Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Daňo: Znova sa k nám nepriklonilo šťastie a trvá to už príliš dlho

Trenčania začali zápas s Martinom nátlakovou hrou, tri góly v priebehu 118 sekúnd ich však poslali do kolien. Dukla Trenčín - MHC Martin 4:5, po tretinách 1:4, 1:1, 2:0.

TRENČÍN. V zápasew 28. kola základne často Slovnaft extraligy bola úvodná desaťminútovka zápasu jednoznačne v réžií Trenčína, ktorý si nátlakovou a dôraznou hrou do tela vynútil tlak. Vyťažil z neho však iba jediný gól, keď v 2. minúte Paroulek bekhendovým blafákom už po 14 sekundách využil

presilovku. Martinčania však zo svojej prvej poriadnej útočnej akcie gólom Říhuprekvapujúco v 12. minúte vyrovnali, viac sa dostali do hry a začali súperovi riadne podkurovať. Záver prvej tretiny vyšiel hosťom priam rozprávkovo, pretože za 118 sekúnd strelili tri góly a poslali domácich do kolien.

Najskôr si Uram v presilovke položil brankára a zasunul puk za jeho chrbát, následne presilovú hru zužitkoval tečom Galamboš a o chvíľu obrannú hrubicu protihráča potrestal Markovič ziskom puku a jeho perfektným zavesením do šibenice. V 24. minúte navyše Pozník strelou od modrej do vinkla využil ďalšiu martinskú presilovku a z 1:0 bolo zrazu 1:5.

Domáci Kollár síce svoje sólo v 27. minúte zakončil gólom, Trenčín bol po studenej sprche neustále v hernom kŕči a množstvo nepresností mu nedovoľovalo vrátiť sa do zápasu. Hostia si však svoj náskok udržiavali až príliš pokojne a bezstarostne, čo Trenčania už takmer posledným zúfalým nádychom potrestali.

V 48. minúte strelili za 25 sekúnd dva góly a zo zápasu sa znova stala dráma. Najskôr Tomíkovu strelu od modrej úspešne tečoval Jánoš, následne Miklík spomedzi kruhov znížil na 4:5. Hosťujúci obranca Jabrocký dvakrát neuspel pri nájazdoch na pozorného Hiadlovského a Martin sa tak musel o víťazstvo obávať až do konca.

Domáci svoj záverečný nápor s viacerými veľmi dobrými šancami i takmer minútovou hrou bez brankára už nezužitkovali a zvrat v stretnutí nedokonali.

Dukla Trenčín - MHC Martin 4:5 (1:4, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Paroulek (Šimíček), 27. Kollár (Dubec, Michel Miklík), 48. Jánoš (Tomík, Gabriš), 48. Michel Miklík (M. Hruška, Kollár) - 12. L. Říha (Appel), 18. Uram (M. Beran, Jabrocký), 19. Galamboš (Markovič, Uram), 20. Markovič, 24. Pozník (L. Říha, Appel)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Pozník (Martin) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Lauff - Korba, Snášel, 2350 divákov

Zostavy:
Trenčín: I. Murín (21. Hiadlovský) - Sekeráš, Trefný, M. Hlavačka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hruška - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - T. Radulay, Troliga, P. Kopecký

Martin: Dzubina - Drgoň, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Velebný, Matejka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L.
Říha, I. Dornič - Themár, Galamboš, Markovič - Škumát, M. Ižvolt, Trokan.

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Vedeli sme, že Martin bude nebezpečný súper, čo potvrdil najmä v
zakončovaní. Hneď na začiatku sme dali z presilovky prvý gól a čakali sme, že nám to už konečne pomôže pretrhnúť smolu pri využívaní početných výhod, a taktiež to malo priniesť do našich radov pohodu. Žiaľ, nestalo sa, pretože po individuálnych chybách sme začali dostávať zbytočné góly a súperovi sme doslova ponúkli vysoký náskok. Až v závere sme sa dostali späť do zápasu, no nedokázali sme využiť naše šance a ani presilovky. Znova sa k nám nepriklonilo šťastie a trvá to už príliš dlho."

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Je to pre nás neoceniteľné víťazstvo. Začali sme veľmi zle a zdalo sa, že tlak súpera nezvládneme. Po chybách súpera sme však vsietili šťastné góly. V závere sme síce pustili domácich do tlaku, ale víťazstvo sme so šťastím ubránili."

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Pred miliónmi rokov by sme sa kúpali v mori

Trenčiansky kraj je bohatý na objavy skamenelín. Západne od Trenčína sa tiahne cez Biele Karpaty až na sever bradlové pásmo, ktoré je plné druhohorných skamenelín.

Historik a zberateľ fosílií Tomáš Mlynský a jeho zbierka.

Prinášame vám prehľad novorodeniatok, ktoré sme odfotili v trenčianskej a myjavskej pôrodnici. Ich fotky boli zverejnené v MY Trenčianskych novinách.

V oravských pôrodniciach je dlhodobo vysoká pôrodnosť.

Babička odišla ešte v sobotu 5. októbra na poludnie z Domu opatrovateľských služieb v Trenčíne na neznáme miesto.

Druhé pokračovanie obľúbeného festivalu prinieslo pod hrad Matúša Čáka opäť tie najlepšie streedfoodové vychytávky.