Nie je tomu až tak dávno, keď sa v Trenčíne hrala najvyššia basketbalová súťaž mužov. Bolo tomu tak ešte v sezóne 1997/1998, keď Trenčania skončili na poslednom mieste. Odvtedy už korytom Váhom pretieklo veľa vody a basketbal sa hral iba na regionálnej úrovni.
etropole bude hrať opäť ligový basketbal. Tí totižto v dvoch kvalifikačných zápasoch s BK AM Bratislava postúpili do II. basketbalovej ligy.
Po prehre v Bratislave 78:72 zvíťazili zverenci trénera Miroslava Majerníka (asistent Ivan Mikušovič) na domácej palubovke nad svojím súperom výrazným rozdielom 76:37, čo v konečnom hodnotení znamenalo vytúžený postup do vyššej súťaže.
Výsledky: BK AM Bratislava - Štadión Trenčín 78:72. Body: Turčánik 14 - Vavro 20. Odveta: Trenčín - Bratislava 76:37. Body: Nebus a Pavlus po 19 - V. Antal 10.
O postup do II. ligy sa zaslúžili títo hráči Trenčína: Mikušovič, Matej Majerník, Pavlus, Nebus, Jánošík, Vavro, Dunčko, Radimák, Trnka, Hruška, Fabián, Ovesný.
K tomuto peknému úspechu basketbalistom Štadióna blahoželáme a veríme, že priaznivci tohto športu sa opäť v bohatšom zastúpení prinavrátia do športovej haly na ich druholigové majstrovské zápolenia. (kď)