Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

1. FUTBALOVÁ LIGA - 2. KOLO: LAUGARICIO TRENČÍN - MŠK ŽILINA 1:2 (0:1)

Góly: 52. Fabuš - 16. Zabavník, 90. Varadin. ŽK: Paraska, P. Ďuriš, Spal - Trhančík. Pred 3847 divákmi rozhodoval Ligocký (Ružbarský, Laskovský).

Laugaricio: Smak - Spal, J. Nečas, Mičenec, Paraska - P. Ďuriš, Svrček (90.+ Helcz), Škrteľ (73. Martaus), Hanko - Fabuš, Staš (83. Piaček).

MŠK: M. Čech - Drahno, Labant, Klago, Trhančík - Barčík (88. Filo), Ďurica, Zabavník, Kosmeľ (79. Bažík) - Nemec (75. Varadín), Mintál.

Po prehre u nováčika ligy v Trnave privítali Trenčania v domácej priemiére nového ročníka (aj nového názvu) tím úradujúceho majstra SR - MŠK Žilina.

Aj keď domáci túžili po rehabilitácii, predsa už úvod zápasu naznačil, že to pre nich nebude vôbec prechádzka ružovým sadom. Žilinčania začali duel v majstrovskej pohode a už v 16. min úplne voľný Zabavník zužitkoval ideálnu prihrávku na otvorenie gólového účtu. O osem minút neskôr mohlo byť už 0:2, ale Smak Mintálovu strelu stačil ešte nohou vykopnúť a Nemec mieril vedľa brány. Prvý polčas jednoznačne režírovali futbalisti spod Dubňa a domáci si vypracovali iba minimum sľubných streleckých príležitosti.

Po zmene strán sa predsa len reprezentanti Laugaricia prebrali z letargie a boli oveľa iniciatívnejší ako tomu bolo v prvom dejstve. Svoju nesmiernú snahu korunovali vyrovnávajúcim gólom z hlavy Fabuša a tento úspech im dal aké-také krídla. Hostia po počiatočnom výpadku zvýšili obrátky a Zabavník a Mintál mohli skórovať, ale domáci gólman potvrdil svoje kvality. Trenčania podnikli sériu rýchlych protiútokov, ale mali nepresnú koncovku, poprípade brankár Čech bol vždy namieste. Keď sa už zdalo, že považsky duel skončí deľbou bodov, hostia uderili do druhý raz v poslednej minúte normálneho hracieho času. Striedajúci Varadin sa totižto najlepšie zorientoval v trme-vrme a strhol víťazstvo na stranu úradujúceho majstra.

Trenčanom zostali oči pre plač, lebo po dvoch kolách sú stále bez bodového zisku, hoci k bodu mali tentoraz v súboji s majstrom veľmi blízko...

HLASY TRÉNEROV:

Leoš Kalvoda (Žilina):

„Na úvod sezóny videli diváci rušné stretnutie a v prvom polčase sme mali čo sa týka hry navrch. Po zmene strán mal územnú prevahu Trenčín, ale sústredili sme sa na brejky, lebo sme vedeli, že domáci musia otvoriť hru. Upozorňoval som našich hráčov, že nesmieme cúvnuť, lebo Trenčania pohrozia nakopávanými loptami na Staša a Fabuša a z toho môže byť veľké nebezpečie. Myslím, že za predvedenú hru a vôbec vôlu po víťazstve, ktorú sme prezentovali po celý zápas víťazstvo o jeden gól sme si zaslúžili“.

Róbert Paldan (Trenčín):

„Prvý polčas bol z našej strany tak trochu ešte poznačený zo stretnutia z Trnavy, keď hráči boli málo agresívní a súper nás v tomto smere predčil. V druhom polčase sme však hrali už oveľa aktívnejšie a dôraznejšie a nášmu súperovi sme boli minimálne rovnocenným súperom. Škoda, že okrem jediného prípadu sme to do gólovo efektu nedotiahli. Paradoxom je, že keď sme mali pocit, že možno máme viac z hry, tak tesne pred koncom sme dostali gól po nevynútenej chybe. Vedeli sme, že Žilina je kvalitné mužstvo, čo aj potvrdila, na to sme museli reagovať, ale náš kolektív to splnil prevažne iba v druhom dejstve. Myslím si, že pre naše mužstvo bod za II. polčas by bol zaslúženou odmenou a pomohol by nám aj po psychickej stránke“.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM:

3. kolo - sobota 27. júla 2002 o 18,00 h: 1. FC Košice - Inter Bratislava, Žilina - Petržalka, Slovan Bratislava - TRENČÍN, Ružomberok - Púchov, Trnava - Dubnica (o20,00h).