Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

FUTBAL / 5. liga sever

Krásno - Považská Teplá 2:1 (0:0)

Góly: J. Žiak (11 m), Maťavka - Popelka. ŽK: L. Domček. Rozhodoval Hafrovič, 200 divákov.

Krásno: Bohunský - Adamus, S. Zahradný, R. Žiak, J. Žiak, J. Maťavka, L. Domček, R. Kopčo, Hyrošš, Š. Školka.

Juraj Gašparík

Trenčianske Jastrabie -

Horná Streda 3:0 (1:0)

Vo veľmi dobrom zápase po dobrých výkonoch oboch mužstiev boli šance na oboch stranách. Hráči dali vyniknúť obom brankárom. Domáci taktickejším spôsobom dokázali svoje brejky realizovať vo svoje víťazstvo a lídrovi súťaže uštedrili nepríjemnú prehru. Hostia sa snažili skorigovať stav, ale domáci taktickou hrou a výborným pressingom v obrane nedali hosťom šancu skórovať. Vynikajúci výkon v zápase podal domáci útočník Alexander Piláthy.

Góly: vlastný (Šupka), Piláthy, Bročko (11 m). ŽK: Raček - Talajka. Rozhodoval P. Guliš, 500 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár - Rad. Glasa (Kyselica), M. Glasa, Peťovský, Bročko, Cintula, Raček, Pavlo (Mliečko), Šebáň, Koreň, Piláthy (Horák). Hor. Streda: Kukučka - Šupka (Chebeň), Zelenay, Majerský, Feranec (Marek), Talajka, Havrlent, Magula, Krajčo, Varga.

Drahomír Koreň

Čereňany - Košeca/Dubnica "B" 3:1 (3:0)

Od začiatku sa hral dobrý futbal z oboch strán, avšak góly strieľali len domáci. Na začiatku druhého polčasu znížili hostia, záver stretnutia sa však patril domácim, ktorý si vypracovali veľa šancí, ale tie trestuhodne zahodili.

Góly: Kočiš 2, Melišík - Janíček. ŽK: Zaťko - Jurčák, Brtáň, Pagáč. Rozhodoval Vajzer, 100 divákov.

Čereňany: Pročka - Kyselica, Ondruš, Briadka, Zaťko (Školna, Žiak), Krajčík, Chromek, Želízka, Melišík, Cifrík, Kočiš. Koš/Dubnica "B": Perniš - Šupka, Decký, Jurčák, Brtáň, Tomša (Mojto), Suchý, Homér, L. Batla, Pagáč, M. Batla (Janíček).

Vladimír Kováčik

Častkovce - Malé Lednice

4:0 (1:0)

V hodovom zápase podali domáci futbalisti kvalitný výkon. Útočnou hrou si pripravovali jednu šancu za druhou, ale premieňanie bolo slabšou stránkou domácich. Futbalisti domáceho Ropspolu okrem štyroch gólov nastrelili tri tyče. V 40. minúte M. Madro otvoril skóre zápasu, v 62. minúte Vrábel zvýšil na 2:0, keď prekonal krížnou strelou hosťujúceho brankára. Tretí gól vsietil hlavou Madera po vyšachovaní hosťujúcej obrany. V 85. minúte uzavrel skóre zápasu po skrumáži v šestnástke Trebatický.

Góly: M. Madro, Vrábel, Madera, Trebatický. ŽK: Ľ. Vančo. Rozhodoval M. Štrba, 160 divákov.

Častkovce: Líška - Zmeko, Matulja, D. Madro, Vrábel, Ostrenka (Vojtek), Gažo, Trebatický, Kuník (Brezuľa), Madera, M. Madro. M. Lednice: Jasenovský - P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, M. Lednický, M. Čelko, P. Vančo, J. Čelko, M. Vančo (Galko), Dudák (T. Čelko), J. Lednický.

Peter Uhlík

Handlová - Kanianka 1:1 (0:1)

Banícke hody, deň baníkov, pokazili domáci hráči zlým výsledkom i výkonom. Pôsobili unaveným dojmom a väčšina z nich by sa mala červeňať. Zápas mal slabú úroveň a divákov nenadchol. Hostia viedli od 13. minúty po rohovom kope, keď lopta z hlavy Kurbela lobom skončila v bráne baníkov. Domáci hráči dokázali vyrovnať štrnásť minút pred koncom hlavou Z. Hudeca, ktorý premenil priamy kop brata Milana. V druhom polčase Handlovčania mali šance aj na výhru, ale dvakrát Kováčik a raz Althap neboli presní v zakončení.

Góly: Z. Hudec - Kurbel. ŽK: Althap. Rozhodoval Oppenberger, 150 divákov.

Handlová: Konopásek - M. Hudec, Kováčik, Andrejčák, Gál, Chudý (Z. Hudec), Srnka (König), Tran, Jonas, Althap, Pavlík. Kanianka: Oulehle - Krško, Richter, Mečiar, Kurbel, Lacko (Švorc), Perniš, Záhora, Hepner, Pekár, Kormoczi.

Imrich Frívaldský

Podolie - Zemianske Kostoľany 3:0 (1:0)

Úvod stretnutia poznačil dážď a zranenie domáceho Radošinského už v 14. minúte. Domáci začali zjavne nervózne s množstvom nepresných prihrávok. Hostia sa prezentovali faulami a kritikou rozhodcu, za čo si jeden z hráčov vyslúžil červenú kartu. V druhom polčase hrali domáci lepšie a hlavne využívali rýchle prieniky do obrany súpera, pridali góly a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Kubica 2, Masár. ČK: Mokoš. Rozhodoval Kisý, 200 divákov.

Podolie: Vajaš - M. Hrušovský, Ščepko (Guriš), Janiš, R. Hrušovský, Matiáš, Vanek, Cibulka (Červeňanský), Valo, Radošinský (Masár), Kubica. Zem. Kostoľany: Hurtiš - Duda, Hulényi, Záhon, Hancko, Cmarko, Rolinec, Chlpek, Mokoš, Majgar, J. Oršula, striedali V. Oršula, Moravčík.

Vít Ščepko

Veľké Uherce - Rybany 1:0 (1:0)

Až na ojedinelé výpady hostí sa celý prvý polčas odohrável v jednoznačnej réžii domácich, ktorí svoju prevahu korunovali gólom v 33. minúte zásluhou Duchoviča. V druhom polčase hostia hru vyrovnali, no ich dva samostatné úniky stroskotali na výbornom domácom brankárovi Radosovi. Keďže už ani domáci svoje vyložené šance nezúžitkovali, zápas sa skončil ich chudobným jednogólovým víťazstvom.

Góly: Duchovič.

ŽK: Vlčko - Valach, M. Ďuračka. ČK: O. Šimuni. Rozhodoval Jakubáč, 200 divákov.

Veľ. Uherce: Radosa - E. Štálnik, M. Štálnik, Stanček, Offertaler, Vlčko, Duchovič, Kopál, Urík, R. Kováč, Foltán, striedali M. Kováč, Harceg, Mešina.

Rybany: M. Šimuni - Daniš, Gábriš, Kikuš, M. Stolárik, Valach, Bobuš, Burza, J. Tretinár, Mário Beňačka, O. Šimuni, striedali P. Stolárik, Ďuračka.