Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

Bude stačiť Trenčanom v Koprivnici dvojgólový náskok?

1. kolo Intertoto Cupu: ODu TRENČÍN - SLAVEN BELUP

Góly: 23. Fabuš z 11 m, 43. Ďuriš, 75. Fabuš - 76. Dodik. ŽK: Mičenec, Svrček - P. Bošnjak, Dodik. Pred 1677 divákmi rozhodovali Jakimovski (Mihailov, Meckarovski) - všetci Macedónsko.

Ozeta Dukla: Smak - J. Nečas (49. Paraska), Konečný, Mičenec, Šmelko - P. Ďuriš (83. Martaus), Kopačka, Hanko, Svrček - Fabuš, Staš (50. Ivana). Tréner: Róbert Paldan.

Slaven Belupo: Solomun - Brgles, P. Bošnjak, Ferenčina, Posavec (72. Jurič) - Dodik, Kovačič (89. Filipovič), Radiček, Medimorec - Gal, Tukser. Tréner: Rajko Magič.

Trenčania začali náporom, bez akéhokoľvek rešpektu pred súperom, ktorý skončil v šestnásťčlennej chorvátskej lige na 6. mieste, keď v domácom prostredí neprehral ani jeden majstrovský duel. Už v 5. min vystrašil hostí strelou do žrďe Staš a hráči Ozety boli aktívnejší a nebezpečnejší. V 23. min sa zrodil prvý úspech domácich, keď za ruku obrancu hostí nariadil rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil kanonier Martin Fabuš a prudkou umiestnenou strelou otvoril gólový účet. Keď sa už zdalo, že Trenčania odídu do šatní na polčasovú prestávku s jednogólovým náskokom zahrmelo po druhý raz. Oku lahodiacu biliardovú akciu zakončil Ďuriš a bolo 2:0.

Po zmene strán sa za ideálneho letného počasia hral podstatne živší futbal a zobudili sa aj nenápadní hostia, ktorí v prvej časti hrali akosi ustráchane, bez výraznejšej gólovej možnosti. V 73. min Fabušova hlavička minula cieľ, ale o dve minúty nato sa už nemýlil a z otočky vsietil pekný tretí úspech Ozety. Chorváti ani za tohto stavu nezložili zbrane a vzápätí zaznamenli čestný úspech Dodikom zo situácie zaváňajúcej ofsajdom. Víťazstvo domácich mohol zvýšiť a prikrášliť štvrtým gólom Svrček, ale jeho sľubná príležitosť zostala nevyužitá.

HLASY TRÉNEROV

Rajko Magič (Koprivnica):

„K zápasu sme nastúpili bez siedmich hráčov základnej zostavy, ktorí mali zdravotné problémy. Hrali sme tak ako hrali, ale v druhom polčase sme ukázali svoju hru a verím, že na domácom trávniku podáme taký výkon, aby sme výsledok zvrátili a postúpili do 2. kola.“

Róbert Paldan (Trenčín):

„Pokiaľ naše mužstvo vládalo a fyzický stav to hráčom umožňoval, tak robili to, čo sme si povedali. Naši hrali dosť dôrazne, agresívne s tým, že sme sa snažili napádať súpera na jeho polovičke a prvý polčas sme boli aktívnejší. Úvodný polčas nám však naznačil, akou cestou by sme sa mali uberať a s ich výkonom som bol spokojný. Mrzí ma gól, ktorý sme dostali, pretože v pohárovom stretnutí je určite lepšie vyhrať na nulu. Keby sme vyhrali 3:0, tak by to bolo pre nás pred náročnou odvetou oveľa prijatelnejšie.“

Odvetný zápas sa odohrá v nedeľu 30. júna v chorvátskej Koprivnici. Postupujúci z tejto dvojice sa v 2. kole stretne s nasadeným portugalským mužstvom Belenenses Lisabon.

Karol Ďurina

1. Trnavská univerzita je kvalitou v popredí
  2. Bývanie stvorené pre šťastné detstvo
  3. Môže ťa štúdium baviť?
  4. Zvažujete štúdium? A prečo nie v Prahe?