FUTBAL / III. LIGA - ZÁPAD

Spartak Bánovce n.B. -

Slavoj Sladkovičovo 2:0 (1:0)

Góly: 27. a 63. Kováč

Stretnutie sa hralo vo svižnom tempe a hoci si domáci vytvorili územnú prevahu, trvalo im relatívne dosť dlho kým ju dokázali zúžitkovať. Veď už v 8. min ofenzívne hrajúci Filin netrafil takmer prázdnu bránu. Ďalšia strela M. Mášika len tesne míňala cieľ. Na konci prvej polhodiny ukázal Kováč svoje futbalové kvality a vysoký center si parádnym spôsobom stlmil na prsiach, aby následne nedal brankárovi hostí šancu - 1:0. Hostia ani po góle nerezignovali a rýchlymi protiútokmi skúšali pozornosť domáceho Kosibu. Ten však potvrdil, že patrí k špičkám medzi treťoligovými žrďami. Po prestávke domáci tlak pokračoval, ale šance Kráľa i J. Pristacha zostali nevyužité. Hosťujúci brankár v 63. min urobil viac ako školácku chybu, keď vybehol ďaleko za šestnástku, loptu nezachytil a Kováč bez problémov po zemi spečatil zaslúžene domáce víťazstvo.

Pred 200 divákmi rozhodoval Kéry. ŽK: J. Pristach, Števanka - Lukáč.

Spartak: Kosiba - P. Mášik, M. Mášik, M. Pristach, Parkan, Filin (84. Arbecík), Števanka, J. Pristach, Šebo, Kováč (88. Trenčan), Kráľ.

Ľuboslav JEŽO

AFC Nové Mesto n.V. -

Juhcelpap Štúrovo 0:0

V Novom Meste sa hral opäť dôležitý zápas o šesť bodov. Prvú šancu mali hostia, keď v 5. min zdiaľky vystrelil Mlynár, ale Palkech na dvakrát loptu kryl. Obrana hostí zabudla v 7. min na Hlaváča, ktorý v šestnástke našiel Minárecha a ten v šanci loptu iba napálil do obrancu hostí. V 10.min zahrával priamy kop Matyáš a jeho dobre mierená strela iba tesne minula brvno. V 46. min hlavičkoval loprtu Hlaváč, ale Procházska bol namieste. V 48. min v dobrej gólovej šanci sa ocitol Mlynár, loptu prudko napálil, ale Palkech ju vyboxoval. V 60. min. Smatana znovu vyskúšal pozornosť domáceho brankára. O dve minúty nato v šestnástke slabo hlavičkoval Štepko a tak brankár hostí nemal problémy. V 84. min sa pokúsil o technickú strelu Minárech, ale lopta išla vedľa. O všetkom mohol rozhodnúť striedajúci Štepko, ktorý sa ocitol zoči-voči Prochászkovi, ale jeho hlavička išla nepochopiteľne vedľa. A tak AFC stratil na domácej pôde možno najdoležitejšie body v teto sezóne...

Pred 260 divákmi rozhodoval Vnuk. ŽK: Švajka, Minárech, - Mlynár, Barányai, Marsal.

AFC: Palkech - Matyáš, Kopčan, Bošanský (86. Ivana), Gábriš, (86. Korytina), Hlaváč, Janis, Švajka, Minárech, Ostrovský (46. Štepko)

Milan Križák

MFK Myjava/Turá Lúka -

Crystal Lednické Rovne 3:1 (0:0)

Góly: 73. Kuračka, 75. Zverec z 11m, 90+. Stančík - 67. Valachovič

V prvom polčase boli jednoznačne lepší domáci hráči, ktorí si vypracovali štyri čisté gólové šance. Najväčiu z nich mal Balcír, ktorý v 16. min trafil iba brvno. Vďaka výbornému výkonu brankára hostí bol polčas bez gólov. Po zmene strán domáci pokračovali v tlaku až do 60. minúty, kedy ich vyviedlo z rytmu dvojnásobné ošetrovanie hráčov hostí. Hneď v 67. min po nenápadnom priamom kope z uhla dal hlavou Valachovič úvodný gól na - 0:1. Potom opäť domáci zatlačili hostí a už o päť minút Kuračka vyrovnal na 1:1. Z ďalšieho protiútoku nezmyselne fauloval hosťujúci Martinka a nariadený pokutový kop Zverec bezpečne premenil. V závere sa hostia snažili hrať vabank, čo využil striedajúci Stančík a po centri Zvereca uzatvoril hlavou skóre tohto stretnutia. Hoci sa domácim hráčom v poli príliš nedarilo, potvrdili výbornú formu z posledných stretnutí. Hoci po dlhšom čase doma prehrávali, predsa len dokázali po nadšenom výkone výsledok otočiť vo svoj prospech.

ŽK: Lazor, Martinka. Pred 450 divákmi rozhodoval Tóth.

MFK: Solnička - Michalovič (88. Hyža), Janček, Šúplata, Štermenský, Zverec, Balcír (90. Stančík), Gúčik, Masaryk (78. Húšťava), Kuračka, Zríni.

Crystal: Minárech - Meliš, Nemečkay (84. Puček), Prekop (75. Mišák), Lazor, Bagin, Turza, Bajza, Valachovič (78. Pažitný), Martinka, Tomana