Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Tréner Kýhos sa ospravedlňuje fanúšikom

V 49. kole základnej časti Slovnaft extraligy Dukla Trenčín doma prehrala s HK ŠKP Poprad 4:6 po tretinách 1:3, 1:2, 2:1.

Popradský obranca Štefan Fabián (2) strelou prekonáva trenčianskeho brankára Tomáša Hiadlovského a na všetko sa prizerajú hráči Dukly Trenčín Martin Filo (vľavo) a Roman Šimíček (vpravo.Popradský obranca Štefan Fabián (2) strelou prekonáva trenčianskeho brankára Tomáša Hiadlovského a na všetko sa prizerajú hráči Dukly Trenčín Martin Filo (vľavo) a Roman Šimíček (vpravo. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

TRENČÍN. V úvodnej časti sa hral "prechádzkový" hokej bez nasadenia i koncentrácie a z tejto biedy hostia pre seba vyťažili bohatý úlovok. Od 7. minúty mal Poprad výhodu presilovky o dvoch hráčov a využil ju na
zisk dvojgólového náskoku, keď najskôr Fabian delovkou od modrej vymietol šibenicu domácej bránky a o chvíľu si Krotákovu strelu vrazil brankár Hiadlovský za vlastný chrbát.

V 11. minúte mal rovnako početnú výhodu piatich proti trom aj Trenčín, ten však z nej dokázal streliť len jediný gól, keď Jánošovu prihrávku poslal Paroulek spomedzi kruhov do siete. Katastrofálny výkon a zaváhanie obrany domácich v prvej tretine ešte raz gólovo potrestal Marcel Haščák v 16. minúte.

Ani prvá prestávka neprebrala Trenčanov, a tí pokračovali aj naďalej v ospalej hre plnej nepresností. V 24. minúte domáci gólman vychytal pred bránkou osamoteného Kloudu. V polovici zápasu sa síce Trenčínu v rýchlom protiútoku dvojice Filo, Hlavačka podarilo znížiť, no trpezliví hostia už o minútu získali späť dvojgólový odstup, pretože Lapšanský prešiel cez dvojicu trenčianskych zadákov ako nôž maslom a skóroval. Pred koncom druhého dejstva hostia ešte bez problémov zvýšili na trojgólový rozdiel, keď v presilovke Buc pred bránkou
tečoval Kloudovu strelu od modrej čiary.

O komfortný trojgólový náskok po dvoch tretinách však Poprad trestuhodne prišiel v úvodných minútach tretej tretiny. Už po dvadsiatich sekundách tohto dejstva Paroulek vykresal pre domácich iskierku nádeje a v 44. minúte ju ešte viac rozdúchal Ďuriš, ktorý dorážkou do odkrytej bránky korunoval Tyborov dravý prienik. Zo stavu 2:5 bolo zrazu 4:5 a zvyšné minúty do konca zápasu patrili Trenčanom, no obrat zápasu už nedokonali.

Naopak, v 59. minúte hosťujúci Kroták pri hre Trenčína bez brankára z otočky trafil prázdnu bránku, spečatil zaslúžené víťazstvo Popradu a stal sa prvým slovenským extraligistom, ktorý dosiahol hranicu 400 gólov.

Dukla Trenčín - HK ŠKP Poprad 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Góly: 12. Paroulek (B. Jánoš, Šimíček), 32. M. Hlavačka (M. Filo, O. Ďuriš), 41. Paroulek (Kollár), 44. O. Ďuriš (M. Filo, Tybor) - 7. Fabian (A. Kroták, Klouda), 8. A. Kroták (D. Buc, Klouda), 16. Marcel Haščák (Svitana, Lapšanský), 33. Lapšanský (Kramár), 37. D. Buc (Klouda, A. Kroták), 59. A. Kroták

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Marcel Haščák (Poprad) na 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Rudý - Horínek, Tvrdoň, 1830 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Martin Chovan, M. Hlavačka, Jarábek, Čintala - Tybor, Paroulek, B. Jánoš - Gašparovič, Kollár, J. Hašek - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - Radulay, P. Kopecký, Dubec - od 21. Ružička

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Kledrowetz, Kramár, Jasečko, D. Brejčák - Škovira, Klouda, D. Buc - Pavol Segľa, Rataj, A. Kroták - Marcel Haščák, Svitana, Lapšanský - od 21. Mašlonka, Igor Majeský, V. Žemba

Hlasy:
Vladimír Kýhos (tréner Trenčína): "Výsledok bol ovplyvnený už začiatkom zápasu, ktorý bol síce z našej strany herne dobrý, ale boli sme príliš často vylučovaný, kvôli tomu sme dostali rýchle góly a to nás prakticky stálo tento dôležitý zápas. Predovšetkým by som sa však chcel ospravedlniť fanúšikom, pretože s takýmto prístupom sa nedá hrať o záchranu, či dokonca postup do play-off a je na nás tréneroch, aby sme z toho v kabíne vyvodili dôsledky. Dlho sme bojovali o únik z pásma zostupu a po našom piatkovom víťazstve v Púchove si hráči už zrejme mysleli, že všetko je hotové."

Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): "Zaskočili sme súpera šťastnými gólmi hneď na začiatku zápasu, prvé dve tretiny sme však prakticky po celý čas mali réžiu v našich rukách. V tretej tretine sme však trestuhodne zaspali a naopak sme sa nechali zaskočiť my, ale po oddychovom čase a dôraznom dohovore hráči zvýšili bojovnosť a získali pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Po našich predchádzajúcich zaváhaniach sme sa potrebovali chytiť a v Trenčíne sa nám to aj podarilo."

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Snehové záveje a jazyky sa môžu vyskytnúť aj v našom regióne

Výstraha platí pre okres Banská Bystrica, Brezno, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, Spišská Nová Ves a pre celý Prešovský a Košický kraj do nedele do 14.00 hodiny.

ilustračná foto

Vaše FOTO: Zimná rozprávka konečne prišla

Celý týždeň ste nám posielali svoje fotografie, ako si vychutnávate pravú zimu. Ponúkame vám galériu, ktorú ste zaplnili vy. Ak máte ďalšie zasnežené zábery, neváhajte a podeľte sa s nami.

Nadácia REDOX vyzýva na zodpovedné nakladanie s odpadom, v kontexte šírenia vírusu COVID-19

Manipulácia s bežným komunálnym odpadom v čase pandémie môže predstavovať riziko prenosu nákazy.