Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Trenčianske hádzanárky vedenie v zápase neudržali

Zápas Trenčína s ŠKP Bratislava v sobotu 20. marca skončil víťazstvom hosťujúceho tímu. Domáce hráčky držali krok s úradujúcim majstrom Slovenska len prvý polčas.

Jeden z dôležitých gólov prvého polčasuJeden z dôležitých gólov prvého polčasu (Zdroj: PAVOL KARELL)

WHIL: ŠTART TRENČÍN - ŠKP BRATISLAVA 25:34 (16:14)

TRENČÍN. Vstup do zápasu 21. kola vyšiel lepšie domácim hráčkam. Skóre stretnutia otvorila Annamária Birkušová. V 5. min dostala opäť do jednogólového vedenia trenčianske hádzanárky Drotárová. To boli pre obe hráčky jedny z mála svetlých okamihov v stretnutí.

V 8. min sa zaskvela úspešnými zákrokmi domáca brankárka Hazuchová. Na druhej strane ihriska sa hosťujúca Školková nemohla dostať do tempa, čo využívali trenčianske hádzanárky na vsietenie gólov. Vedenia v zápase sa ujímalo raz jedno, raz druhé družstvo. Skóre bolo vyrovnané a Trenčanky opäť potvrdili, že môžu hrať rovnocennú partiu s ktorýmkoľvek družstvom interligy. V 29. min domáca hráčka Wollingerová vyrovnala na 14:14 a vzápätí tréner hosťujúceho tímu zareagoval oddychovým časom. Hráčkam ŠKP nevyšiel záver polčasu podľa predstáv a technickými chybami dovolili trenčianskym hádzanárkam otočiť skóre vo svoj prospech. V domácom drese výraznou mierou prispeli k polčasovému výsledku 16:14 Patrícia Wollingerová a Dea Šáteková.

Rozhodujúcim pre vývoj celého zápasu sa ukázal vstup do druhej časti. Domáce hráčky nedokázali v oslabení ubrániť bratislavský tím a inkasovali tri rýchle góly. Opäť sa potvrdilo, rovnako ako v stretnutí s Veselí a Šaľou, že nástup do druhého polčasu patrí k najväčším problémom súčasného trenčianskeho družstva. Nádej na dobrý výsledok ožila v 36. min gólom Michaely Kovaličkovej. Trenčanky znížili náskok súpera na 19:20. Následne prišiel dvoj minútový trest pre domácu hráčku, nastrelené dve tyčky a trenčianske hádzanárky začali pôsobiť odovzdaným dojmom. V bránke domácich vystriedala Hazuchovú Zemanovičová.

Počas celého stretnutia sa hráčky Štartu nedokázali presadiť na poste pivotmana a rovnako spojkový priestor disponoval nízkou úspešnosťou streľby. Rozhodujúcim faktorom pre priebeh stretnutia bol i výkon hosťujúcej Miriam Šimákovej, ktorá vsietila 11 gólov.
Výbornou spoluprácou s pivotkou a streľbou zo spojkových priestorov zatienila ostatné hráčky na ihrisku. Najlepšími strelkyňami Trenčína sa stali päťgólová Wollingerová a so siedmymi úspešnými zásahmi Šáteková.

Priebeh: 2:0, 2:2, 6:4, 7:7, 9:11, 10:13, 14:14, 16:14, 16:17, 19:20, 19:24, 20:26, 23:29, 25:34. Rozhodovali: Sivák, Dvorský, vylúčené: 5:7, pok. hody: 3/3 - 2/2, 400 divákov.

HK ŠTART: Hazuchová, Zemanovičová -. Drotárová 2, Birkušová 3, Šáteková 7, Rechtorisová 4/2, Neštická 1, Gašparovičová 1, Koníková 1, Kovaličková 1, Wollingerová 5, Pojezdálová, Ďuržová, Žideková.

Tréner domácich Jan Beňadik: „Dnes sme si opäť potvrdili, že dokážeme s každým súperom odohrať vyrovnanú partiu. Žiaľ nevyšiel nám vstup do druhého polčasu, čo sa odzrkadlilo výraznou mierou na konečnom výsledku. Treba povedať, že jasným rozdielom medzi oboma družstvami bola efektívna streľba hosťujúcej Šimákovej a výborná spolupráca s hrou na pivotmana."

Ostatné výsledky: Olomouc - Michalovce 27:26, Partizánske - J. Hradec 21:17, Duslo Šaľa - Veselí 23:25, Slavia - Písek 39:26, Inter - HC Zlín 22:31.

12. Inter Bratislava 21 2 0 19 420:686 4

Najbližšie stretnutie HK Štart odohrá na pôde Interu Bratislava v stredu 24. marca.

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 153

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti VII. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku jesene VII. ligy Sever.

Lúpež pre 40 eur. Mužovi hrozí 12-ročný trest

Policajti obvinili 30-ročného muža.

Z kanoniera brankár. Nemusím toľko behať, usmieva sa Jakub Kováč

Z obávaného strelca sa stal gólman. Jakub Kováč minulú jeseň nastrieľal úctyhodných 18 gólov. V tej aktuálnej sa v piatich zápasoch objavil v bráne a Trenčianska Teplá ani raz neprehrala.

Jakub Kováč sa v priebehu sezóny presunul z útoku do brány.