Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta

Dukla priniesla tri body z Nitry

V 31. kolo základnej časti Slovnaft extraliga vyhrala Dukla Trenčín na pôde súpera. HC K-Cero Nitra Dukla Trenčín 1:5 (0:0, 0:2, 1:3).

Rado Tybor z HK Dukla Trenčín (vpravo) prekonáva brankára Vlastimila Lakosila z HC K-Cero Nitra (v strede) počas extraligového hokejového zápasu medzi HC K-Cero Nitra - HK Dukla Trenčín 22. decembra.Rado Tybor z HK Dukla Trenčín (vpravo) prekonáva brankára Vlastimila Lakosila z HC K-Cero Nitra (v strede) počas extraligového hokejového zápasu medzi HC K-Cero Nitra - HK Dukla Trenčín 22. decembra.(Zdroj: SITA/MARTIN HAVRAN)

TRENČÍN. Zápas sa hral v dobrej atmosfére, ku ktorej prispela aj početná výprava fanúšikov hostí. Od úvodu sa hralo v rýchlom tempe, ale na veľké šance sa čakalo do 15. minúty. Vtedy sa po zaváhaní Sekeráša v rozohrávke k puku dostal Saliji, posunul ho Chrenkovi, ktorý však proti Hiadlovskému neuspel.

O minútu neskôr neotvoril skóre ani Štefanka, keď netrafil puk v dobrej pozícii pred brankárom Dukly. Druhá
časť priniesla zvýšenú aktivitu hostí, ktorí čoraz častejšie podkurovali domácej obrane. V 26. minúte najskôr v presilovke Paroulek nevyužil skvelú Jánošovu prihrávku pred odkrytou bránku, ale o minútu neskôr sa už Trenčania radovali. Práve Jánoš tečoval Sekerášovu strelu od modrej - 0:1.

Domáci sa naďale dopúšťali chýb v obrane a jednu z nich potrestal Tybor, keď si v samostatnom nájazde bekhendovým blafákom vychutnal Lakosila. Ten potom zabránil tretiemu gólu v závere druhej časti, keď sa vyznamenal najmä pri šanci Hlavačku.

Dôležitý tretí presný zásah pridali Trenčania počas oslabenia v prvých sekundách tretej tretiny. Trefný vystihol Špeldove úmysly a po vydarenom brejku zvýšil na 3:0 pre hostí. Nitranov inkasovaný gól dokonale zaskočil. Nevedeli sa dostať do súvislého tlaku na trenčiansku bránku.

V 50. minúte skórovali opäť hostia, keď Dubec zužitkoval výbornú prihrávku Šimíčka počas presilovky. Čisté konto Hiadlovskému pokazil v 59. minúte Špelda strelou od modrej. Gólovú odpoveď mal okamžite nachystanú Trenčan Radulay, v 59. min spečatil triumf Dukly na 5:1.

Góly
: 59. Špelda (T. Chrenko, H. Ručkay) - 27. Jánoš (Sekeráš, Paroulek), 35. Tybor (M. Hlavačka), 41. Trefný,
50. Dubec (Šimíček, Gábriš), 59. Radulay (Tybor)
vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: V. Vlk 10 min za nešportové správanie, Konig (obaja Nitra) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - M. Junek, P. Šefčík, 3415 divákov

Zostavy:
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, K"nig, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H.
Ručkay - Gráčik, M. Štefanka, M. Kováčik - Šinkovič, Slovák, Čaládi - Marek Tvrdoň, Dobrý, Románek
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Fatyka, Gábriš, Jarábek, M. Hlavačka - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel
Miklík, Šimíček, Dubec - M. Filo, Tybor, O. Ďuriš - Radulay, Kopecký, Troliga

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Nitry): "Vstup do zápasu nebol z našej strany zlý, v prvej tretine sme mali dve čisté šance. V druhej tretine sme sa dopustili niekoľkých chýb. Trenčín ich využil a dnes zaslúžene vyhral."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Čakali sme ťažký zápas a to, že kulisa vyburcuje domácich. Dnes to bolo to o nasadení. Pre nás bolo dobré, že sme v prvej tretine udržali stav 0:0. V druhej sme pokračovali v nastúpenom trende. Nitra musela po prvom góle otvoriť hru a po druhom presnom zásahu to bolo v našej réžii. Mužstvo musím pochváliť za zodpovednú hru. Hiadlovský by si zaslúžil vychytať nulu."

1. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme
  2. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  3. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  4. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  5. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  6. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  7. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  8. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  9. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  10. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  1. SEAT predstavil e-Scooter
  2. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  3. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  4. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  5. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  6. Changes to the Public Procurement Law – Take Two
  7. Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia
  8. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  10. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...

Pri nehode na diaľnici D1 sa zranili dve ženy

Pre práce na diaľnici obmedzili rýchlosť, čo si jeden vodič nevšimol.

Olympijské hry sú mojou prioritou, hovorí Monika Chochlíková

Monika Chochlíková sníva svoj olympijský sen.

Monika Chochlíková.

Hecl predstieral pád, dostal pokutu

Odchovanec trenčianskeho hokeja sa previnil v zápase proti Pardubiciam.

Marek Hecl strelil dva góly Trenčína a výraznou mierou sa pripísal k víťazstvu nad Liptovským Mikulášom.

15 metrov vysoký smrek pichľavý strieborný daroval mestu občan z Hrádzovej ulice, ktorý ho zasadil pred 30 rokmi