Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Dukla Trenčín konečne vyhrala, na pôde majstra

Trenčianskym hokejistom sa konečne podarilo na ľade úradujúceho majstra, HC Košice, po predĺžení zvíťaziť. HC Košice - Dukla Trenčín 4:5 po predĺžení (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1).

Hráč Košíc Peter Bartoš (vpravo) strieľa tretí gól brankárovi Trenčína Tomášovi Hiadlovskému. V zápase 29. kolo hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC Košice - Dukla Trenčín.(Zdroj: TADR/FRANTIŠEK IVÁN)

TRENČÍN. Košičania, ktorí nastúpili bez ôsmich zranených hráčov, inkasovali už v 44. sekunde, keď Paroulek z Trenčína vymietol spomedzi kruhov pavučinu v hornom kúte Lašákovej bránky. O vyrovnanie sa v oslabení pokúšal Bartoš po individuálnej akcii, ale stroskotal na Hiadlovskom.

V 4. minúte v presilovke Tomík ani na dvakrát nedostal puk do bránky. V 9 minúte si Rudolf Huna spoza bránky nakorčuľoval pred hosťujúceho brankára a bolo 1:1. Jenčíkov pokus skončil v 10. minúte v lapačke Hiadlovského, ktorý si poradil aj s tvrdou strelou Bartoša. V 18. minúte Radulay prekvapil Lašáka a vyhnal ho z bránky.

Striedajúci Hudáček si prvý úspešný zákrok pripísal v 20. minúte po Gabrišovom pokuse. V 23. minúte si Huna opäť nakorčuľoval spoza bránky pred hosťujúceho gólmana, tentoraz ho prekonal bekhendom. Ten istý hráč sa v 25. minúte pokúšal o hetrik, ale nedal a vzápätí išla Dukla tretí raz do vedenia. Po buly bez prípravy vypálil Radulay. Agilný Huna nastrelil v 27. minúte žŕdku.

V polovici stretnutia viedol Trenčín už o dva góly. Puk ležiaci pred Hudáčkom dostal do bránky nepokrytý Tybor. Po chybnej košickej rozohrávke mohol pridať piaty gól Jánoš, ale proti bol Hudáček. Sľubnú príležitosť mal Bartoš, ale z otočky Hiadlovského neprekvapil. Košický krídelník sa však predsa len dočkal v 37. minúte, keď v oslabení po spolupráci s Vorelom strelil kontaktný gól domácich. Miklík sa v závere druhej tretiny v presilovke ocitol v nájazde, ale trafil iba hosťujúceho brankára.

Na začiatku 48. minúte sa domácim podarilo vyrovnať - Juraj Sýkora zužitkoval Gronovu prihrávku. Krátko na to mal veľmi dobrú príležitosť hosťujúci Radulay, ale svoj tretí gól nepridal. V závere zápasu sa v oslabení natlačil do koncovky Tabaček, ale ani z toho gól nebol. V 59. minúte sa v podobnej pozícii nepresadil Huna. V tretej minúte predĺženia nechali domáci Fatykovi príliš veľa priestoru, a ten to trestal rozhodujúcim presným zásahom.

Povedali po zápase:
Pavel Hulva (asistent Košíc):
"Snahu a bojovnosť hráčom uprieť nemôžem. Hneď pri prvom striedaní sme dostali prvý gól, ťažko sa nám začínalo. Dotiahli sme sa na 2:2, nadýchavali sa k tretiemu gólu, ale dostali sme ďalšie dva. Podarilo sa nám vyrovnať, hra v predĺžení je už vabank. Súper bol šťastnejší. Sme sklamaní, ale ideme ďalej."

Jozef Daňo (tréner Trenčína): "Rozohrali sme si dobrý zápas. Od začiatku sme viedli, za stavu 4:2 sme boli dvakrát sami pred súperovou bránkou. Mohli sme dať tretí gól. Nepodarilo sa nám to, a tým sme dali šancu Košiciam, ktoré vyrovnali. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť, dva body získané v nadstavenom čase sú cenné."

Góly: 9. Rudolf Huna (Šachl, Vorel), 23. Rudolf Huna (S. Gron), 37. P. Bartoš (Vorel), 48. Juraj Sýkora (S. Gron, M. Grman) - 1. Paroulek (Jánoš, Sekeráš), 18. T. Radulay (Troliga), 25. T. Radulay (Troliga), 30. Tybor (O. Ďuriš, Martin Chovan), 63. Fatyka (Tomík).

Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Húževka na 10 min za napadnutie hlavy a krku - Jánoš na 10 min za filmovanie, Gabriš na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin, 5625 divákov

Košice: Lašák (18. J. Hudáček) - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl - Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš - Jenčík, Šachl, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - od 46. min M. Gajdoš
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hlavačka, od 29. min Tybor, od 41. min Jarábek - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - T. Radulay, P. Kopecký,
Troliga.

1. Čachtičanka poslala svadobný darček pre Harryho a Meghan, ich odpoveď ju prekvapila Foto 3 857
  2. SÚŤAŽ: Hlasujte a vyberte hráča víkendu 1 994
  3. Trenčín na korze čaká už druhý ročník Foto 717
  4. Festival v Trenčianskych Tepliciach pripomenie i výročie ČSR a Miloša Formana 371
  5. Minúta po minúte: Diskusia na tému Trenčín moderné mesto Foto 363