Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Trenčín porazil Liptovský Mikuláš

V jedenástom kole základnej časti Slovnaft extraligy Dukla porazila o dva góly Liptovský Mikuláš. Po prvý raz sa v drese Dukly predstavila nová posila Róbert Petrovický. Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:1, 3:1, 1:1).

Nová posila Trenčína Róbert Petrovický (uprostred) na svojom prvom buly v drese Dukly Trenčín v zápase 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy DUKLA Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš, 9. októbra v Trenčíne.Nová posila Trenčína Róbert Petrovický (uprostred) na svojom prvom buly v drese Dukly Trenčín v zápase 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy DUKLA Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš, 9. októbra v Trenčíne. (Zdroj: TASR/ RADOVAN STOKLASA)

TRENČÍN. Trochu prekvapujúco zápas začali tlakom hostia, ktorí sa však úplne zaslúžene už v 8. minúte ujali vedenia po ukážkovej Halajovej delovke z diaľky. Výkon domácich totiž sprevádzal herný chaos a nepresnosti a už v 11. minúte sa takmer prázdnym štadiónom niesol piskot divákov. V 15. minúte Liptáci mohli zvýšiť svoj náskok, Kropáčovi však sólový nájazd prekazil trenčiansky brankár Kováčik, ktorý svojich spoluhráčov zákrokmi držal nad vodou. Necelú minútu pred prvou prestávkou využil Sekeráš presilovkovú strelu bekhendom pred
bránku na vyrovnanie.

Vstup do druhej tretiny však mali výborný Mikulášania s tromi obrovskými gólovými šancami. Najskôr ďalšiu Halajovu delovku chytil do lapačky Kováč, v 22. minúte Bartánus nepremenil trestné strieľanie a o chvíľu
Kropáč z uhla minul prázdnu bránku. V polovici zápasu sa nátlakovo zahranou presilovkou konečne naštartovali aj Trenčania a ujali sa vedenia. V 31. minúte pretlačil puk do siete Radulay a o dve minúty pred bránkou manévrujúci Tybor zvýšil, pričom Liptákom nepomohol ani oddychový čas. O ďalšie dve minúty Miklík korunoval hviezdne minúty domácich a upravil na 4:1. Na góly bohaté dejstvo zavŕšil v presilovke Bartánus, ktorý Liptákov vrátil späť do hry.

Nádej posilnil v 45. minúte Halaj, ktorý strelou z uhla prestrelil brankára a znížil na rozdiel jediného gólu. Navyše Kováč musel vyriešiť viacero nebezpečných streleckých pokusov Liptákov. V 52. minúte nastrelil domáci Miklík žŕdku a hoci sa obe mužstvá až do konca ešte snažili meniť skóre, vydreté víťazstvo zostalo v Trenčíne. V záverečnej minútovej hre Liptovského Mikuláša bez brankára strelou do prázdnej bránky potvrdil výsledok.

Góly:

20. Sekeráš (Tomík, Šimíček), 31. T. Radulay (Tybor, Róbert Petrovický), 33. Tybor (T. Radulay, Róbert Petrovický), 35. Michel Miklík (Paroulek, Valčák), 60. Tomík (Sekeráš) - 8. J. Halaj (Kropáč, D. Devečka), 38. M.
Bartánus (Heš, Kumstát), 45. Halaj (Cibuľa)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,
Rozhodovali: Rudý - M. Novák, M. Orolin, 2070 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč - Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, Sekeráš, Trefný - T. Radulay, Valčák, Paroulek - Michel Miklík,
Róbert Petrovický, Tybor - Tomík, Šimíček, Dubec

Liptovský Mikuláš: Kurali - M. Varga (44. M. Bača), Heš, P. Lištiak, Kumstát, D. Devečka, Privoznik - Kriška, Kuric,
Mikula - M. Bartánus, Pohanka, Tomášek - Kropáč, Cibuľa, J. Halaj

Hlasy trénerov:

František Hossa, tréner Trenčína: "Úvod nebol podľa našich predstáv, hrali sme dosť kŕčovito. V druhej tretine sme poprehadzovali útočné formácie, čo sa nám vyplatilo. Strelili sme tri góly, ktoré sme v poslednej časti hry ubránili, s výsledkom som spokojný."

Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: "Cítim sklamanie, pretože sme v 1. časti hry hrali výborný hokej. Z minima chýb sme dostali maximum gólov a nepremenili sme šance, ktoré sme si vypracovali minimálne na tri stretnutia."