Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Sklamanie z predvedeného výkonu Koník netajil

V považskom derby bol jasným (papierovým) favoritom domáci futbalový kolektív. Hráči AS v treťom kole prvej ligy sa pred púchovským brankárom Pláničkom len ťažko presadzovali.

V považskom derby bol jasným (papierovým) favoritom domáci futbalový kolektív. Od začiatku Trenčania hrali nátlakovú kolektívnu hru, ktorej chýbala presná koncovka. Hráči AS v treťom kole prvej ligy sa pred púchovským brankárom Pláničkom len ťažko presadzovali.

TRENČÍN. Do deviatej minúty nedovolili aktívnemu nováčikovi prvej ligy vážnejšie ohroziť bránu Rožníka. Zverenci trénera Koníka si ofenzívnou hrou v prvej dvadsať minútovke vytvorili niekoľko príležitostí. Najskôr Čirik v 17. min po ľavej strane potiahol loptu, ktorá skončila mimo púchovskej brány. Ani o minútu neskôr po rohovom kope Knappa lopta, ktorá sa dostala ku Kleščíkovi minula bránu Púchova. Radosť v hľadisku i na trávniku zavládla v 19. min. V. Horváth našiel Fanendu, ktorý hosťujúcemu brankárovi Pláničkovi nedal šancu (1:0). O dve minúty neskôr M. Luhový využil dieru v domácej obrany a vyrovnal (1:1) Keď na tabuli svietila 24. min po ľavej strane prenikol dobre hrajúci Luhový a vsietil vedúci gól Púchova.

V rozpätí piatich minút diváci videli tri góly. V 25. min po hlavičke nigérijského dorastenca Fanendu Plánička reflexívne loptu vyrazil. Gólový zápis zaznamenal rýchlonohý V. Horváth (25). Po nepríjemnom faule Meliša na domáceho legiónára Fanendu v 28. min z pokutového kopu vyrovnal (2:2). Po vyrovnávajúcom góle akoby domáci stratili futbalovú iskru a túžbu pridať ďalší gól. Ofenzívnu hru hostí po pravej strane „hasil" domáci kapitán Ševela. Pridať tretí gól mohli v 37. min domáci.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Trenčania sa hľadali. V 49. min Čögleyovu strelu zneškodnil pozorný Plánička. V ďalších fázach neprišlo žiadne futbalové prekvapenie zo strany AS. Dvakrát „zošívaní" v 61. a 75. min si vytvorili príležitosť na zvýšenie, aby rozhodli o výsledku. Lopta v oboch prípadoch minula bránu. V prvom polčase boli ústredné postavy na trávniku V. Horváth a Fanendo. V druhej časti ich hra bola statická. Jedenásť minút pred koncom hostia po priamom kope mohli spečatiť výsledok vo svoj prospech. Nováčik si z Trenčína odniesol zaslúžený bod.

Góly: 19. Fanendo, 28. V. Horváth - 21., 24. M. Luhový. ŽK: . V. Horváth, 78. Godál, 84. F. Kubík - 28. Meliš, 90. F. Brezničan. RK: 6:2. Pred 1234 divákmi rozhodovali: Kraľovič, Bóllo, Mikulaj.

AS: Rožník - Ševela, Godál, Kleščík, Valla - Knapp, Mazán, Čirik, Čögley - V. Horváth, Fanendo

Povedali po zápase: Vladimír Koník, tréner AS Trenčín: „ Vstup do zápasu sme mali dobrý, keď sme vsietili vedúci gól. Pre mňa je nepochopiteľné, ako sme v priebehu troch minút inkasovali dva zbytočné góly z rýchleho protiútoku, na čo sme sa pripravovali celý týždeň. Vedeli sme, že Púchov má veľmi dobre zvládnuteľný protiútok. Podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase hráči nezvládli pokyny, ktoré dostali cez prestávku v kabíne. Jednoznačne sme prepadli herne. Sklamaný som z predvedeného výkonu.

Pavol Strapec, tréner FK Púchov: „ Do Trenčína sme išli s maličkou dušičkou. Má kvalitné mužstvo. My máme mladé perspektívne mužstvo. Táto súťaž je rozdielna ako druhá liga. S predvedeným výkonom som spokojný. Prehrávali sme a výsledok sa nám podarilo otočiť. Trenčín mal miestami prevahu. My sme kontrovali brejkami, z ktorých nám vyšli dva. Chlapci podali oduševnený útočný futbalový výkon."

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  3. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  4. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  5. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  6. Platíte si poistenie domova zbytočne?