Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan

Bánovce si poradili s Trenč. Stankovcami

Futbal - IV. liga Severozápad

Bánovce - Tr. Stankovce 2:0 (1:0)
Po úvodných dvoch šanciach domácich sa hral prevažne vyrovnaný futbal, mierne navrch mali domáci futbalisti. V 37. min kopali Bánovce pokutový kop, ale Masarovičov pokus brankár zlikvidoval. O dve minúty zakontrovali hostia, ručnú brzdu zatiahol Medera a nasledovalo vylúčenie domáceho hráča. Už v nadstavenom čase prvého polčasu zahrávali domáci futbalisti štandardtku, k lopte sa dostal Filin a otvoril gólový účet stretnutia. Po zmene strán domáce Bánovce prevažne bránili tesný náskok, šance sa rodili len sporadicky. V 80. min po kombinácii domácich hráčov sa k lopte dostal voľný Kaňa, ktorý poistil vedenie domácich – 2:0. Bánovce v závere už rozumnou hrou zaslúžene víťazstvo udržali.
Góly: 45. Filin, 80. Kaňa. R Kravárik, 300 divákov. ČK: 39. Medera (Bánovce).
BÁNOVCE: Bohunský – Valach, Kaňa, Škultéty, Filin, Mezovský, Čakajík, Greguška, Medera, Masarovič, Pavlovič, striedali Malina, Božik.
TR. STANKOVCE: Haško – Ježík, Barčiak, P. Bulko, Novák, Basila, Sedláček, Navrátil, Havier, Minaroviech, Breznický, striedali Viršinský, R. Bulko, Beňovič.

Bošany - Častkovce 1:3 (1:1)
Strelcom prvého gólu bol hosťujúci Kostelan, ktorý sa pohral s domácou obranou a strelil úvodný gól stretnutia. V 18. minúte si na rohový kop Hodála najlepšie nabehol P. Kapusta a strieľa vyrovnávajúci gól domácich. V druhom polčase boli úspešní iba hostia, keď v 65. min skóroval Hošek a na konci zápasu v 89. min aj M. Rusnák. Hostia si domov odviezli zaslúžene tri body.
Góly: 18. P. Kapusta - 12. Kostelan, 65. Hošek, 89. M. Rusnák. R: Jančok, 150 divákov.
ČASTKOVCE: Lančarič - Matiaš, L. Rusnák, Šorec (58. Šmelko), Hevier, Gažo, Čechvala, M. Rusnák, Hošek, Madro, Kostelan (32. Hikel).

Brezová pod Bradlom – Solčany 4:2 (2:2)
Od úvodu stretnutia boli aktívnejší domáci, hostia sa snažili organizovane brániť a vyrážať do rýchlych brejkov, čo sa im aj darilo. No v 6. min. bol v prvej šanci domáci Pavlík, ktorý po úniku a centri Šarudiho hlavičkoval vedľa a v 8. min. ho napodobnil Koprda. V 11. min. sa zastreľoval z priameho kopu Pavlovič, mieril vedľa.V 14. min. načechranú loptu Pavlíka nedočiahol Poláčik, no o minútu unikol po ľavej strane Pavlík, ideálne odcentroval a kapitán Petráš center hlavou s istotou premenil – 1:0. V 23. min. sa dostal do šance hosťujúci Soboňa, ale v 16 – ke v rozhodujúcej chvíli zaváhal. V 26. min. Pavlovič prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale zakončoval slabo do nôh brankára hostí Lauka. V 28. min. po nedorozumení domácej obrany a brankára pohodlne do prázdnej brány vyrovnal Soboňa na 1:1. No o dve minúty opäť Pavlovič prešiel s loptou od polovice ihriska a z hranice šestnástky tvrdo po zemi prestrelil brankára – 2:1. V 38. min. rozhodca posúdil zákrok domáceho Maríka v šestnástke na Michalíka ako nedovolený a z nariadenej jedenástky vyrovnal Mihálik na 2:2. V 43. min. unikol Soboňa, ale jeho strelecký pokus v poslednej chvíli na roh zblokoval Poláčik. Do druhej časti domáci vystriedali dvoch hráčov a začali náporom, hostia naďalej sústredene bránili. Z jedného z ich brejkov rýchly Soboňa hľadal centrom hlavu Michalíka, ten však bol prikrátky. V 56. min. Brezovčania svoj tlak zúžitkovali, keď po trme – vrme v hosťujúcej 16 – ke skóroval Koprda – 3:2. Hostia mohli vyrovnať v 60. min., keď múrom tečovaná lopta Mihálika z priameho kopu skončila tesne nad bránou. Potom už zaujala len individuálna akcia Pavloviča v 86. min., jeho center sprava, ktorý hlavou poslal do brány Solčian Starych – 4:2, čím spečatil zaslúžené víťazstvo Bradlana Brezová.
Góly: 15. Petráš, 30. Pavlovič, 56. Koprda, 86. Starych - 28. Soboňa, 39. Mihálik (11 m). Rozhodovali: Bartoš – Jurenka, Línet. ŽK: 3 – 1.
Brezová: Michálek – Nosko, Marík, Miča (81. M. Potúček), Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Poláčik (46. J. Potúček ml.), Petráš, Koprda, Hílek (46. Starych). Tréner Jaroslav Potúček
ĽUBOŠ BARBÍRIK

N. Dubnica – Piešťany 1:4 (0:2)
Hostia hrali od začiatku lepší futbal a prevahu vyjadrili dvoma gólmi. Aj v druhom polčase Piešťany diktovali tempo a zvýšili na 0:4. Domácim sa podarilo dať čestný gól a ž v závere, keď sa presadil striedajúci Dohál.
Góly: 82. Dohál – 11. Kukuč, 25. a 74. Kardoš, 50. Žampa.
N. Dubnica: Kijačik – Burdej, Gramblička, Štiffel, Ďatko (Tvrdý), Závodný (Dohál), Švikruha, Ďuriš, Maník, Fabian (Juriga), Čačko.
MIROSLAV DUŠIČKA

Ostatné výsledky: Partizánske – Hrnčiarovce 1:0 (0:0), Chynorany - Senica 2:5 (1:4), Nitr. Pravno – Kanianka 1:0 (1:0), Skalica - Borčice 1:1 (1:1)

1. Senica 22 19 1 2 66:9 58 (+25)
2. Bánovce 22 16 2 4 43:14 50 (+17)
3. Piešťany 22 15 3 4 55:13 48 (+15)
4. Častkovce 22 13 4 5 42:20 43 (+10)
5. Tr. Stankovce 22 13 3 6 32:20 42 (+9)
6. Borčice 22 10 6 6 44:32 36 (+3)
7. Brezová p/B. 22 10 3 9 41:28 33 (0)
8. Bošany 22 9 3 10 35:39 30 (-3)