Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

FUTBAL / 5. liga sever

Handlová - Krásno 1:0 (0:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, vzrušili len dve akcie. V 15. minúte zachraňoval domáci gólman pred Gašparíkom a o minútu sa vyznamenal brankár hostí Bohunský, keď kryl Kováčikov volej. Po obrátke baníci zvýšili tlak, častejšie sa dostávali do šancí, no ani Chudý trikrát a Kováčik neboli úspešní v zakončení. Až v 81. minúte prehodil Chudý lobom Bohunského a lopta skončila pri pravej žrdi v sieti. Domáci si za druhý polčas víťazstvo zaslúžili, lebo ich hra mala väčšie nasadenie.

Gól: Chudý. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Janček, 180 divákov.

Handlová: Konopásek - Hudec, Andrejčák, Podolec, Tran, Chudý, Ondrejka, Althap (Srnka), Jonas, Kováčik (Černák), Pavlík. Krásno: Bohunský - Adamus, Hyrošš, L. Domček, Šesták (A. Domček), Gašparík, Švajc, Blaho, J. Žiak, Zahradný, Školka.

Imrich Frívaldský

Veľké Uherce - Častkovce

2:0 (0:0)

Od prvých minút sa hral opatrný futbal. Domáci nevyužili svoje šance v prvom polčase a vo svojom útočnom ťažení pokračovali aj v druhom polčase. Dočkali sa až v 78. minúte, keď Vlčko skóroval po prvýkrát. V 87. minúte potvrdil tri body pre domácich Urík.

Góly: Vlčko, Urík. ŽK: Beliansky - Vlado, Ostrenka.300 divákov.

Veľ. Uherce: Malec - E. Štálnik, Vlčko, M. Kováč (Beliansky), M. Štálnik, Stanček, Mojto, Kopál, Urík, R. Kováč (Foltán), Offertaler (Duchovič).

Častkovce: Líška - Vlado, Matulja, Kuník (Vojtek), Zmeko, Gažo, Vrábel, Trebatický, M. Madro, Madera (Brezuľa), Ostrenka (D. Madro).

(pg)

Rybany - Čereňany 0:4 (0:0)

Góly: Chromek 2, Kočiš, Ondruš.

Rozhodoval Jakubec, 300 divákov. Vladimír Kováčik

Kanianka - Trenč. Jastrabie

1:1 (0:0)

Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou pre domácich. Hostia z ojedinelého útoku Pavlom ujali vedenia. Domáci napriek silnému tlaku a nemohúcnosti útočníkov zaznamenali gól až v 89. minúte Záhorom na 1:0. Jednoznačne najlepším hráčom v zápase bol hosťujúci brankár Peter Tretinár, ktorý hosťom vychytal bod.

ŽK: Líška - M. Glasa, Peťovský, Mliečko. Rozhodoval Zverka, 150 divákov.

Kaniankas: Oulehle - Komoš, P. Kurbel, Kriko, Richter, Perniš (Bokový), Mečiar, Líška, Pekár, Záhora.Trenč. Jastrabie: Tretinár - R. Glasa, M. Glasa, Peťovský, Bročko, Cintula, Kyselica, Pavlo (Vávra), Šebáň (Horák), Koreň, Mliečko.

(l)

Malé Lednice - Prečín 3:2 (1:1)

Domáci začali stretnutie náporom, potom však prebrali iniciatívu hostia. V 42. minúte Ján Vančo po úniku po pravej strane skóroval, o chvíľu na to však hostia vyrovnali. Hrdinom zápasu sa stal Ján Vančo, ktorý gólom v závere zápasu strhol víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Ján Vančo 3 - Faciník, Šarlay.

ŽK: Michel, Šarlay, Birošík (všetko hostia). Rozhodoval Koleňák, 150 divákov.

M. Lednice: Jasenovský - Pavol Lednický, Ľ. Vančo, Ján Vančo, Milan Lednický (Dudák), M. Čelko, R. Lednický (P. Vančo), J. Čelko, Miloš Lednický, T. Čelko (Bubela), Ján Lednický. Prečín: Gamboš (Krištof) - Lieskovský, Melicherík, Faciník, Briešťanský, Tomana, Raček, Michel (Birošík), Blaško (Andel), Orávik, Šarlay.

Tibor Lednický

Košeca/Dubnica "B" - Podolie 1:1 (1:1)

Súper prišiel so zabezpečenou obranou, z ktorej vyrážal do rýchlych protiútokov. Hostia sa ujali aj vedenia gólom Janiša. Domáci však stihli do polčasu vyrovnať. V druhom polčase bola hra viacmenej vyrovnaná a hra sa odohrávala v strede ihriska.

Góly: Gajdoš - Janiš. ŽK: Janíček - Vanek, Kubica, Radošinský. ČK: Vanek po druhej žltej. Rozhodoval Cibulka, 200 divákov.

Košeca/Dub. "B": Gančár - Šupka, Decký, Závodný (Rýdzi), Brtáň (Bortel), Batla, Janíček, Hejčík, Gajdoš (Riško), Pagáč, Partel. Podolie: Vajaš - Hrušovský, Ščepko, Kubica, Janiš, Matyáš, Vanek, Valo, Masár, Radošinský, Augustín.

Jozef Škrovánek

Horná Streda - Považská Teplá 2:0 (0:0)

Hostia začali dobre, už v 6. minúte nastrelili spojnicu brány a v tomto trende pokračovali počas celého zápasu. Domáci však boli dôraznejší, premenili svoje šance a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Varga 2 (1 z 11 m). 400 divákov. Roman Markech

Dežerice - Zem. Kostoľany

1:1 (1:0)

Domáci zahodili v zápase množstvo šancí, na čo nakoniec doplatili chybou v druhom polčase po ktorej inkasovali gól a prišli tak o tri body.

Góly: M. Adamovič - J. Oršula.