Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

Za zelenými stolmi veteránov sa stal víťazom Dobiaš

Jubilejný 25. ročník stolnotenisového turnaja veteránov v Trenčíne začali ocenením skôr narodených veteránov „pingpongistov". Naj veteránom sa v tomto roku stal stále čiperný športovec 87-ročný Vincent Gondžúr.

Stolnotenisoví veteráni predviedli majstrovstvo za zelenými stolmi.Stolnotenisoví veteráni predviedli majstrovstvo za zelenými stolmi. (Zdroj: ARCHÍV O. Š.)

Počas turnaja veteránov prekvapil Ožvalda, ktorý potrápil favorita kategórie známeho stolného tenistu Hasáka. Absolútnym víťazom turnaja za zelenými stolmi sa stal čerstvý šeťdesiatnik, Tibor Dobiaš, ktorý si poradil s Harakom i Kepkom. Oboch zhodne porazil 3:1 a nad Matejkom zvíťazil 3:0.

Výsledky: 50 - 60 rokov: 1. V. Starosta, 2. Z. Vyhnalík, 3. V. Martinka, 60 - 70 r.: 1. T. Dobiaš, 2. J. Harak, 3. Š. Kepka, nad 70 rokov: V. Hasák, A. Novák, P. Ožvalda. Absolútnym víťazom stolnotenisového turnaja sa stal Tibor Dobiaš. Štvorhry: 1. Kepka, Špaček, 2. Dobiaš, Korbačka, 3. Vyhnalík, Martinka. Cenu útechy získali: 1. Ľ. Špaček, 2. A. Srnka, 3. R. Korbačka.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  4. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 950
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 230
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 394
  4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 13 062
  5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 766
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 8 553
  7. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 228
  8. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 218
  9. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 041
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 879

Na jednej z trenčianskych čerpacích staníc dnes od rána zasahovala polícia. Dôvodom bol nález neznámeho podozrivého predmetu na stojane určenom pre plynové fľaše.

34m
Korona (ilustračné foto)

V stredu zaočkovali prvou dávkou vakcíny 5 477 osôb, druhú dávku dostalo 15 682 ľudí.

2 h
Takto to vyzeralo na Pohode v roku 2018.

Tradičná warm-up akcia festivalu bude aj tentoraz bez návštevníkov. Okrem koncertov prinesie aj debaty so zástupcami slovenských klubov a ďalšími hosťami z prostredia kultúry.

3 h
Autorom víťazného loga je Filip Súkeník.

Mestská knižnica Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou má nové logo. Vzišlo zo súťaže, ktorú za týmto účelom kultúrne zariadenie pripravilo.