Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Vedúci gól Trenčína vsietil striedajúci Bizup

Šláger trinásteho kola prvej futbalovej ligy priniesol na rozmoknutom ťažkom teréne v Trenčíne do 75. minúty len priemerný futbal. AS Trenčín - Vion Zlaté Moravce 1:1 (0:0).

Súboj o loptu medzi Trenčanom Vojtechom Horváthom (v strede) a hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce Jánom Holzom (vľavo), Adriánom Candrákom (vpravo). Prizerá sa ich spoluhráč Karol Pavelka (druhý zľava) v zápase 13. kola I. slovenskej futbalovej ligy.(Zdroj: SITA/PETER KAPUSTA)

TRENČÍN. Duel dvoch tabuľkovo susediacich mužstiev za neustáleho dažďa bol nemastný - neslaný. V. Horváth v 5. minúte po priamom kope nevyužil štandardnú situáciu. O desať minút neskôr rýchlonohý Tomko netrafil bránu Trenčína.

Domáci si vytvorili niekoľko šancí, ktoré však legionári Salinas a Depetris nedokázali zužitkovať. Snaživí hráči Vionu neustále dobíjali bránu AS. V 27.minúte Volešákom vyrazenú loptu nepresne hlavičkoval kapitán Zlatých Moraviec Kuračka.

Útoky domáceho mužstva boli bezzubé, chýbala im koncovka. Po Kubíkovej centrovanej lopte Depetris minul bránu hostí. Tri minúty pred koncom prvého bezgólového polčasu lavínovitý útok Trenčanov stroskotal na dobre chytajúcom Novotovi (23).

Po restávke vyše štyristo divákov čakalo na kvalitnejší výkon, no ten sa nedostavil. Pochmúrna futbalová hra mala podobu dušičkového počasia. V 46. minúte po Chrenovom priamom kope nízky Baez loptu vyhlavičkoval. Od 62. minúte domáce mužstvo oslabil dovtedy dobre hrajúci Gergel, ktorému po druhej žltej arbiter zápasu ukázal červenú kartu.

Oživením bolo vystriedanie Kubíka len devätnásťročným Bizupom. Po jeho príchode nastalo oživenie v útoku. Spoločne s Depetrisom a Salinasom nebezpečne ohrozovali bránu Zlatých Moraviec. Domáci hráči sa radovali v 78. minúte, keď prenikol po pravej strane Bizup a kopnutú loptu padáčikom poslal za chrbát Novotu. Po inkasovanom góle sa hostia zmobilizovali a striedajúci Tomášek prudkou strelou ohrozil domáceho gólmana.

Štyri minúty pred koncom Vion mohol vyrovnať, avšak pozorní domáci obrancovia eliminovali jeho ofenzívny tlak. Zlaté Moravce sa strelecky presadili v Trenčíne až v nastavenom čase, keď Chren hlavou vyrovnal po Ondrejkovom priamom kope. Deľba bodov je spravodlivá, aj keď domáce mužstvo hralo tridsať minút oslabené o jedného hráča v poli.

Góly: 78. Bizup - +90. Chren, ŽK: 12. Kubík, 33.,62. Gergel, +Ševela - 15. Pavelka, 76. Hözl, 89. Klabal, ČK: 62. Gergel, RK: 8:8 Pred 472 divákmi rozhodoval Olšiak

AS Trenčín: Volešák - Valla, Peciar, Ševela, Godál - Salinas, V. Horváth, Gergel, Baez - Depetris (72. Fanendo), Kubík (64. Bizup)

Zlaté Moravce: Novota - Klabal, Pavlenda, Hözl (83. Ondrejka), Kuračka - Náther, Chren, Majerník, Candrák (73. Tomašek), Pavelka, Tomko

Povedali po zápase: Vladimír Koník, tréner AS Trenčín: „ Tešil som sa na tento zápas. Predpokladal som, že si so súperom poradíme. Darilo sa nám vykrývať prípravnú zónu. Klabala a Majerníka sme ustrážili. Rovnako aj Pavelku s Tomkom. Stratili sme body. Zápas hodnotím, ako priemerný. Chýbal mi tu bývalý tréner Vionu Štefan Horný."

Juraj Jarábek, tréner Zlaté Moravce: „ Diváci videli bojovný zápas dvoch kvalitných vyspelých futbalových celkov. Bod sme si zaslúžili. Doteraz sme vonku získali päť bodov. Z odohraných zápasov vonku v Trenčíne sme podali jeden z najlepších výkonov."