Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Trenčania si vydreli víťazstvo proti Francúzsku 25

Pred druhým prípravným medzinárodným hokejovým zápasom v utorok 4. augusta medzi Duklou Trenčín a francúzskou hokejovou reprezentáciou do 25 rokov si priaznivci uctili minútou ticha dobrovoľného telovýchovného organizátora Stanislava Siváka (+68).

Patrik Valčák z Trenčína (vpravo) strieľa prvý gól do siete francúzskeho brankára Fabrice Lhenryho.Patrik Valčák z Trenčína (vpravo) strieľa prvý gól do siete francúzskeho brankára Fabrice Lhenryho.(Zdroj: ČTK)

TRENČÍN. Tréner francúzskej hokejovej reprezentácie do 25 rokov Dave Hederson predpokladal, že po druhej tretine, kedy jeho zverenci viedli rozdielom dvoch gólov ( 2:4) Dukla zloží zbrane. Naopak, „vojaci" neponechali nič náhode. Vlastne dominantná bola až záverečná dvadsať minútovka, v ktorej súperovi nedali šancu a tromi gólmi z tretej tretiny zaslúžene zvíťazili.

Od úvodných minút vyše tisíc priaznivcov hokeja videlo kvalitný zápas. Domáci tím sa kapitánom Valčákom v 11. min dostal do vedenia, keď brankár hostí Florián nemal šancu chytiť puk. O tri minúty neskôr S. da Costa po chybe domácich obrancov vyrovnal. V druhej časti boli lepší hokejisti Francúzska. Hernou disciplínou prevyšovali súpera. Za jedenásť minút od 27. do 38. min vsietili za chrbát trenčianskej posily Murína tri góly. Po unikajúcom Massonovi vyštartoval Kúdelka, po ktorého faule hlavný arbiter Lokšík nariadil trestné strieľanie, ktoré S. da Costa premenil V polovici stretnutia sa hostia dostali po Igierovej strele švihom do vedenia. Dve minúty pred koncom druhej tretiny T. da Costa nedal trenčianskemu gólmanovi šancu (2:4)

Po rýchlych kombinačných brejkoch v záverečnej tretine trenčiansky hokejový rýchlik nabral na obrátkach a súperovi nedal šancu vážnejšie ohroziť domáceho brankára. Najskôr Hartmann znížil. Neuplynula ani minúta a Troliga vyrovnal. Keď tri minúty pred koncom stretnutia Valčák, Tybor, Rúžička nebezpečne ohrozovali bránu Floriána, víťazný gól Dukly zavesil Tybor. Francúzom nepomohla ani minútová power play.

Dukla Trenčín - Francúzsko 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)

Góly: 11. Valčák, 22. Rúžička, 42. Hartmann, 43. Troliga, 57. Tybor - 14., 27. S. da Costa. 30 Igier, 38. T. da Costa, vylúčení: 10:10, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, pred 1152 divákmi rozhodovali: Lokšík, Bundil , Novák

Dukla Trenčín: Murín - Mikuš, Kúdelka - Paroulek, Valčák, Kovař, Gabriš, Líška - Tybor, Kopecký, Rúžička, Kvetan, Chovan - Radulaj, Hartmann, Štefanech, Fatyky, Trefný - Dubec, Troliga, Filo.

Asistent trénera F. Hossu Jozef Daňo povedal po zápase: „ Bolo to pre nás ťažké. Hrali sme s francúzskou reprezentáciou do 25 rokov. I keď sme prehrávali, nerobíme z toho tragédiu napokon sme vydreli víťazstvo. Kvalita ľadovej plochy bola zlá. Máme o čom premýšľať. Pre nás bude najdôležitejší Rona cup, ktorý začína 13. augusta. Po ňom dáme dohromady jednotlivé formácie."