Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

Častkovce i Stankovce nasúkali súperovi po osem gólov

V tridsiatom kole štvrtej ligy dva domáce tímy štvrté Trenčianske Stankovce a piate Častkovce zvíťazili vysokým skóre v domácom prostredí nad súpermi, keď v súčte nastrieľali šestnásť gólov.

TRENČÍN. Séria 6 zápasov bez víťazstva, skončila v poslednom kole, keď domáci futbalisti vysoko zvíťazili. O úvodný gól sa postaral Kostelan po centrovanej lopte Ostrovského. V 24. min si tá istá dvojica vymenila úlohy, keď na 2:1 zvyšoval Kostelan. V 35. min Klínovského strelu z čistej šanci, odblokoval hlavou Šmelko. Klínovský sa o tri minúty presadil, keď po chybe obrany znížil na polčasový výsledok 2:1.

Úvod druhej časti hry vyšiel excelentne domácim hráčom, keď zvyšovali veľmi dobre hrajúcou dvojicou Ostrovský - Konstelan, už na 4 :1. V 62. min sa presadil Ostrovský, keď svojim tretím gólom presne trafil k tyči. V 65. min pokračoval gólostroj domáceho Robspolu, keď začal úradovať Madro a ako správny kapitán strelil ďalšie dva góly. Pri druhom góle „vyškolil" hosťujúcu obranu aj brankára Kužmu s prehľadom hrajúci Gažo. Záverečný gól padol po najkrajšej akcii zápasu, keď po prihrávkach na jeden dotyk kanonierskym spôsobom zakončil Hevier. Domáci fanúšikovia odmenili hráčov pri odchode do kabín potleskom, ktorý si za predvedený výkon zaslúžili. Výbor FK poďakoval odchádzajúcemu trénerovi Ondrejovi Šmelkovi za odvedenú trénersku prácu v klube.

Góly: 16. Kostelan, 24., 47., 62. Ostrovský, 16., 55. Kostelan, 65., 71. Madro, 85. Hevier - 38. Klinovský, Pred 200 dovákmi rozhodoval Meluš

Častkovce: Kukučka - Hevier, L. Rusnák, Šorec, Šmelko (73. Matiáš), Gažo, Némethy, M. Rusnák (74. Čechvala), Kostelan, Madro, Olstrovský. Tréner: O. Šmelko

Hrnčiarovce: Kuzma - Hrubý, Stacho, Hlinka, Nižňan, Poláček, Kurinec, Klínovský, Bilíšek, Boskovič, Zázik (79. Molnár). Častkovce - Hrnčiarovce 8:1 (2:1)

Vo veľmi dobrom stretnutí, keď už ani jedno mužstvo si nemohlo ani polepšiť, ani pohoršiť, hrali pekný oku lahodiaci futbal. Futbal taký, aký b y sme radi videli čo najčastejšie. Skóre stretnutia otvoril v 20. min Záhumenský a v ďalších minútach nedokázali hostia zastaviť lavínovité útoky domácich futbalistov. Keďže domácim hráčom sa darilo aj strelecky, skóre utešene narastalo. V 25. min zvyšoval Basila, v 27. min Breznický, 32. min Navrátil a skóre polčasu na 5:0 uzavrel znovu Záhumenský.

Domáci aj v druhom polčase hrali útočne. V 47. min zvýšil na 6:0 Sedláček a v 52. min sa tešili aj hostia z čestného úspechu. Gól strelil Soboňa. Domáci futbalisti vykrášlili výsledok v posledných štyroch minútach, keď v 86. min zvýšil Piršinský a 90. min uzavrel Sedláček na konečných 8:1.

Góly: 20., 41. Záhumenský, 47., 90. Sedláček, 25. Basila, 27. Breznický, 32. Navrátil, 86. Piršinský - 52. Soboňa, 350 divákov, rozhodoval Valla, ktorý nemusel siahnúť do vrecka pree žiadne karty.

Tr. Stankovce: Haško - Ježík, Barčiak, P. Bulko (51. Viršinský), Novák ( 58.R. Bulko), Basila (67. Beňovič), Sedláček, Sivák, Breznický, Navrátiul, Záhumenský. Tréner: R. Pevný

Solčany: Valko - P. Ducký, L. Klačanský, L. Ducký, Mihálik, Soboňa, Iliáš ( 32. J. Klačanský), I. Hula (/46. P. Hula), Mančík, Mišuta (76. Biely), Bulák Tréner: A. Hipík Trenčianske Stankovce - Solčany 8:1 ( 5:0 )