TRENČÍN
Verejná knižnica Michala Rešetku
31. 5. Výstava výtvarných prác žiakov Základnej umeleckej školy Karola Pádivého v Trenčíne
10. – 16. 5. Pokračujeme s históriou – starovek
11. 5. 9.30 Máj – lásky čas - zážitkové čítanie
13. 5. 16.00 Predstavujeme literátov Trenčianskeho kraja: Literárna tvorba Eleny a Gustáva Rumánkovcov zo Starej Turej
Galéria M. A. Bazovského
do 20. 6. Ateliér maľby: Koceľova 23, Absolventi prof. Jána Bergera
do 20. 6. Život a doba spisovateľa Karla Čapka 1890 – 1938
16. 5. 14.00 – 16.00 Farebná nedeľa
11. a 25. 5. 16.00 – 18.30 Večerný ateliér pre dospelých
11. a 25. 5. 9.00 – 11.30 Ateliér pre seniorov
Mestská galéria Trenčín
14. – 30. 5. Stredná umelecká škola Trenčín - výstava
Dom armády
3. 5. - 31. 5. Grafika Majstrov - výstava
do 14. 5. 65. výročie oslobodenia Trenčína
13. 5. 19.00 Na fašírky mi nesiahaj – divadelné predstavenie
13. 5. 16.00 Prečo musel gen. Dr. M.R.Štefánik zahynúť – prednáška
Trenčianske osvetové stredisko
12. 5. 17.00 Fotostredisko
13. 5. 17.00 Združenie výtvarníkov
Trenčiansky hrad
1. – 30. 5. 14. Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja
Katov dom
do 6.6. Július Činčár – Kresby
Mestská veža
15. 5. Otvorenie výstavy obrazov Gabriela Petráša
Obvodný úrad
1.- 31. 5. Renesančný človek Jozef. G. Cincík - výstava
Evanjelický kostol
9. 5. 18.00 Inštrumentálny koncert
Klub Lúč
14.5. 21.00 KAZETY + 1a2v1
15.5. 20.00 Houba - Koncert v rámci Punk Floyd tour 2010
ZOC Max
16. 5. 16.00 Farbičková princezná, Divadlo Žihadlo
Senior centrum
12.5. 16.00 Beseda s prvým prezidentom Slovenskej republiky Michalom Kováčom
Piano klub
14.5. 20:00 IMT Smile, predkapela: Žena z lesoparku – Změna termínu - platia lístky z termínu 1.5.
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM
MsKs
11.5. 18.00 Bolo, nebolo – skupina Premeny
13.5. 17.00 Otázky a Odpovede – Monika Pavlechová a Matej Lacko – výstava
14.5. 17.00 Ako sa ježibaba vydávala – prezentácia CD ľudových rozprávok Oľgy Nápokyovej - Žákovej
Blue Note
11.5. 20.00 I.M.T. Smile & Peter Lipa
14.5. 20.00 Finally
15.5. 20.00 Gorgoija
NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ
Galéria M.A.Bazovského
15. 5. 10.00 – 12.00 Odborné poradenstvo v oblasti výtvarného umenia
15. 5. 11.00 Bábkové predstavenie: O víle Dúhe
15. 5. 15.00 Tvoríme v galérii
15. 5. 16.30 Bratia Čapkovci a Trenčianske Teplice
15. 5. 18.00 Hudobný koncert žiakov Základnej umeleckej školy K. Pádivého v Trenčíne
- súbežne s programom v priestoroch galérie budú prebiehať viaceré tvorivé aktivity aj na ulici
Trenčiansky hrad
15. 5. 10.00 – 24.00 Noc múzeí a galérií, pravidelné prehliadky
10.00 Lukostrelecký turnaj amatérskych lukostrelcov
KINÁ
ART kino Trenčín
12. 5. 19:00 Oldboy
13.-16.5. 19:00 Louise-Michel
16.5. 16:00 Detské predstavenie: Niko a cesta ku hviezdam
Kino CineMAX, Trenčín
11.- 12. maj Ekotopfilm – Tour Slovensko – Trenčín - Prehliadka 37. Medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji
od 10.5. Ako sa varia dejiny
od 10.5. Alica v Krajine zázrakov 3D
od 10.5. Iron Man 2
od 10.5. Rozorvané objatia
od 10.5. Súboj titanov 3D
Kino Považan, Nové Mesto nad Váhom
13.- 14. 19.00 Imaginárium Dr. Parnassus
15.- 16. 19.00 Na hrane temnoty
Kino Prameň, Trenčianske Teplice
13.-14.5. 19.00 Galimatiáš
15.-16.5. 19.00 Líštičky
Kultúrny dom Javorina, Stará Turá
12.5. 19.00 Samec
Kino Primáš, Myjava
11. 5. 18.00 Légia
13. 5. 18.00 Doktor od jazera hrochov
16. 5. 18.00 Alvin a Chipmunkovia 2
Kino Slovan, Bánovce nad Bebravou
12.5. 19.30 Samec
16. 5. 19.30 Smrť čaká všade
Kino Panorex, Nová Dubnica
13. – 14. 5. 19.30 Box
15. – 16. 5. 19.30 Imaginárium Dr. Parnassa
Autor: luma, len