Skalica viedla už v prvej minúte, Trenčín napokon vyhral

V 40. kole vyhral základnej časti Slovnaft extraliga vyhrala Dukla Trenčín nad HK 36 Skalica 4:2 po tretinách 1:2, 1:0, 2:0.

Hráči Dukly Trenčín sa radujú po vsietení gólu na 2:2 v súboji v zápase 40. kola Slovnaft extraligy Dukla Trenčín - HK 36 Skalica.Hráči Dukly Trenčín sa radujú po vsietení gólu na 2:2 v súboji v zápase 40. kola Slovnaft extraligy Dukla Trenčín - HK 36 Skalica. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

TRENČÍN. Skalica sa bleskovo ujala vedenia, keď si domáci po úvodnom vhadzovaní nedostatočne všímali Pálffyho a ten už v 14. sekunde zápasu otvoril skóre. Trenčín následne vyslal na súperovu bránku niekoľko veľmi dobrých striel, no Kotvan výborne vykrýval priestor medzi žŕdkami.

V 10. minúte znova udrel prvý skalický útok a jeho presilovkovú kombináciu presne zakončil Hartmann - 0:2. Domáci sa napriek tomu stále držali v hre a v 13. minúte vsietili kontaktný gól, keď Hlavačkova delovka od modrej bola vo vzduchu dvakrát jemne tečovaná a puk zapadol do horného rohu skalickej svätyne.

V závere prvej časti a s prispením presilových hier aj v druhej tretine si Trenčania vynútili výraznú prevahu, ktorá vyústila do vyrovnania skóre v 34. minúte, kedy Ďuriš počas presilovky využil zmätok pred skalickou bránkou a doklepol puk do odkrytej siete. Záhorákov držal nad vodou výbornými zákrokmi gólman Kotvan, na ktorom domáci strelci veľakrát stroskotali.

Po druhej zmene strán začala aj Skalica viac aktívne zamestnávať domácu obranu, no Trenčín už v zárodku odrazil črtajúci sa tlak hostí a v 46. minúte dokonal obrat skóre. Gašparovič ozdobil zápas skvelým individuálnym prienikom cez polovicu ihriska a spomedzi kruhov nekompromisne zavesil.

Skaličania potom nezužitkovali dve zlepené presilové hry a v závere za to pykali. V 58. minúte Tybor bekhendom pod hornú žŕdku využil trenčiansku presilovku a stanovil konečný výsledok na 4:2. Hostia obišli naprázdno, pretože po získaní náskoku prenechali iniciatívu súperovi, pričom Trenčín bol cieľavedomejší a oduševneným výkonom si cenné víťazstvo zaslúžil.

Hlasy trénerov:

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Mali sme veľmi zlý úvod zápasu, pretože už v 14. sekunde sme prvýkrát inkasovali a onedlho na to sme dostali aj druhý gól. Napriek tomu sme však nehrali zle, vypracovali sme si množstvo šancí, ale zásluhou výborného výkonu brankára Kotvana sme ich nepremieňali. Nakoniec rozhodla naša veľká túžba po víťazstve, pretože sme sa neprestávali tlačiť k bránke súpera, postupne sme skóre vyrovnali a po veľmi peknom góle mladého Gašparoviča sme už zápas držali v rukách. Víťazstvo
sme si naozaj zaslúžili, pretože počas celého stretnutia sme
mali viac z hry a boli sme lepší ako súper."

Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Zápas sme si veľmi dobre rozohrali a získali sme dvojgólový náskok. V druhej tretine sme však dostali góly pri našom oslabení, resp. tesne po jeho skončení. Potom už o osude zápasu rozhodli šikovní, mladí trenčianski hráči - Gašparovič a Tybor."

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 13. M. Hlavačka (Šimíček, O. Ďuriš), 34. O. Ďuriš (Šimíček), 46. Gašparovič (B. Jánoš), 58. Tybor (Sekeráš,
Trefný) - 1. Pálffy (R. Hartmann, R. Jarolín), 10. R. Hartmann (R. Jarolín, Pálffy)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Zálešák (Skalica) na 10 min + DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1,
oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Brath, Tvrdoň, 2760 divákov

Zostavy:
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, M. Hruška, Fatyka, M. Hlavačka, Jarábek, od 21. Martin Chovan - Gašparovič, B. Jánoš, Tybor - Dubec, A. Kollár, Paroulek - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - T. Radulay, Troliga, Peter Kopecký

Skalica: Kotvan - Grondling, Hranáč, Jankovič, Schnabel, Privoznik, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, R. Jarolín, R.
Hartmann - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, Zálešák, D. Pašek - Kocák, F. Novák, Šátek.