Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban

V zápase rozhodli presilovky

Dukla Trenčín v 10. kole základnej časti Slovnaft extraligy prehrala v Poprade o gól. HK Poprad - Dukla Trenčín 4:3 (1:1, 1:1, 2:1).

Obe mužstvá začali svižne, úvodný tlak domácich Trenčania prečkali, v 4. min však šikovnou strelou z otočky otvoril skóre Škovira - 1:0. Vyrovnanie zariadil dorážkou v polovici I. tretiny počas presilovky Valčák.

Druhé dejstvo sa začalo o poznanie pomalšie ako to prvé, domáce mužstvo postupne zvyšovalo tempo aj tlak na Kováčovu bránku. V rozlete ich zastavilo vylúčenie Doru, ktoré potrestal v 35. min vedúcim gólom Dubec - 1:2. Popradčania vyrovnali o dve minúty neskôr v hre štyroch proti štyrom, keď Lapšanský doklepol strelu Doru. Záver tretiny sa niesol v znamení častých vylúčení na oboch stranách, gól napriek šanciam oboch mužstiev nepadol.

V treťom dejstve domáci preukázali väčšiu túžbu po víťazstve a v 52. a 53. min sa ujali dvojgólového vedenia zásluhou Lapšanského a Mašlonku. Trenčín vrátil do hry Dubec strelou od modrej čiary, no Popradčania si už umnou hrou víťazstvo nenechali vziať.

Hlasy:
Július Pénzeš (asistent trénera Popradu): "Zápas sme opäť začali vylúčeniami, tohto kŕča sa dlhodobo nevieme zbaviť. Museli sme otáčať skóre, čo nám naozaj zobralo dosť síl. Pri našom dvojgólovom vedení sme urobili taktickú chybu, z ktorej pramenila presilovka súpera a gól. V závere sme si so šťastím a bojovnosťou tri body ustrážili. Vďaka patrí brankárovi aj celému tímu. Takéto vydreté víťazstvo sme potrebovali a verím, že nás posunie k lepším výsledkom."

František Hossa (tréner Trenčína): "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali presilovky. Rozhodujúci gól sme dostali po hrubej chybe v našej obrannej tretine. Gratulujem Popradu k víťazstvu."

Góly: 4. Škovira (Klouda), 37. Lapšanský (Dora, Šechný), 52. Lapšanský (Dora, Šechný), 53. Mašlonka (M. Žemba) - 10. Valčák (Sekeráš, Paroulek), 35. Dubec (Tomík, Šimíček), 56. Dubec (Gabriš, Tomík)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Valčák (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0,
rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Zvrškovec, 1544 divákov

Zostavy:
Poprad: Šimonovič - Fabian, Bartoň, Jasečko, M. Žemba, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, Jelínek - Škovira, Klouda
P. Svitana - Mašlonka, Šechný, Lapšanský - Marcel Haščák, Rataj, A. Kroták - Čížek, Slaninák, Igor Majeský

Trenčín: V. Kováč - Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Hruška,Hančák, Kvetan, Jarábek - Paroulek, Valčák, Michel Miklík - Dubec, Šimíček, Tomík - Tybor, E. Hartmann ml., T. Radulay -