Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Trenčín nemá na svojom konte ešte ani bod

Po treťom kole Slovnaft extraligy a treťom zápase proti úradujúcemu majstrovi z Košíc 5:3 nemajú trenčianski hokejisti ani bod.

Zľava: Michal Grman z Košíc, Marek Dubec z Trenčína a košický brankár Július Hudáček v zápase HC Košice - Dukla Trenčín v treťom kole hokejovej Slovnaft extraligy v Košiciach 15. septembra.Zľava: Michal Grman z Košíc, Marek Dubec z Trenčína a košický brankár Július Hudáček v zápase HC Košice - Dukla Trenčín v treťom kole hokejovej Slovnaft extraligy v Košiciach 15. septembra. (Zdroj: SITA/IVAN FLEISCHER)

TRENČÍN. Tretí zápas, tretia prehra. Hokejisti Dukly Trenčín prehrali aj v treťom dueli na východe Slovenska prehrali s HC Košice rozdielom dvoch gólov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1). Dukle nepomohli ani dva góly Dubeca (12., 37. min).

Prvú vážnejšiu príležitosť v stretnutí využili Košičania na strelenie vedúceho gólu. Pri hre štyroch proti štyrom
Tabaček našiel ideálne Kmiťa a ten pohodlne otvoril účet stretnutia. Švihom to potom skúšal Rudolf Huna, ale Murínova lapačka bola na správnom mieste. V 12. min pri vylúčení Kledrowtza našiel Gabriš ideálne Dubca a ten poslal puk za Hudáčkov chrbát - 1:1. V 17. min mal najskôr dobrú príležitosť hosťujúci Tybor, hneď z protiútoku osamotený Kmiť netrafil trenčiansku bránku. Košičania išli do vedenia aj po druhý raz, keď Huna vletel medzi Sekeráša a Trefného a strelou švihom pod hornú žŕdku nedal Murínovi šancu.

V druhej tretine mohol vyrovnať Valčák, ale nepotrestal chybu domácej obrany. Filo potom nepretlačil puk cez ležiaceho Hudáčka. Po pohotovom zakončení Draveckého spomedzi kruhov zazvonila v polovici stretnutia žŕdka hosťujúcej bránky. V 32. min hrali domáci presilovku po obliehaní sa puk dostal k Jenčíkovi a ten zvýšil na 3:1. V 34. min to už bolo 4:1, potom ako Huna našiel spoza bránky Faitha a ten bez prípravy zakončil. Zaváhanie Deyla v 37. min využil Dubec na strelenie druhého trenčianskeho gólu a ešte pred druhou prestávkou sa v oslabení ocitol v nájazde Tybor, puk mu však skĺzol z hokejky.

V tretej tretine mali sľubné príležitosti domáci Faith a aktívny Huna. Trenčanov vrátil do zápasu šťastný gól Hartmanna, ktorý z rohu nahadzoval puk a Hudáček si ho vrazil za chrbát. Košičanov upokojil v 51. min Bartoš,
ktorý po spolupráci s Kmiťom upravil na konečných 5:3.

Hlasy:

Anton Tomko (tréner Košíc): "Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, potrebovali sme sa trochu naštartovať. Za stavu 4:1 prišlo poľavenie z našej strany. Trenčín strelil kontaktný gól, viedli sme už len o jeden, ale na chlapcoch bolo vidieť odhodlanie, snahu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Podržal nás aj Hudáček, s výsledkom sme spokojní."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Bol to vypätý zápas, obaja sme mali po dvoch kolách na konte nulový bodový zisk. Po našej chybe sme Košice dostali do vedenia, ale od stavu 1:1 sme začali hrať lepšie. V druhej tretine sme si vytvorili dosť šancí, ale zlyhávali sme v koncovke. Podarilo sa nám znížiť na 3:4, ale po hrubej chybe sme Košice dostali do brejku. Košičania majú skúsenejších hráčov, čo bolo v
stretnutí veľmi dôležité. Pri tom hráme dobre, ale stále spravíme nejakú chybu."

Pred 5550 divákmi rozhodovali: Kubuš, Gajan, R. Bednár.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku