Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Trenčianska Dukla v predohrávke zvíťazila nad Nitrou

V predohrávanom stretnutí 44. kola základnej časti najvyššej domácej hokejovej súťaže sa z víťazstva radovali hráči Trenčína, keď na domácom ľade bez problémov zdolali súpera z Nitry 5:2.

Hráč Dukly Trenčín Marek Dubec (vpravo) v súboji o puk s hrácom HC K-Cero Nitra Henrichom Ruckayom (vľavo) v zápase predohrávaného 44. kola Slovnaft extraligy Dukla Trenčín – HC K-Cero Nitra. Trenčín, 11. február 2010. Foto: SITA/Tomáš SomrHráč Dukly Trenčín Marek Dubec (vpravo) v súboji o puk s hrácom HC K-Cero Nitra Henrichom Ruckayom (vľavo) v zápase predohrávaného 44. kola Slovnaft extraligy Dukla Trenčín – HC K-Cero Nitra. Trenčín, 11. február 2010. Foto: SITA/Tomáš Somr (Zdroj: SITA)

Nitra skórovala až v poslednej tretine

Domáci vstúpili do zápasu veľkým tlakom, ktorý však Nitra ustála bez ujmy. Svižný hokej pokračoval aj v nasledujúcich minútach, pričom šance si vypracovali obe mužstvá, no Trenčín bol predsa len o niečo usilovnejší.

To sa mu vyplatilo 36 sekúnd pred prvou sirénou, keď Ďuriš usmernil za Lakosilov chrbát Filovu prihrávku pred bránku. Gól do šatne bol pre hostí nepríjemný, ale zareagovali naň Vlkom nastrelenou žŕdkou v 22. min. Onedlho však domáci svoj náskok zvýšili Dubecovou tvrdou strelou po Kollárovom prieniku.

Navyše v 26. min po Podstavkovom faule na Fila mal Trenčín k dispozícii trestné strieľanie, ktoré však Tybor nepremenil.

Hostia boli neustále útočne dotieraví, cez nepriepustnú trenčiansku defenzívu na čele s brankárom Hiadlovským však žiaden puk nevedeli prepasírovať.

Aj tesne pred druhou prestávkou sa podarilo Trenčanom skórovať, tentoraz uspel 39 sekúnd pred odchodom do šatní Šimíček.

Už 27 sekúnd po začiatku tretej tretiny síce Nitrania skorigovali skóre, keď Podstavek doslova pretlačil puk do siete, ale domáci mali stále psychicky aj herne navrch, čo o pár minút aj potvrdili dvoma využitými presilovkami za sebou.

Najskôr Tybor predviedol skvelý individuálny prienik a potom Jánošovu strelu od modrej čiary tečoval Trefný - 5:1.

O víťazovi už bolo rozhodnuté, v 57. min ešte zmiernil prehru hostí Marek Slovák gólom v oslabení. Zaujímavý duel sa odohral pred výbornou diváckou kulisou tvorenou tábormi priaznivcov oboch mužstiev.

Dukla Trenčín - Nitra 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 20. O. Ďuriš (M. Filo, Martin Chovan), 25. Dubec (A. Kollár, J. Hašek), 40. Šimíček (M. Filo, B. Jánoš), 46. Tybor (Paroulek), 49. Trefný (B. Jánoš, Paroulek) - 41. Podstavek, 57. M. Slovák (E. Čaládi, Rais).

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Trefný (Trenčín) na 5 min + DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Gajan, T. Orolín, 2450 divákov.

Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, Fatyka, M. Hlavačka, Jarábek - Tybor, B. Jánoš, Paroulek - J. Hašek, A. Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš.

Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais - Podstavek, T. Chrenko, Kmeč - S. Saliji, H. Ručkay, M. Kováčik - Gráčik, M. Slovák, E. Čaládi.

Po zápase:

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Bolo to kvalitné extraligové stretnutie hrané v dobrom tempe. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia a od tej chvíle sme už zápas mali pod kontrolou. Hoci sme nepremenili trestné strieľanie a pri našich vylúčeniach sme sa dostali pod súperov tlak, dokázali sme ho prežiť bez inkasovaného gólu a až do konca sme pokračovali vo svojej hre. Ďakujem hráčom za prístup a zvlášť brankárovi Hiadlovskému, ktorý nás opäť podržal. Vyhrali sme zaslúžene a dostávame sa do psychickej pohody, ktorú sme už dlho potrebovali."

Peter Oremus (tréner Nitry): "Prehra nás samozrejme mrzí, pretože sme do Trenčína prišli s iným cieľom. Hoci sme si vytvorili dosť vyložených šancí, nedokázali sme ich premieňať. Navyše v tretej tretine sme pri našich zbytočných vylúčeniach dostali ďalšie dva góly, ktoré boli prakticky rozhodujúce. Tieto dva spomenuté faktory rozhodli o tom, že odchádzame naprázdno."

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Hokej  na sport.sme.sk

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

2 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

3 h
Plošné testovanie na Covid-19.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Trenčíne.