FUTBAL / V. LIGA - SEVER

Prekvapivá domáca prehra Podolia

NOVÁ DUBNICA - ORLOVÉ

0:4 (0:1)

V prvom polčase to nevyzeralo na jasné víťazstvo hostí, prišiel však prvý gól a vylúčenie Koťana a hra Novej Dubnice sa rosypala. Navyše druhý gól si dali Dubničania vlastný.

Góly: Gáborík, Sárinec, Štefánik, vlastný

ČK: Koťan po druhej žltej. Rozhodoval Vikor, 100 divákov.

N. DUBNICA: Ďuriš - Berčík, Lacko, Orosz, Michálik, Koťan, Kasala, Klobušický, Ruman, Šukala, Kosáč, striedali Bakai, Kiška. ORLOVÉ: Pružinský - Gáborík, Šimík, Pavlík, Kostelanský, Sedliak, Šebík, Štefánik, Holúbek, Sárinec, Slovák, striedal Topor.

ŽIACI: Nová Dubnica - Nemšová 2:0 (1:0). Góly: Piža, Böhm.

(taj)

PODOLIE - KOŠECA 0:1

Gól: Janíček

VEĽKÉ UHERCE - ČEREŇANY

6:2 (3:1)

Góly: R. Kováč 2, E. Štálnik, Vlčko, Urík, vlastný - Mojžiš, Briadka. ŽK: J. Gogora (Čereňany). Rozhodoval Dzuro, 200 divákov.

V. UHERCE: Beňuška - Ivanka, Gubka, M. Kováč, M. Štálnik, E. Štálnik, Mojto (Beliansky), Vlčko, Urík (Mešina), R. Kováč, Foltán (Kopál). ČEREŇANY: Šrámek - Nechala, J. Gogora, Žiak, Kytka, Slezák (P. Cifrík), Mojžiš, Briadka, M. Gogora, R. Cifrík, Vrtieľ.

(bedo)

DIV. NOVÁ VES -

TRENČ. JASTRABIE 1:1 (1:0)

Zápas bol vyrovnaný, v druhom polčase si hostia vypracovali viac šancí, domáci brankár mal však svoj deň a vychytal s výnimkou pok. kopu všetko.

Góly: Siekel - Bročko (11 m). ŽK: P. Tkáč, Kleman, Beseda. Rozhodoval Szmuda, 150 divákov.

D. N. VES: Iljáš - Znamenák, P. Tkáč, Uhlár, F. Tkáč, Siekel, Žember, Kleman, Masaryk, Štrbák, Hagara, striedali Ľahký, Šikula, Beseda. TRENČ. JASTRABIE: Tretinár - Rad. Glasa, M. Glasa, Tomáš, Bročko, Bulejko, Panák, Mliečko, Šebáň, Koreň, Pavlo, striedal Fodrek.

Ján Bielik

KRÁSNO - DOLNÁ PORUBA

5:1 (2:1)

Domáci prespali začiatok zápasu, už v 8. minúte inkasovali gól. Neskôr sa hra vyrovnala, domáci si vytvorili tlak. V 25. minúte bol vylúčení hosťujúci hráč, v 55. minúte bol vylúčený zase domáci hráč a sily na ihrisku sa vyrovnali. Gólový účet uzavrel v 75. minúte z priameho kopu Blaho.

Góly: Gašparík, R. Žiak, J. Žiak, Hyrošš (11 m), Blaho - Roman Suchý.

ŽK: Magdolen, Blaho, Šmitala. ČK: Gašparík (Krásno). Rozhodoval Formel, 200 divákov.

KRÁSNO: Jakubík - Adamus, R. Žiak, Magdolen, Hyrošš, Gašparík, Ondrejkovič, Šesták, L. Domček, J. Žiak, Kopčo, striedali Blaho, Šmitala, Dragula. DOL. PORUBA: M. Bielik - P. Suchý, Uhlárik, Galko, Kapko, Beňo, J. Suchý, Roman Suchý, Rast. Suchý, P. Koteš, Kaukal, striedali B. Bielik, I. Suchý, M. Koteš.

Juraj Gašparík

HANDLOVÁ - PREČÍN 2:1 (1:0)

Góly: Bilčík, Juríček - Faciník. ŽK: Andrejčák, Kováčik, Ondrejka - Zúbek, Pavlík, Micheľ, Šarlay. Rozhodoval Poništ, 60 divákov.

HANDLOVÁ: Konopásek - Hudec, Ondrejka, Tran, Gál, Pavlík, Chudý, Juríček, Andrejčák (Jonas), Kováčik, Bilčík (Srnka). PREČÍN: Gamboš - Zúbek, Pavlík (Ragala), Faciník, Segan, Birošík, Mojžišík, Micheľ, P. Blaško, Kollár (M. Blaško), Šarlay.

Imrich Frívaldský

MALÉ LEDNICE - VEĽKÉ BIELICE 1:0 (1:0)

Domáci začali náporom a v 13. minúte po samostatnom úniku strelil T. Čelko vedľa. V 25. minúte podržal hostí brankár Radosa, ktorý zneškodnil obrovskú šancu domácich. V 29. minúte kopali domáci pokutový kop, ktorý Pavol Lednický bezpečne premenil. V druhom polčase sa hostia zlepšili, domáci však víťazstvo udržali.

ŽK: J. Vančo - Bielik, Miťko, Klanica. Rozhodoval Šimon, 80 divákov.

M. LEDNICE: Jasenovský - Pavol Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, M. Vančo (Dudák), M. Čelko (Morávik), Róbert Lednický, J. Čelko, Miloš Lednický, T. Čelko, Ján Lednický. V. BIELICE: Radosa - Bielik, Kundala, Miťko (I. Dragula), Ján Mlatec, M. Dragula, Klanica, Struhár (R. Žiak), Minárik, St. Mlatec, Zima.

Tibor Lednický

TTS TRENČÍN - BOJNICE 6:1 (2:1)

Súper strelil rýchly gól už v druhej minúty, ale domáci ešte do polčasu vyrovnali a zvýšili na 2:1. V druhom polčase svoju prevahu potvrduili ďalšími štyrmi gólmi a zaslúžene vyhrali. Najlepšími hráčmi domácich boli Šlesárik, Albrecht a Sivák.

Góly: Albrecht 2, Lacko, Sivák, Kalaba, Keňo -

ŽK: Horák. Rozhodoval Balogh, 150 divákov.

TTS: Mičúch - Kalaba, Ľ. Fischer, Batelka, Markovský, Lacko (Keňo), Albrecht (Šlesár), Tomík, Sivák, Talian, Šlesárik. BOJNICE: Gendiar - Horák, Kriko, Floriš, Fokár, Vaško (Blaho), Zemanovič (Floriš), Rybár, Oršula, Pipíška, Šaray.

9. Krásno 23 10 2 11 40:39 32 (-4)

10. Dolná Poruba 23 9 4 10 42:40 31 (-2)

11. Nová Dubnica 23 8 7 8 34:38 31 (-5)

12. Veľké Bielice 23 8 4 11 35:47 28 (-5)

13. Prečín 22 7 3 12 26:37 24 (-9)

14. TTS Trenčín 22 6 5 11 26:41 23 (-10)

15. Bojnice 23 6 0 17 35:50 18 (-15)

16. Div. Nová Ves 23 1 6 16 19:63 9 (-27)

8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  9. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  2. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
  3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
  4. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
  5. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  6. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  8. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?

Mestský úrad Trenčín.

Ku koncu roka bol celkový dlh mesta viac ako 18 miliónov eur. Na konci apríla bol nižší.

TASR 48m
Dopravná nehoda na Rázusovej ulici v Trenčíne.

Vodič v Trenčíne jazdil pod vplyvom alkoholu a spôsobil dopravnú nehodu.

(tn) 3 h
Brankár Peter Solnička je žijúcou legendou myjavského futbalu.

V sedemnástich sníval o tretej lige. Napokon sa Peter Solnička v drese materského klubu Spartak Myjava prepracoval medzi najlepších brankárov Corgoň ligy. Dnes má 39 rokov a rozhodol sa, že miesto medzi troma žrďami prenechá mladším kolegom.