Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Čachtický polmaratón

Dňa 24. augusta sa pod hradom Alžbety Bathory kona

l už 13. ročník Čachtického polmaratónu. Vytrvalci sa v horúcom počasí vydali na trať o 16 hod. I napriek tomu, že sa v Brezne konali Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne, bola účasť bežcov pomerne vysoká. Trať dlhú viac ako 21 km sa rozhodlo zdolať 88 športovcov takmer z celého Slovenska, no nechýbali ani naši západní susedia. Najväčšia konkurencia bola v hlavnej kategórii. Tú s prehľadom vyhral Eduard Králik z Bratislavy, keď dosiahol čas 1:13:37. So stratou takmer 3 minút dobehol do cieľa ako druhý Ľuboš Cesnek zo Žiliny. Tretí v cieli sa ukázal Ladislav Findl z Bratislavy, ktorý si však odniesol prvenstvo v kategórii veteránov. Zo žien preťala cieľovú pásku ako prvá Dana Hajná z Kroměříža časom 1:24:33. Po necelých 4 minútach sa objavila v cieli Andrea Berešová z Bratislavy, keď predstihla tretiu Michaelu Vagašovú z Trenčína. Na stupni víťazov sa umiestnili títo pretekári: Muži do 40 rokov: 1. Králik Eduard (Slávia UK Bratislava) 1:13,37, 2. Cesnek Ľuboš (AŠKP Žilina) 1:16,32, 3. Piala Peter (AŠK Skalica) 1:19,38. Muži – veteráni nad 40 rokov: 1. Findl Ladislav (Georeal Bratislava) 1:19,24, 2. Chrenka Jozef (AŠK Grafobal Skalica) 1:22,30, 3. Ďuriga Stanislav (Trenčín) 1:24,23. Muži – veteráni nad 50 rokov: 1. Kaňa Jiří (AŠK Grafobal Skalica) 1:22,01, 2. Sviták Stanislav (AK Žilina) 1:25,46, 3. Strakoš Jiří (Tatra Kopřivnice) 1:25,49. Muži – veteráni nad 60 rokov: 1. Koplinger Erich (BBS Bratislava) 1:33,29, 2. Gažo Štefan (Trnava) 1:33,55, 3. Sedláček Jozef (SBB Boleráz) 1:42,19. Ženy: 1. Hajná Dana (AK Kroměříš) 1:24,33, 2. Berešová Andrea (AŠK Inter Bratislava) 1:28,10, 3. Vagašová Michaela (ŠŠP Trenčín) 1:36,01.