Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

FUTBAL / 3. liga západ

Spartak Bánovce - Družstevník Báč 1:2 (0:1)

49. Kráľ - 6. Miklóš, 65. Miklóš

Bánovčania opäť potvrdili, že s ich výkonnosťou nie je všetko v poriadku. Kolísavé výkony z jarnej časti pretrvávajú a na ihrisku sa doslova trápia. Aj preto bude mať nový kormidelník nemalo starostí. Hostia vôbec nepôsobili ako nováčik a chvíľami Bánovčanov akoby vyučovali z knihy futbalovej moderny. V 6. min po centrovanej lopte z ľavej strany nikým neobsadený Mikloš bez problémov prekonal domáceho Kosibu. Ten však v nasledujúcich minútach doslova zázračnými zákrokmi ratoval spartakovcov od pohromy, pretože im chýbala náležitá súhra, zakončenie i kondícia. Osamotený Kráľ i snaživý Líška nemali bez podpory ostatných šancu prekonať skonsolidovanú obranu hostí za ktorou bol spoľahlivý Jánoš. Bánovčanom sa načrtla možnosť na priaznivý výsledok po vyrovnávajúcom góle Kráľa v 49. min, avšak po streleckej stránke sa už na nič nezmohli. Naopak, len vďaka Kosibovi môžu vďačiť, že po druhom góle Mikloša v 65. min neinkasovali debakel. Pred 200 divákmi rozhodoval Kéry. ŽK: Mášik, Parkan - Lopu.

Spartak: Kosiba - Mášik, Parkan, Senko, M. Pristach, Filin, Števanka (79. Melicher), J. Pristach, Zita (64. J. Valach), Kráľ, Líška.

Báč: Jánoš - Albert, Bodrogyi, Nagy, Cisár, Marinič (15. Suchý), Sziljarttó, Lopu (88. Karas), Števica (65. Meszároš), Balla, Miklóš.

Do zostavy kola: Balla (pravé krídlo), Miklóš (ľavé krídlo) - Báč

ĽUBOSLAV JEŽO

MFK Myjava/Turá Lúka - Slavoj Sládkovičovo 10:0 (6:0)

Góly: 2. Štermenský, 5. Šarudi, 7. Bogora, 15. Kuračka, 24. Zríni, 43. Bogora, 64. Štermenský, 70. Balcír, 75. Buček, 85. Balcír.

Keď bol už v 7. min na ukazovateli skóre stav 3:0, tak nikto z prítomných neveril, že body nezostanú doma. Tým pádom každý z divákov očakával jednoznačne vysoké víťazstvo domácich. Hráči MFK produkovali kombinačný a kolektívny výkon, ktorý okorenili aj bohatým počtom itešených gólov. Hostia nehrali v Myjave futbal hodný tretej ligy a od vyššej prehry ich zachránil solídný výkon brankára Maglockého a trikrát nastrelená žrď. Po poltuctovom polčase bolo už iba otázkou času, kedy hostia načisto z trávnika "odídu" nielen psychický, ale aj fyzický a stretnutie so cťou nakoniec dohrajú. Aj keď bol Slavoj v súboji s MFK evidentne slabším súperom, jeho hráči sa neznižovali k hrubým zákrokom a snažili sa hrať futbal do poslednej minúty. Domáci si z chuti zahrali i zastrieľali a príležitosť dostali aj poniektorí hráči z lavičky. Svojím nadšeným výkonom mužstvo MFK narobilo vrásky aj pozorovateľom zo Zlatých Moraviec...

ŽK: Šramo. Pred 250 divákmi rozhodoval Prešinský.

MFK: Solnička - Michalovič (60.Bruško), Stančík, Šuplata, Štermenský, Zverec (70. Buček), Zríni, Gúčik, Bogora (46. Balcír), Kuračka, Šarudi.

Slavoj: Maglocký - O. Piši (70. Šido), L. Kondákor, Botlo, Šramo (60. Bartaloš), Mehéš, R. Piši, Bohunický, J. Kondákor, Kriška, Németh.

Do zostavy kola: Šarudi (záložník), Michalovič (záložník

Milan Mockovčiak

Crystal Lednické Rovne - Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

Góly: 13. 66. 70. Nosický - 79. Humaj

Zápas sa začal obojstranne opatrným tempom a náznaky šancí Václavíka a na druhej strane Masného pohotovo zlikvidovali pozorní brankári. Domáci sa strelecký prejavili už v 13. min zápasu, keď po peknej kombinačnej akcii trafil presne pod brvno Nosický. Postupne sklári prevzali iniciatívu, ale Pažitný a Turza nemali šťastie v koncovke. Hostia sa iba sporadický dostávali pred bránu a zápas nemal patričné vzrušenie. Bodkou za prvým polčasom bola strela Nosického iba do bočnej siete.

Druhý polčas začal priamym kopom hostí, strelu Ješica však Minárech vyrazil a taktiež aj nasledujúcu dorážku. Sklári vzápätí odpovedali strelou Tomanu, ktorú však Čangel vyrazil. Hostí vlastne zlomil Nosický, keď v 66. min vybojoval v ich pásme loptu a pridal druhý úspech domácich. O štyri minúty nato Lazor s Turzom rozohrali rýchlu akciu a ich myšlienku perfektne zužitkoval s prehľadom hrajúci Nosický. Ďalšiu šancu Gatiala zlikvidoval Čangel a Holeščáková hlavička išla tesne vedľa. Hosťom sa podarilo skórovať po chybe v strede obrany Humajom, ale to nenarušilo iniciatívu domácich hráčov, ktorí zápas doviedli do víťazného konca. Poslednú šancu mali gumári, ale gólman sklárov bol namieste.

ŽK: Pažitný - Humaj. Pred 580 divákmi rozhodoval Kravárik.

Crystal: Minárech - Meliš, Bajza, Lazor, P. Martinka, Turza, Nosický, Tomana (75. Holeščák), Puček, (85. Cíbik), Václavík, Pažitný (70. Gatial).

Vegum: Čangel - Hájovský, Iskra, Kytka, Kuzma (65. Stanček), Jelšic, Néma, Masný, Sobota, Argyusi, Krajčo (60. Humaj).

Do zostavy kola: Nosický (záložník), Meliš, Bajza (záloha).

Baník Prievidza 6:1 (4:1)

Góly: 2. a 8. Lancz, 16., 39. a 72. Dékany, 90. Prúčny - 25. Hoksa.

Šestnásť minút stačilo Duslu na to, aby dokonale rozobralo defenzívu súpera. Po rohoch Laláka a Lörinca zakončoval nekrytý Lancz raz hlavou, potom nohou a Šaľa viedla v 8. min. 2:0! Baníci sa mohli v 13. min. vrátiť do zápasu, no tutovku Šnirca na čiare zázračne vyrazil na roh domáci gólman Valenský. Vzápätí sa lopta po osi Lalák - Lörinc - Andódi dostala k Dékanyovi, ktorý z hranice 16-tky pridal tretí gól. "Zobuďte sa a hrajte, veď tu dostaneme pakel," takto prezentoval kormidelník hostí Ján Mikloška nespokojnosť s dianím na hracej ploche. V 25. min. sa potom dočkali aj jeho zverenci, keď Hoksa delovkou z 18 m znížil a Šaľan Valenský vlastne inkasoval prvý gól v tejto sezóne. Poľavenie domácich však bolo len chvíľkové, pretože pred prestávkou zbehol po ľavej strane rýchly Gašparík a jeho prízemný center Dékany zblízka premenil na štvrtý gól Dusla. V druhom dejstve už tempo hry poľavilo, domáci ale mali i naďalej viac z hry, kým súper bol smerom dopredu prakticky neškodný. V 72. min. sa zrodil možno najkrajší moment zápasu - domáci kapitán Prúčny načasoval prihrávku na šprintujúceho Dékanya, ktorý obišiel aj brankára Beláňa a do prázdnej brány zvýšil na 5:1. O chvíľu namieril Lörinc hlavičkou do ľavej žrde a o desať minút neskôr nepremenil ani Lalák na gól svoj brejk na Beláňa, ktorý jediný ratoval hrúbky svojich obrancov, čo mu sily stačili. V 90. min. našiel Oláh v 16-tke Prúčneho a ten pečatil konečný výsledok 6:1.

Pred 600 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Lancz, Gašparík - Lagin.

BANÍK: Beláň - Mečiar, Vojvoda, Orolín (16. Zimányi), Cserge (77. Lacena) - Richter, Gašparovič, Hoksa, Píš (46. Kotula) - Lagin, Šnirc.