Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
11. KOLO WHIL V HÁDZANEJ ŽIEN

Hádzanárky Štartu zaslúžene zvíťazili nad Interom na domácej palubovke

Aj keď z osobných dôvodov ukončila aktívnu športovú činnosť brankárka Trenčína Milica Tomková, v sobotňajšom jedenástom kole medzinárodnej hádzanárskej lige žien družstvo Štartu podržala sedemnásť ročná brankárka Martina Zemanovičová.

HK Štart Trenčín Inter Bratislava 32:23 (11:12)

TRENČÍN. V súboji dvoch susediacich družstiev z konca tabuľky sa domáce hráčky nedokázali v prvom polčase koncentrovať na rýchly, technicky taktický herný prejav. Trenčín posilnený o vlastnú dorastenku Moniku Skurcoňákovú a po troch mesiacoch zo zdravotných dôvodov absentujúcu Zuzanu Koníkovu sa hádzanársky boril. Na palubovke v domácom družstve vládla nervozita. Do siedmej minúty to bola vyrovnané hádzanárska partia (4:4). Útoky sa striedali na oboch stranách, avšak Trenčianky sa nedokázali presadiť proti najstaršej hráčke v poli - brankárke Interu Adriáne Múdrej (40). V 13. min Rechtorisová prízemnou strelou zvýšila o gól (7:6). V polovici prvého polčasu Interistka Jurigová vyrovnala. V domácom tíme vládla zbrklosť, uponáhlanosť bez gólového efektu, pričom viazla kombinácia hry. Prekážkou pre trenčianske krídla i pivotky bola nepriestrelná brankárka Interu Bratislava.

Tréner Štartu Beňadik počas polčasu asi umyl hlavy svojím hráčkam, ktoré sa pomaly preberali z letargie až po zmene strán. Keď v 37. min sa Rechtorisovou dostali do vedenia 15:14, zdalo sa, že hru prevezme domáci Štart do svojich rúk. Avšak v štyridsiatej minúte bolo 19:19. Dievčatá z Trenčína až v záverečnej desať minútovke zmobilizovali sily, herný prejav zmenili na presnú kombinačnú hru hlavne v koncovke. Umnými útokmi pätnásť minút pred koncom dôležitého zápasu viedli rozdielom štyroch gólov. Svoj náskok domáce hádzanárky postupne zvyšovali. Najskôr Drotárová, potom Kovalčíková, ktoré postupne prevzali iniciatívu na seba. Udávali tempo. Interu nedovolili vážne ohroziť brankárku Štartu Zemanovičovú, ktorá domáce družstvo podržala. Tri minúty pred koncom Trenčín viedol o šesť gólov. Záver zápasu bol v réžii hádzanárok Štartu, ktoré dramatický duel dotiahli do víťazného konca, víťazným tridsiatym druhým gólom zápasu Pojezdálovej, keď zaslúžene zvíťazili o jedenásť gólov.

Góly: Kovalčíková 7, Rechtorisová 6, Žideková 5 - Pončáková 6, Lavrinčíková 4, Kušová 3. Pokutové hody 5/3, 3/3 ŽK: 2/2. Vylúčené 4/9 Lavrinčíková Inter do konca zápasu diskvalifikovaná.

Trenčín:Hazuchová, Zemanovičová - Birkušová, Pojezdálová, Rechtorisová, Rajnohová, Drotárová,Žideková, Koníková, Kovalčíková, Gašparovičová, Wollingerová.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?