Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

V krajskom derby dominovali Bánovčania, Stankovce sú na čele ligy

V prvom domácom zápase zaslúžene vyhrali Bánovce, Stankovce nedostali gól a sú na čele ligy. Stará Turá rozdrvila Hornú Porubu rozdielom triedy.

III. liga: Bánovce - Dubnica B 2:0 (1:0)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom tempe, domáci sa do vážnejšej šance nedostali. Hostia pohrozili najmä Gorelkom, ktorý trafil brvno. V závere prvého polčasu domáci ožili a po priamom kope otvoril skóre zápasu Greguška. Po zmene strán nastúpili hostia do zápasu so snahou skorigovať výsledok. Mali viac z hry a opäť trafili spojnicu bránky. Domáci sa spoliehali predovšetkým na brejky. V 89. min. sa k lopte dostal Masarovič a poistil tak vedenie domácich. Bánovce tak po dvoch kolách majú ako nováčik plný počet bodov.

GÓLY: 42. Greguška, 89. Masarovič. R Otiepka, ŽK: Mezovský - Riečičiar, Gorelka, 250 divákov.

BÁNOVCE: Bohunský - Poštrk, Stano, Škultéty, Decký, Mezovský (70. Malina), Hošek (87. Kosiba), Greguška (57. Kaňa), Medera, Masarovič, Borcha. Tréner L. Kaplán.

DUBNICA B: Letko - Masaryk (85. Varga), Božoň, Palka, Beňo, Straka, Trhan, Stratený (66. Augustíni), Riečičiar, Svorada (64. Vavrík), Gorelka. Tréner D. Kramlík.

Ostatné výsledky III. liga

ČFK Nitra - Ludanice :3 (2:3), Palárikovo - Piešťany 0:0, Neded - Domaniža 4:2 (1:2), Galanta - Topoľníky 1:1 (0:1), Šamorín - Gabčíkovo 1:1 (0:0), Sereď - P. Bystrica 1:2 (0:0), Veľké Ludince - Led. Rovne 3:0 (1:0)

16. Domaniža 2 0 0 2 2:5 0 (-3)

IV. liga SZ: Partizánske - Tr. Stankovce 0:2 (0:2)

V úvodnej štvrťhodine si skúsenejší hostia vypracovali tri výborné gólové príležitosti.Tá najväčšia sa zrodila v 12. min., keď sa zoči-voči Ivankovi ocitol Bulko, ale domáci brankár vytiahol prvú bravúru. Potom sa začala osmelovať aj domáca omladina. V 26. min. sa do sľubnej pozície dostával Dermek, no tiesnený zakončoval po zemi do náručia Kvasnicu. O dve minúty sa však do domácej šestnástky prekľučkoval Bulko a po jeho spätnej prihrávke Záhumenský zasúval loptu do prázdnej bránky. V 41. min. využil zaváhanie domácej obrany Barčiak a z rohu šestnástky preloboval z bránky vybehnutého Ivanku. Ten V 56. min. sa po kolmici Sedláček dostal pred Ivanku, ten škrtol rukavicami o jeho nohy, no nariadený pokutový kop domáci gólman Basilovi zneškodnil.

GÓLY: 28. Záhumenský, 41. Barčiak. R Krč, 156 divákov.

TEMPO: Ivanka - Smolinský, Jambor, Pinďura, Valuch (56. Birka), Šóš (75. Hupka), Badinský, Dermek, Popluhár (56. Boka), Kollár, Nižňanský, tréner: Milan Ivanka. OŠK: Kvasnica - Ježík, Barčiak, Bulko, Novák, Basila M. Sedláček (88. Hrbas), Královič (90. Žúži), Taraba, Navrátil (79. Beňovič), Záhumenský, tréner: R. Pevný.

IV. liga SZ: N. Dubnica - Bošany 3:0 (2:0)

Po dobrom úvode a kombinačne hre sa domáci dostávali k zakončeniu. Po polhodine Prekop nekompromisne strelou do šibenice načal hostí. Po akcii Prekopa a Ranušu hlavičkoval do siete Maník. Po prestávke sa priebeh hry nezmenil a domáci po priamom kope Švikruhu striedajúci Ďuriš zvýšil hlavou na 3:0.

GÓLY: 30. Prekop, 39. Maník, 88. Ďuriš.

N. DUBNICA: Kijačik - Burdej, Trnka, Štiffel, Juriga, Beňo, Ranuša (Ďuriš), Závodný (Čačko), Maník, Švikruha, Prekop (Tvrdý).

BOŠANY: J. Bulák - Burianek (Minarovič), Šesták, Višňovský, Jamrich, Ľ. Bulák, Kostolný, Stroka (Guniš), Kapusta, Mikloš, Murko.

IV. liga SZ: Lehota p/Vt. - Nová Ves 2:3 (1:1)

V úvode zápasu videli diváci nepresnosti na oboch stranách. Potom zápas nabral na grádoch a hral sa veľmi pekný a vyrovnaný futbal. Aj v druhom dejstve sa hralo v dobrom tempe a diváci videli kvalitný súboj. Vtáčnickolehoťania dvakrát viedli o gól, no na konci stretnutia sa z tesnej výhry tešili hostia. GÓLY: 15. Humaj, 48. Kriška - 20., 71. a 83. Jambor, R: Chlebo, 350 divákov. LEHOTA P/VT.: Madaras, Cipov, Homola, Macho, Trungel, Sluka, Néma, Štefanička, Dobrotka, Humaj, Líška, Oršula. NOVÁ VES: Grznár - Goči, Hulík, Gálik, Šupka, Hancko, Galblech, Janega, Jambor, Batelka, Mišil, str. Galbavý, Horňák, Gondach. (VŠ)

IV. liga SZ: N. Pravno - Častkovce 1:1 (0:0)

Bolo to veľmi kvalitné stretnutie z oboch strán. Domáci mali navrch, ale šance, ktoré si vypracovali, nevyužili. Aj hostia si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, ale tie ostali nevyužité. Domáci sa v 47. min ujali gólom Perniša. N. Pravno následne vystupňovali úsilie, no vytvorené šance zostali nepremenené. V 50. min po nedorozumení domácej obrany Kostelan vyrovnal. Hostia sa predstavili v N. Pravne v dobrom svetle, deľba bodov je tak zaslúžená.

GÓLY: 47. Perniš - 55. Kostelan, R: Šmatrala, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Lančarič- Hykel, Rusnák, Gono, Havier, Gažo, Nemety, Kostrenka, Kostelán, Madro, Ostrovský, str. rusnák, a Četvala.

IV. liga SZ: Solčany - Brezová p/Br. 3:2 (2:1)

V Solčanoch sa hral futbal vo veľmi svižnom tempe. Obe mužstvá podali dobrý a zodpovedný výkon. Hral sa agresívny ale čistý futbal, keď rozhodca udelil iba jednu žltú kartu. Hostia pôsobili behavejším dojmom a už v 11. min. sa z dvadsiatich metrov presadil Koprda, ktorý prekvapil aj domáceho brankára - 0:1. Domáci však po góle ožili a začali podnikať nebezpečné protiútoku. V 23. min. zahrávali domáci štandardtku, z ktorej do šibenice trafil R. Mihálik - 1:1. Od tohto momentu prevzali iniciatívu domáci a po nedovolenom zákroku na L. Duckého premenil nariadený pokutový kop Kuna.

Druhý polčas začali domáci výborne, keď po minúte pobytu na ihrisku sa presadil P. Ducký po narážačke so Soboňom. Za zmienku ešte stojí nastrelené brvno R. Mihálikom. V závere hrali hostia vabank, v ktorom sa im podarilo skorigovať na konečných 3:2. Domáci tak zaslúžene v zápase vyhrali a radosť bola o to väčšia, pretože tridsiatku oslavoval domáci kapitán Róbert Mihálik, ktorý svoje narodeniny oslávil gólom a výborným výkonom v zápase.

GÓLY: 23. Mihálik, 38. Kuna (11 m), 47. P. Ducký - 11. Koprda, 86. Šefčík. R Mlynkovič, 250 divákov.

SOLČANY: Lauko - Sporina, L. Klačanský, I. Hula, Mihálik - L. Ducký, M. Kuna (59. Mišuta), Illáš, I. Michalík (46. P. Ducký) - L. Michalík (83. J. Klačanský), Soboňa, tréner A. Hippík.

BREZOVÁ: Mihálek - Potúček (80. Šimko), Zubalík, Miča, Čmela, Šarudi, Šefčík, Šebo, Kubisa, Koprda, Hílek.

Ostatné výsledky IV. liga

Kanianka - D. Vestenice 1:3 (1:1), Veľké Kostoľany - Gbely 0:3 (0:1), Hrnčiarovce - Skalica 1:3 (1:1)

16. Hrnčiarovce 2 0 0 2 1:10 0 (-3)

V.liga SEVER:Handlová - Ľuborča 4:1 (3:0)

Baník mal raketový nástup a v tretej minúte viedol 2:0. Prvý rozvlnil sieť Bublák, a o minútu unikol po ľavej strane Baláž a prekonal Husára. V 11. min Verchola zastavil v dobrej pozícii Ondrejka a v 20. min Kováčik kryl prudkú strelu Naňáka. V tejto časti bola hra vyrovnaná a hostia mali miernu prevahu v poli. Na 3:0 zvýšil Uríček po prihrávke od Kľačanského.

Po zmene strán unikol obrane Rendek, no nebol presný v zakončení. Unikajúceho Kľačanského zastavila obrana hostí v trestnom území nedovolene. Jedenástku Balážovi brankár vyrazil, no pohotový Bublák poslal loptu do bránky - 4:0. Posledný 20 min sa dohrávalo v miernom tempe. Ľuborčania v 85. min zaznamenali po hlavičke Koníčka čestný úspech. V závere ešte Kováčik ešte zachraňoval pred Vercholom. Hostia napriek prehre zanechali v Handlovej dobrý dojem.

GÓLY: 2. a 58. Bublák, 3. Baláž, 33. Uríček - 85. Koníček, R: Drábik, 150 divákov.

IV. liga SZ: Podolie - Šimonovany 3:2 (0:0)

Domáce mužstvo začalo hrať kombinačne, ale po dobrom rozostavení obrany hostí sa k vážnejšej šanci nedostali. Neskôr domáci hráči začali viac kombinovať na krídlach a k veľmi dobrým šanciam sa dostal Bobocký. Domácu bránu v prvom polčase ohrozili aj hostia, avšak pekná strela Moštaťa išla vedľa. Znova za domáce mužstvo mal šancu po peknej hlavičke Bobocký, ale trafil iba žrď. Ešte jedna nepremenená šanca v prvom polčase mrzí aj Červeňanského, ktorý slabou strelou nedal gól. V druhom polčase domáce mužstvo Podolia ožilo a v 7. min. po zaváhaní hosťujúcej obrany vsietil gól Madera. Domáce mužstvo sa troška ukľudnilo, ale zabudlo na hráča hostí Černa, ktorý krásnou strelou do šibenice vyrovnal na 1:1. Znova to bolo domáce mužstvo, ktoré v 28. min. po peknej prihrávke Korytinu vsietilo gól Maderom na 2:1. V 38. min. sa vyplnilo porekadlo nedášdostaneš, keď za domáce mužstvo poslal hlavičku Bobocký vedľa brány. O minútu na to nechala domáca obrana vystreliť hosťujúceho hráča Krapku, ktorý krásnou strelou vyrovnal zápas na 2:2. Vytúžený gól strelilo domáce mužstvo v poslednej minúte Červeňanským a tak sa zápas skončil víťazstvom pre domáce mužstvo Podolia 3:2.

GÓLY: 2 Madera, Červeňanský - Černo, Krapka, ŽK: 0:1 Szabo, Rozhodoval: Jaroslav Zigo, Divákov: 200

IV. liga SZ: Stará Turá - Horná Poruba 4:0 (2:0)

V úvode mali hostia 2 vyložené šance, ale spálili ich. Domáci sa postupne koncentrovali na svoju hru, a v 25. min. vystrelil Peterka. Jeho strelu hosťujúci brankár kryl. Po peknej individuálnej akcii sa už Peterka druhýkrát nemýlil a bolo 1:0. Hostia naznačili po sérii rohových kopov že vedia pohroziť, ale v 45. min. ich vyprevadil do šatne utešenou strelou Maroň - 2:0. Druhý polčas bol vernou kópiou prvého. Súper mal 10 min. prevahu, ale postupne sa hra vyrovnala. V 64. min. si nabehol Antálek na centrovanú loptu a hlavou zvýšil na 3:0. Stretnutie uzavrel opäť Peterka s výsledkom 4:0.

GÓLY: 2 Peterka, Maroň, Antálek, ŽK: 2:0, Rozhodoval: Nagy, Divákov: 150

Ostatné výsledky V. liga

Prečín - Kamenec 8:0 (4:0), V. Bielice - Nováky 4:6 (1:3), Beluša - Lehota B 10:1 (2:0), Ladce - M. Čausa 5:2 (3:1), Z. Kostoľany - V. Uherce 1:5 (0:3).

Zápas 1. kola Nováky - Z. Kostoľany bol skontumovaný 3:0.

1. Handlová 2 2 0 0 7:1 6 (+3)

2. V. Uherce 2 2 0 0 8:2 6 (+3)

3. Nováky 2 2 0 0 9:4 6 (+3)

4. Podolie 2 2 0 0 4:2 6 ( 0)

5. Beluša 2 1 1 0 14:5 4 (+1)

6. Prečín 2 1 1 0 12:4 4 (-2)

7. Ladce 2 1 1 0 5:2 4 (+1)