Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala v Martine 0:2

V 41. kole hokejovej Slovnaft extraligy sa Dukle Trenčín príliš nedarilo. Na martinskom ľade prehrala o dva góly 0:2.

TRENČÍN. Obaja súperi nastúpili na zápas bez viacerých zranených hráčov (Križan, Beran, Markovič, Trokan, resp. Fatyka, Gábriš, Miklík). Do martinskej bránky sa po osemzápasovom pôste postavil Dzubina.

Búrlivá atmosféra v hľadisku sa od prvého buly preniesla na ľad, ktorý po úvodnom nápore domácich "horel". Už v 34. sekunde zrýchlil Říha na súperovej modrej čiare, ale sám pred Hiadlovským netrafil bránku. Ten istý hráč sa v 3. min z identickej situácie už nezmýlil - 1:0.

Modro-bieli potom spustili na Hiadlovského kanonádu, ale brankár Dukly svoje mužstvo podržal. Trenčanom pomohla presilovka v 10. min. Vtedy sa vymanili z tlaku, ale aj Dzubina sa vyznamenal. V 14. min pomohla martinskému gólmanovi žŕdka po strele Kollára.

O tri minúty neskôr sa Jabrocký, sotva naskočil na ľad, lebo pôvodne nebol v základnej zostave MHC, gólovo presadil v presilovke svojho tímu - 2:0.

Vzápätí kontrovali aj hráči Dukly, ale Hašek a Kopecký si vylámali zuby na pozornom Dzubinovi. Aj v druhej
tretine sa hostia trápili v koncovke. Žlto-červení, ktorí túto časť hry začali aktívnejšie, nehrali zle, dokázali si
vytvoriť sľubné šance, ale pri zakončení nemali šťastie.

V 24. min sa až pred domáceho brankára prekľučkoval Tybor, ktorý však dopadol rovnako ako jeho spoluhráči predtým. Aj na druhej strane sa len blýskalo a nezahrmelo pri strele Zelisku.

Obaja súperi hrali naďalej atraktívny, útočný hokej, ktorý miestami dvíhal divákov na zaplnených tribúnach
zo sedadiel. Vysoké tempo prerušila až neplánovaná desaťminútová pauza, keď sa nehralo pre výmenu rozbitého plexiskla, čo mohlo znevýhodniť Považanov, lebo tí museli doťahovať náskok súpera.

V 36. min sa snažil o kontaktný gól Filo, ale Dzubina efektným zákrokom pobavil publikum. Martin v závere druhej časti trestuhodne nevyužil početnú výhodu o dvoch hráčov.

Trenčanom nič iné nezostávalo, ako v tretej tretine vrhnúť všetky sily do útoku. Hostia bojovali, usilovali sa dostať do hry, ale v koncovke boli stále jaloví. Filo v 47. min netrafil ani prázdnu domácu bránku.

Tlak hostí s pribúdajúcimi minútami silnel a aj preto sa domáci v záverečnej desaťminútovke zamerali len na udržanie dvojgólového vedenia. Dukla nedosiahla čestný ani vo svojej power-play a s Martinom prehrala aj vo štvrtom vzájomnom zápase tejto sezóny. No a Dzubina si na svoje konto pripísal druhý shutout v sezóne.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 3. L. Říha (Uram), 17. Jabrocký (L. Říha, Uram)
Vylúčení. 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Ország - Zvrškovec, Gajan, 3844 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, L. Říha, Važan - Appel, Zeliska, I. Dornič - Themár, Škumát, Galamboš - od 16. min nastúpil Jabrocký namiesto Važana, od 31. min Dvořák namiesto Dorniča

Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, M. Hruška, M. Chovan, M. Hlavačka, Jarábek - Gašparovič, B. Jánoš, Tybor - Dubec, A. Kollár, Paroulek - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - Hašek, Peter Kopecký, T. Radulay

Povedali po zápase:

Dušan Gregor (tréner Martina): "Hráčov musím pochváliť. Nastúpili sme bez niektorých opôr a aj počas zápasu sa nám zranili Važan a Dornič. Mužstvo si zaslúži uznanie za vôľu a túžbu po víťazstve. Trenčín hral dobre, vidieť, že jeho výkon ide hore. Jabrockého som nepostavil od začiatku, lebo má zranenú ruku, ale vývoj zápasu rozhodol o jeho nasadení do hry. Výborne chytal Dzubina, ktorý nás svojimi zákrokmi podržal."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Čakali sme ťažký zápas a to sa aj potvrdilo. Hrali sme dobre, ale súper dal prvý gól, čím sa posadil na koňa. Mali sme veľa šancí, ale Dzubina chytal perfektne. Aj po našom druhom inkasovanom góle sme sa snažili kontrovať, no nemali sme šťastie v koncovke. Pribrzdila nás aj prestávka počas výmeny plexiskla. V ďalších zápasoch musíme byť efektívnejší."