Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Výkonnostné i tabuľkové klesanie Slovana Nemšová

Futbal - II. liga Západ

AFC Nové Mesto nad Váhom - MFK Vrbové 3:1 (2:0)
Vo futbalovom derby domáci ukázali , že futbal hrať vedia, o čom presvedčili i prítomných divákov. Od začiatku sa zahryzli do súpera, čoho výsledkom bola 5. min stretnutia, kedy si Novomešťania ponúkali loptu v šestnástke hostí. Ponuku využil nekompromisne Ščepko a domáci vyhrávali 1:0 . V priebehu ďalších minút sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Domáci mali viac z hry no nedokázali využiť i čisté gólové príležitosti , či to bol Šebek , Osuský, Šupka. Po pekne centrovanej lopte Osuského v 33. min, tento využil Ščepko a zvýšil na 2:0. Ščepko hýril počas celého stretnutia aktivitou dostával sa do pekných príležitostí a v 76. min po centri Tuschela zvýšil už na 3:0. Domáci hrali dobre a jediné zaváhanie prišlo v nadstavenom čase, keď prekvapil domácich Hercegh a upravil na konečných 3:1 . Derby stretnutia prinieslo kvalitný futbal.
Góly: 5., 33. a 76. Ščepko – 90. Hercegh. R Knopp, ŽK: Osuský – Gažík, Jelšic, 250 divákov.
AFC: Kopčan – Drahno, Balocký, Šupka, Končitík, L. Šebekj, Marček, Vlado, Osuský (65. M. Šebek), Tuschel (79. Rusnák), Ščepko (86. Hulínek). Tréner Karol Prno
ROMAN BAJČÍK

FK Slovan Nemšová - SFM Senec 1:4 (0:2)
Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Už v 12. min sa hostia ujali vedenia, keď po štandardnej situácii presadil Chorvatovič. Domáci sa snažili prevziať iniciatívu, ale dobre organizovaný hostia im to nedovolili. V 32. min sa mohli radovať domáci futbalisti, ale vo veľmi dobrej pozícii sa Duďák nedokázal sám pred Matlákom presadiť. V 37. min sa Senčania radovali druhý raz, keď po peknej kombinačnej akcii Chorvatovič z ľavej strany prenikol do šestnástky a sám pred Bobotom vsietil. Začiatok druhého polčasu bol z oboch strán svižný. V 49. min Neoveský po úniku z hranice pokutového územia netrafil prázdnu bránu. Z následného protiútoku sa podarilo domácim hráčom znížiť. Po centrovanej lopte S. Ďuriša nezadržateľne skóroval Ďuďák. Domáci sa však z náporu nedostali, keď o dve minúty gólovú radosť prežívali hostia. Loptu do prázdnej brán u posunul Kováč. V nasledujúcich minútach sa domáci nedokázali presadiť. Hru po celom ihrisku kontrolovali hostia. Skóre zápasu uzatvoril v 73. min Neovecký, ktorý sa po zlej rozohrávke domácich zmocnil lopty. Ušiel domácim zadákom a výsledok prudkou strelou spečatil v prospech hostí.
Góly: 49. Ďuďák – 12. a 37. Chorvatovič, 51. Kováč, 73. N eoveský ŽK: Červený, Bahno – Koryan. 300 divákov, rozhodoval Prešinský
Nemšová: Bobot – Sabadka, Paraska, Kresánek, Suchý, S. Ďuriš, B. Ďuriš, Amrich (46. R. Častulín), Červený (46. Bahno), Ďuďák, Schlkesinger Tréner. Pavol Tomáš
TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: ŠKP Dúbravka - Spartak Vráble 0:2 (0:1), MFK Topvar Topoľčany - Spartak Trnava B 1:3 (0:1), Iskra Petržalka - Artmedia Petržalka B 1:2 (1:2), OTJ Moravany n/V. - Slovan Bratislava jun. 2:1 (2:0), Púchov - Rača 4:0 (2:0), FC Nitra B – Jaslovské Bohunice 4:0 (2:0)

1. Vráble 22 15 4 3 37:10 49 (+16)
2. Púchov 22 13 7 2 47:15 46 (+13)
3. SFM Senec 22 14 4 4 40:21 46 (+13)
4. Slovan B 22 14 2 6 46:26 44 (+11)
5. Trnava B 22 10 4 8 40:32 34 (+1)
6. Moravany 22 9 7 6 27:29 34 (+1)
7. Nitra B 22 9 6 7 35:23 33 (0)
8. Artmedia B 22 9 4 9 27:27 31 (-2)