenil trestné strieľanie. Košičania sa dostali do zápasu gólom na 3:1 po chybnej rozohrávke domácich obrancov minútu pred koncom prvej polovice.

Druhá časť stretnutia sa začala úspešnejšie pre ATU, ktoré hneď v 22. sekunde potrestalo chybu domácich hráčov a znížilo na rozdiel jediného gólu - 3:2. ATU bolo v tomto priebehu aktívnejšie a len vďaka brankárovi Meszárošovi sa im nepodarilo vyrovnať. Práve naopak po rýchlom brejku domácich hráčov, Poruban zvýšil na 4:2 svojim tretím gólom v zápase.

Florbalisti 1.FBC v ďalšom priebehu kontrolovali hru a pridali ešte ďalšie góly po veľmi pekných kombináciách. Košičania sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť no domáci ich už k ničomu nepustili. Obe mužstvá predviedli veľmi dobrú, rýchlu, dynamickú a kombinačnú hru, ktorá sa musel páčiť divákom. Florbalisti 1.FBC si týmto víťazstvom zabezpečili postup do finále. Zápas sa hral v duchu fair play a za výbornej atmosféry.

Finále:

1. FBC Trenčín - Nová Dubnica 14:3 (3:1, 5:1, 6:1)

Góly: 1.FBC Kiačik 3, Seriš 3, Žák 2, Mitucha 2, Heleš Peter, Porubský, Horňák, Poruban

Finálový zápas sa začal opatrne, mužstvá sa oťukávali. Hralo sa na 3x20 min. - riadny hrací čas. V šiestej minúte otvoril skóre domácich Kiačik - 1:0. Obe mužstvá bojovali o každý centimeter plochy. Následne vznikali rôzne súboje a roztržky medzi hráčmi.

Rozhodcovia sa museli do toho obuť a obe mužstvá aj niektorých divákov ukľudňovali. V trinástej minúte schladili Trenčania Dubničanov dvomi rýchlymi gólmi z hokejok Žáka a Kiačika - 3:0. Dubničania však zabojovali a znížili hneď v pätnástej minúte na 3:1. Do konca prvej tretiny už však viac gólov nepadlo. Druhá tretina sa začala trošku kľudnejšie ako tá prvá.

Domáci si držali náskok. V čase 25:04 Seriš zvyšoval na 4:1. O dvanásť sekúnd zavŕšil svoj hattrick Kiačik a zvýšil skóre na 5:1. No opäť hosťujúci hráči zabojovali a o minútu neskôr znížili na 5:2. Trenčania si stále držali náskok a do konca druhej tretiny vsietili ešte ďaľšie tri góle z hokejok Heleša, Seriša a Žáka. Druhá tretina sa skončila za stavu 8:2 pre domácich.

Trenčania do tretej tretiny vstupovali so značným gólovým náskokom, ktorý stále zvyšovali. V 43. min. pridal gól na 9:2 Mitucha po nahrávke od domáceho brankára Meszároša V tej istej minúte aj domáci kapitán Porubský na 10:2. Dubničania stále bojovali no nie už v takom nasadení, no pridali tretí a posledný gól v 47 min. - 10:3.

Trenčania si držali náskok a odpočítavali každú minútu do konca zápasu a zisku vytúženého titulu. Florbalisti 1.FBC kombinovali, hrali pekne v obrane. Do konca tretiny a zápasu postupne pridali štyri góly a titul majstra slovenska v kategórií juniorov už im Dubnica nemala šancu vziať. Po výsledku 14:3 sa majstrom Slovenska stalo mužstvo ŠK 1.FBC Trenčín.

MAJSTER SLOVENSKA 2009/2010 - ŠK 1.FBC TRENČÍN

Mészáros, Priečinský, Klobučník - Lengvarský, Ondrášik, Kopas, Glonek, Horňák, Jančo - Žák, Heleš Peter, Seriš, Porubský, Zeliezka, Mitucha, Kiačik, Mandinec, Poruban, Sanchéz, Magut, Rybanský Dano, Rybanský Erik, Podmanický Michal. Tréneri: M.Sága, R.Petruš.

Gabriel Mészáros (brankár - ŠK 1.FBC Trenčín)

„Prekvapila Nová Dubnica, ktorá spolu s ATU Košice ako jediná nám dokázala ako-tak vzdorovať. Konečne sme sa dočkali titulu, je to skvelé. Keby sa nám to už ani teraz nepodarilo, boli by sme veľmi smutní. Po štyroch tretích miestach nás hnala obrovská túžba po titule. Je najkrajšie rozlúčiť sa s juniorskou kategóriou zlatom, preto pre nás má obrovskú cenu."

Filip Žák (hráč - ŠK 1.FBC Trenčín)

„ Pre mňa to boli prvé M-SR v kategórii juniorov, takže som si ich veľmi užíval. Konečne sa nám podarilo dostať do finále po niekoľkých neúspešných semifinálových zápasoch z minulých ročníkov. Som veľmi rád, že sme sa tento rok stali Majstrami Slovenska v kategórií juniorov."

Erik Porubský (hráč - ŠK 1.FBC Trenčín)

„Som rád, že som sa ako kapitán mužstva rozlúčil s touto kategóriou ako majster Slovenska. Boli sme super kolektív a výsledok sa dostavil aj vďaka našej kvalite oproti ostatným mužstvám."

Miroslav Sága (tréner - ŠK 1.FBC Trenčín)

„Celý kolektív dokázal bojovať za jediný cieľ a to získať majstrovský titul. Zaslúžene sme ho získali a všetkým, ktorí sa o tento úspech zaslúžili patrí vďaka. "