Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Hádzanárky Štartu zbytočne prehrali o tri góly s Pískom

Hádzanárky Štartu Trenčín nezvládli zápas proti hráčkam Sokol Písek a prehrali o tri góly. Štart Trenčín - Casta Sokol Písek 38:41 (20:20).

TRENČÍN. Stretnutie 9. kola hádzanej žien WHIL sa konalo 21. novembra v trenčianskej športovej hale na Sihoti. Od začiatku sa hral vyrovnaný duel. Domáce hádzanárky mohli doma bodovať, v 4. minúte viedli 3:0 a o minútu neskôr bolo na ukazovateli už 5:0.

Poriadny vietor pred bránou Trenčína však narobila skúsená písecká hráčka I. Luzumová, ktorá nastrieľala do brány Štartu pätnásť gólov. I keď Trenčianky mali snahu výsledok skorigovať, nedarilo sa im. Chýbala im presná strela a pozorná obrana. Družstvo nepodržala brankárka Hazuchová, ale ani mladá Zemanovičová.

Písek v druhej časti rozobral trenčiansku obranu a v 30. minúte viedol o štyri góly 25:29. Trenčín postupne skóre znižoval, v záverečných minútach už na Sokol nestačil. Ako sa vyjadril tréner, Písek bol poraziteľný. "Dať 38 gólov z pohľadu Trenčína bolo pekné, inkasovať však 41 gólov je otrasné."

Najviac bodov: Birkušová 9, Rechtorisová, Kovaličková po 6, Gašparovičová 5 - Luzumová 15, Stelenerová 9, Vrabcová 8. Pred 200 divákmi rozhodovali: Richvalský, Cibere (SR). Pokutové hody: 5/5 - 6/5. Vylúčené: 3:6 na 2. min. Priebeh: 9. 9:6, 20. 15:13, 30. 20:20, 35. 25:29, 40. 32:36, 48. 35:41.

Trenčín: Hazuchová, Zemanovičová - Birkušová, Rajnohová, Drotárová, Pojezdálová, Ďuržová, Rechtorisová, Gašparovičová, Neštická, Kovaličková, A. Vasilenková, Wollingerová.

1. FOTO: V Trenčíne budú opravovať a vyrábať vojenské i civilné Tatry Foto 2 427
  2. FOTO: V Trenčíne dokončili parkovisko na Mládežníckej Foto 908