Dolná Súča - Trenčianske osvetové stredisko a Obecný úrad v Dolnej Súči pripravili regionálnu súťaž folklórnych skupín pod názvom Nositelia tradícií. Pôvodne sa mala uskutočniť v Selci. Ale... "Uvažovali sme, že do súťaže sa prihlásia tri - štyri folklórne skupiny." povedal nám riaditeľ Trenčianskeho osvetového strediska Mgr. Vladimír Zvalený. Nakoniec ich bolo až jedenásť, spolu tristo účinkujúcich a tak pôvodne navrhované miesto svojou kapacitou nevyhovovalo. Rozhodla ochota starostu obce Mariána Vaska a priestranný Kultúrny dom v Dolnej Súči so šatňovými priestormi vyhovujúcimi veľkému počtu účinkujúcich.
Atmosféra bola vynikajúca. Celá súťaž sa uskutočnila bez akýchkoľvek organizačných či technických nedostatkov. "Už pekných pár rokov som nevidel na takej vysokej úrovni pripravené folklórne súbory." vyjadril osobné pocity Vladimír Zvalený a potvrdil to aj predseda Folklórnej únie Slovenska Štefan Zima, tiež prítomný na súťaži.
Po niekoľkých rokoch stagnácie vystúpila folklórna skupina DOLINA z Omšenia, TEPLANKA z Trenčianskej Teplej, ale aj JAVORINKA z Miškech Dedinky a SRŇAN z Horného Srnia.
Členky ženskej speváckej skupiny DOLINEČKA zo Soblahova sa obávali určitého hendikepu z toho, že sú iba speváckou skupinou bez hudby a tanca. Ich obavy musela rozplynúť nielen reakcia obecenstva. Toto počas ich vystúpenia niekoľkokrát veľmi spontánne reagovalo potleskom na ich prekrásny viachlasný spev a nakoniec i porota ich umelecké vystúpenie ohodnotila postupom do krajského kola.
Odborná porota pri hodnotení ocenila solídnu prípravu folklórnych skupín, výber materiálov a celkovú umeleckú úroveň jednotlivých vystúpení. Vo všeobecnosti pripomenula, že sa dosť propagovalo popíjanie alkoholu. Pravda, časti života dedinského ľudu, znázornené vo vystúpeniach - páračky peria, veľkonočná oblievačka, svadba, sa bez štamperlíka a fľaštičky nezaobišli.
Z Trenčianskeho okresu okrem už spomínanej soblahovskej DOLINEČKY do krajského kola, pripravovaného na jeseň, postúpili folklórna skupina DOLINA z Omšenia, SELČIANKA zo Selca, z Bánovskobebravského okresu folklórna skupina BUKOVINA zo Kšinnej a z Novomestského okresu POBEDÍMČAN z Pobedíma.