Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

34. kolo Mars superligy: ZTS Dubnica - Matador Púchov 4:1 (2:1)

Góly: 34. Greguška, 37. Straka, 76. Porázik, 88. Greguška (11m) - 14. Breška. Pred 4200 divákmi rozhodoval Pavol Šuniar. Žlté karty: Hanek - Bernady, Závaterník, Perniš, Pavol Vavrík.

Dubnica: Poštrk - Ševela, Hanek , B. Mráz - Jakubovič (75. Partel), Držík , Greguška , A. Suchý - Pav. Straka (90. Hejčík), Porázik (84. Bellák), Kiška

Púchov: Bernady - Ovad, Závaterník, Vavrík, Holčík - Mužlay (74. Bugala), Belák, Štrba, Kadlec (73. Privarčák) - Perniš, Breška .

V úvode sa ukázala sila kombinačnej hry hostí. V závere prvej štvrťhodiny považského derby predviedol parádu Breška, doslova preletel s loptou cez polovicu ihriska a hostia sa radovali z vedenia. Vzápätí "rýchlik" Matadoru akciu zopakoval, ale druhú strelu brankár Dubnice Poštrk vyrazil na roh. Domáci sa nedali odradiť a chytili sa príležitosti po Greguškovom vyrovnaní v 34. Min parádnou ľavačkou z vari 25m. O tri minúty skóroval Straka a polčasový výsledok znel 2:1 pre domácich. Breška mohol zmeniť stav v úvode druhej časti, Poštrk bol proti. Hral sa dobrý futbal, z domácich strieľali Straka, Kiška a divákov pobavili efektné nožničky A. Suchého. Obrovskú šancu mal v 69. min Perniš, hlavičkoval vedľa. Hostia už nezvládali stred poľa, ale každý ich protiútok hostí bol nebezpečný. Domácim však vychádzalo všetko a do konca pridali ešte dva góly. Na tretí gól nahral Porázikovi pred minútou striedajúci Partel. V 85. Min pripravil Porázik skvelú príležitosť Strakovi, diváci už kričali gól, ale lopta minula púchovkú bránu. Dve minúty pred koncom Pav. Vavrík fauloval Straku a Greguška z pokutového kopu uzavrel skóre.

S. Griga, Dubnica: "Diváci videli nadpriemerný ligový futbal, nielen preto, že sme vyhrali 4:1, aj zásluhou dobrého súpera. V prvom polčase by sa nám určite hralo ináč, keby Breška zvýšil na 2:0. V druhej polovici nášmu mužstvu všetko vychádzalo, zachytávať odrazené lopty, vyhrávať osobné súboje. Futbal hráčov bavil a verím, že sa dobre bavilo i obecenstvo. Taký by mal byť futbal na slovenských ligových ihriskách. Trochu som sa obával veľkého uspokojenia po záchrane v súťaži, nič také sa nestalo. Na súpera sme sa dobre pripravili a teší ma vysoké víťazstvo."

J.Šuran, Púchov: Do gólu sme hrali, čo sme si povedali, dobre kombinačne, stále dopredu. Breška nedal na 2:0 a po vyrovnaní si hráči zľahčili situáciu, vypustili stred poľa, vozili loptu, nedisciplinovanosť súper potrestal. Nehrali sme už dobre, domáci prechádzali z defenzívy ľahko do útoku. Pri druhom góle som videl jasnú ruku. Futbal nech ľudí baví, ale aj také momenty otrasúmužstvom."