Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Trenčianske hádzanárky vedenie v zápase neudržali

Zápas Trenčína s ŠKP Bratislava v sobotu 20. marca skončil víťazstvom hosťujúceho tímu. Domáce hráčky držali krok s úradujúcim majstrom Slovenska len prvý polčas.

Jeden z dôležitých gólov prvého polčasuJeden z dôležitých gólov prvého polčasu (Zdroj: PAVOL KARELL)

WHIL: ŠTART TRENČÍN - ŠKP BRATISLAVA 25:34 (16:14)

TRENČÍN. Vstup do zápasu 21. kola vyšiel lepšie domácim hráčkam. Skóre stretnutia otvorila Annamária Birkušová. V 5. min dostala opäť do jednogólového vedenia trenčianske hádzanárky Drotárová. To boli pre obe hráčky jedny z mála svetlých okamihov v stretnutí.

V 8. min sa zaskvela úspešnými zákrokmi domáca brankárka Hazuchová. Na druhej strane ihriska sa hosťujúca Školková nemohla dostať do tempa, čo využívali trenčianske hádzanárky na vsietenie gólov. Vedenia v zápase sa ujímalo raz jedno, raz druhé družstvo. Skóre bolo vyrovnané a Trenčanky opäť potvrdili, že môžu hrať rovnocennú partiu s ktorýmkoľvek družstvom interligy. V 29. min domáca hráčka Wollingerová vyrovnala na 14:14 a vzápätí tréner hosťujúceho tímu zareagoval oddychovým časom. Hráčkam ŠKP nevyšiel záver polčasu podľa predstáv a technickými chybami dovolili trenčianskym hádzanárkam otočiť skóre vo svoj prospech. V domácom drese výraznou mierou prispeli k polčasovému výsledku 16:14 Patrícia Wollingerová a Dea Šáteková.

Rozhodujúcim pre vývoj celého zápasu sa ukázal vstup do druhej časti. Domáce hráčky nedokázali v oslabení ubrániť bratislavský tím a inkasovali tri rýchle góly. Opäť sa potvrdilo, rovnako ako v stretnutí s Veselí a Šaľou, že nástup do druhého polčasu patrí k najväčším problémom súčasného trenčianskeho družstva. Nádej na dobrý výsledok ožila v 36. min gólom Michaely Kovaličkovej. Trenčanky znížili náskok súpera na 19:20. Následne prišiel dvoj minútový trest pre domácu hráčku, nastrelené dve tyčky a trenčianske hádzanárky začali pôsobiť odovzdaným dojmom. V bránke domácich vystriedala Hazuchovú Zemanovičová.

Počas celého stretnutia sa hráčky Štartu nedokázali presadiť na poste pivotmana a rovnako spojkový priestor disponoval nízkou úspešnosťou streľby. Rozhodujúcim faktorom pre priebeh stretnutia bol i výkon hosťujúcej Miriam Šimákovej, ktorá vsietila 11 gólov.
Výbornou spoluprácou s pivotkou a streľbou zo spojkových priestorov zatienila ostatné hráčky na ihrisku. Najlepšími strelkyňami Trenčína sa stali päťgólová Wollingerová a so siedmymi úspešnými zásahmi Šáteková.

Priebeh: 2:0, 2:2, 6:4, 7:7, 9:11, 10:13, 14:14, 16:14, 16:17, 19:20, 19:24, 20:26, 23:29, 25:34. Rozhodovali: Sivák, Dvorský, vylúčené: 5:7, pok. hody: 3/3 - 2/2, 400 divákov.

HK ŠTART: Hazuchová, Zemanovičová -. Drotárová 2, Birkušová 3, Šáteková 7, Rechtorisová 4/2, Neštická 1, Gašparovičová 1, Koníková 1, Kovaličková 1, Wollingerová 5, Pojezdálová, Ďuržová, Žideková.

Tréner domácich Jan Beňadik: „Dnes sme si opäť potvrdili, že dokážeme s každým súperom odohrať vyrovnanú partiu. Žiaľ nevyšiel nám vstup do druhého polčasu, čo sa odzrkadlilo výraznou mierou na konečnom výsledku. Treba povedať, že jasným rozdielom medzi oboma družstvami bola efektívna streľba hosťujúcej Šimákovej a výborná spolupráca s hrou na pivotmana."

Ostatné výsledky: Olomouc - Michalovce 27:26, Partizánske - J. Hradec 21:17, Duslo Šaľa - Veselí 23:25, Slavia - Písek 39:26, Inter - HC Zlín 22:31.

12. Inter Bratislava 21 2 0 19 420:686 4

Najbližšie stretnutie HK Štart odohrá na pôde Interu Bratislava v stredu 24. marca.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Vaše FOTO: Zimná rozprávka konečne prišla

Celý týždeň ste nám posielali svoje fotografie, ako si vychutnávate pravú zimu. Ponúkame vám galériu, ktorú ste zaplnili vy. Ak máte ďalšie zasnežené zábery, neváhajte a podeľte sa s nami.

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.