FUTBAL / 3. liga západ

Spartak Bánovce -

Crystal Lednické Rovne 0:2 (0:1)

Góly: 36. Václavík, 65. Holeščák

Začalo sa obojstranne vo svižnom tempe. Keďže Bánovčania pokračujú vo veľmi slabých výkonoch, s pribúdajúcimi minútami hostia získavali miernu prevahu. Domáci môžu ďakovať iba excelentným zákrokom brankára Kosibu, ktorý doslova v bráne čaroval, že už v prvej polhodine neinkasovali. Stalo sa tak až v 36. min., keď Václavík ľahko prešiel stredom bánovskej obrany a nekompromisne skóroval - 0:1. Až v závere polčasu sa domáci prebrali, ale okrem Kráľovej delovky tesne nad bránu sa na viac nezmohli. Umývanie hláv cez prestávku ich opäť prebralo, pretože spresnili hru a výsledkom bola niekoľkominútová prevaha. Valachovu strelu z bránkovej čiary však obranca hostí vykopol a potom delovku najlepšieho domáceho hráča v poli Mezovského brankár Minarech v páde vyrazil na roh. V 60. min Kosiba len pádom pod nohy zachraňoval, ale o päť minút neskôr po vyšachovaní obrany bol proti Holeščákovi bezmocný - 0:2. Potom prišli opäť jeho skvelé chvíle, keď domácich svojimi zákrokmi zachránil od väčšieho debaklu i za pomoci brvna i žrde, ktoré hostia nastrelili. Ich víťazstvo bolo plne zaslúžene.

Rozhodoval Jambor, ŽK: Senko, M. Pristach, Parkan, J. Pristach - Václavík, 150 divákov.

SPARTAK: Kosiba - Števanka, Parkan, Senko, M. Pristach, J. Valach (64. Trenčan), Mezovský, Filín (53. Arbecík), J. Pristach, Líška, Kráľ. CRYSTAL: Minarech - Púček (87. Martinek), Meliš, Lazor, Bajza, Nosický, Turza, Václavík, Martinka, Tomana (89. Pažitný), Holeščák. ĽUBOSLAV JEŽO

Jaslovské Bohunice -

Spartak Trnava B 2:0 (1:0)

MFK Myjava/Turá Lúka -

Baník Prievidza 1:0 (1:0)

Gól: 14. Bogora.

Domáci po úspešnom vystúpení v 1. kole Slovenského pohára nastúpili na majstrovský zápas s cieľom potvrdiť skvelú majstrovskú formu a získať ďalšie tri body. V prvých dvadsiatich minútach sa zdalo, že tomu tak bude, keď najskôr v 5. min Balcír nepremenil čistú šancu a v 14. min po presnom centri Zríniho získal vedenie domácim Bogora. V nasledujúcich minútach vystrčili rožky aj hostia, ale ani Šnirc ani Lagin nemierili presne. Najväčšiu šancu prvého polčasu nepremenil Šarudi, keď postupoval na brankára hostí sám z polovice ihriska. V druhom polčase baníci zvýšili obrátky, snažili sa tvrdou agresívnou hrou získať prevahu, no i napriek tomu si domáci vypracovali tri ďalšie gólové príležitosti, ale nebolo im súdene streliť viac ako jeden gól. Záverečných desať minút bolo priam hektických, keď najskôr v 83. min neuznal rozhodca gól hostí pre postavenie mimo hry. Prievidžania vsadili všetko na jednu kartu, za čo ich domáci mohli potrestať, no obranné zákroky stopéra a brankára hostí boli "odmenené" červenými kartami. Definitívnu bodku za zápasom dal Zverec, keď nádherne trafil z priameho kopu žrď brány hostí.

Rozhodoval Tóth, ŽK: Michalovič - Hoksa, Cserge, Lagin, ČK: Furka, Pavlovkin, 400 divákov.

MFK: Solnička - Gúčik, Šúplata, Stančík, Michalovič, Zverec, šarudi, Zríni, Kuračka (90. Hyža), Balcír (72. Štermenský), Bogora (87.Buček). BANÍK: Furka - Píš, Pavlovkin, Orolín, Hoksa (54. Richter), Mečiar, Cserge, Vojvoda, Šnirc (74. Vrtieľ), Šimko (46. Kotula), Lagin.

PETER HALABRÍN

FC Neded -

Vegum Dolné Vestenice 3:1 (1:0)

Góly: 5. T. Bombicz, 73. a 86. I. Jedinák - 85. M. Néma.

Domáci začali pod vedením nového trénera impozantne a už v 4. min. ohrozil brankára hostí I. Jedinák. V 5. min už bol bezmocný proti krásnej strele T. Bombicza z voleja spoza šestnástky. Hostia prvýkrát pohrozili v 8. min. priamym kopom. V 11 min. s chuťou hrajúci I. Jedinák z jedenástich metrov prestrelil. Od 20. min. hostia hru vyrovnali. Hralo sa medzi šestnástkami, domáci stratili stred poľa a hostia mali územnú prevahu, ale v útoku boli bezzubí. Posledná desaťminútovka prvého polčasu bola opäť v réžii Nededu. V 35. min. J. Bombicz vyslal z 18 m strelu na brvno a v 45. min. v obrovskej šanci odskočila na päťke lopta Kubalovi. Do druhej časti nastúpili oba tímy odhodlane. O prevahe domácich svedčia aj šance. V 55. min. I. Jedinák chcel prelobovať brankára, ale ten skvelo zasiahol. V 70. min. bratská spolupráca Jedinákovcov priniesla ďalšiu veľkú šancu, ale I. Jedinák netrafil prázdnu bránu. V 73. min. si všetko vynahradil, keď dorazil obhod T. Bombicza, ktorý skončil na žrdi. Hostia znížili v 85. min. strelou z priameho kopu do pravého horného rohu. V nasledujúcej minúte si FC poistil prvé zaslúžené tri body, keď I. Jedinák uzavrel skóre.

Rozhodoval Valko, ŽK: I. Jedinák - Iskra, Mikláš, Chumaj, 450 divákov. VEGUM: Vangel - Stanček, Iskra, Kytka, Kuzma (71. Mikláš), M. Jelšic, M. Néma, Masný, Sobota (61. Chumaj), Argyusy, Krajčo. JÚLIUS FÖRDÖS

MFK VTJ Topoľčany - FC ViOn

1:0 (1:0)

Gól: 45. Hippík.

V Topoľčanoch sa zrodilo prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo domácich. Tí podali zodpovedný a bojovný výkon, kým hostia hrali nedôrazne a bez väčšieho pohybu. V prvom polčase sa hralo najmä na polovici FC ViOn a skóre mohol otvoriť už v 9. min. Hippík, jeho "rybička" po centri Greguša však letela tesne vedľa brány. V 26. min. mali hostia najväčšiu šancu, keď Ondrejkov únik po krídle zakončil Vondra strelou do žrde. V záverečnej minúte prvého polčasu Jakubička chybne vybehol, Candrák vyhral hlavičkový súboj a Hippík hlavou do prázdnej brány otvoril skóre. Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu, ale do väčšieho tlaku sa nedostali a ich prevaha bola skôr platonická. V 61. min. mohol po Kičurov zaváhaní vyrovnať Vondra, no zoči-voči Ambrozovi neuspel. Topoľčanci sa snažili odpovedať rýchlymi kontrami a ich víťazstvo mohol poistiť v 66. min. Candrák. Jakubička mu však včasným vybehnutím dobre zmenšil strelecký uhol. V samom závere vrhli hostia všetky sily do útoku, ale domáci prvé víťazstvo už ubránili. Pod vedením nového trénera Farkaša získali "žochári" v posledných dvoch zápasoch štyri body.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Švestka, Buday, 400 divákov.

MFK: Ambroz - Aneštík (79. Mokráň Bačík, Kičura, Buday - Švestka Hippík, Géci, Balážik - Greguš (76. Hrutka), A. Candrák (86. Grznár). MATÚŠ BAJZÍK