Obec leží na juhozápadnom úpätí Strážovských vrchov, na hornom toku rieky Bebravy. Prvé písomné zmienky siahajú až do roku 1908, archeologické vykopávky potvrdzujú osídlenie už v mladšej dobe kamennej a na miestnom cintoríne ešte v roku 1935 bolo odkryté žiarové a mohylové pohrebisko lužickej kultúry. Táto dedinka má návštevníkom čo ponúknuť nielen z histórie ale aj prekrásnej prírody, ktorá ju obklopuje.
Tohtoročné Dni rodákov 2002 sa niesli aj v znamení veľmi významnej udalosti - obyvatelia si pripomenuli 70. výročie organizovaného futbalu. Aj preto prvý deň patril športovému popoludniu a druhý zasa kultúre.
Počiatky organizovaného futbalu v Krásnej Vsi sa datujú do roku 1932, keď bol založený futbalový klub Podhoran, v nasledujúcich rokoch známy z oblastnej súťaže a okresných turnajov. Názov na TJ Štart Krásna Ves si zmenili v roku 1982. V súčasnosti má organizácia deväťdesiat jeden členov.
Ťažko môžeme vymenovať všetkých obetavých futbalistov a funkcionárov no Vincent Farkaš, Anton Adamus, Jozef Štefánik, Ľudovít Rýdzi, Štefan Mišák, Jaroslav a Ivan Tuchyňa, Lojzo Mišák a mnohí ďalší sú pojmami v miestnom futbale. Mnohí začínajúci ako futbalisti aj funkcionárčili, boli trénermi a obetovali veľa osobného času tomuto športu. Niektorí z nich už nie sú medzi živými, preto im venovali aspoň tichú spomienku.
V rámci športového popoludnia pri príležitosti osláv priateľské futbalové stretnutia odohrali nielen žiaci, dorastenci a v súčasnosti aktívni futbalisti s futbalistami z Trenčína či Bánoviec nad Bebravou, ale aj starší páni. Hrali so staršími pánmi z Dubnice nad Váhom. Na toto stretnutie sa mnohí diváci tešili, opäť videli hru futbalistov, ktorí v miestnom futbale dodnes zostávajú pojmom.
V prestávkach medzi stretnutiami predseda TJ Štart Krásna Ves Ing. Anton Zaťko a starosta obce Ing. Milan Došek pri príležitosti 70. výročia organizovaného futbalu zaslúžilým športovcom a funkcionárom odovzdali diplomy OV FZ v Prievidzi, plakety, pamätné listy a vlajky obce.
Nedeľa sa niesla v znamení kultúry. V popoludňajších hodinách si obyvatelia v podaní folklórneho súboru Krajňan z Krajného pozreli kultúrny program Rodná moja dedina venovaný rodákom a občanom.
Veru, mnohí zostávajú koreňmi pripútaní v rodnom prostredí a radi sa vracajú zaspomínať si na detstvo a mladosť strávenú v rodnej dedine i keď dnes ich osud zavial do menej či viac vzdialených častí Slovenska. Z toho skrsla aj myšlienka spoločne sa stretávať. To prvé, minuloročné stretnutie rodákov, organizátorov motivovalo na terajšiu reprízu. A mnohí dúfajú, že toto pekné podujatie už napevno zakotvilo v zvyklostiach obce.
OľgaKajabová