Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

ARTMEDIA PETRŽALKA - ZTS DUBNICA 3:0 (2:0)

Góly: 26. a 40. Maixner, 49. Kinder ŽK: 24. Draguns, 42. Borbély - 20. Dovičovič, 43. Lysáček, 45. Doležaj rozhodovali: Ligocký - Sula, Baranček, 1897 divákov.

Petržalka: Čobej - Kinder, Ševinský, Soboňa, Draguns - Suchánek, Borbély, Zvara, Zárecký (46. Šoltis) - Medveď (83. Kusalík), Maixner (87. Kubala)

Dubnica: Poštrk - Zimen, Hanek, Ševela, Mráz - Doležaj (55. Sokol), Dovičovič, Držík, Straka - Kiška, Lysáček (65. Bellák)

Petržalka s tromi novými tvárami v zostave začala dôležitý duel s Dubnicou aktívne. Z prevahy v úvodných minútach vyťažili domáci iba pár rohových kopov a nepresnú strelu Medveďa v 9. minúte. Prvý presný pokus na bránku hostí vyslal v 25. minúte Borbély. O minútu neskôr fanúšikov potešil Maixner, ktorý pohodlne spracoval Medveďov center a popri nedôraznom Zimenovi poslal loptu do pravého dolného kúta Poštrkovej bránky - 1:0. Vynovená obrana Artmedie pôsobila istým dojmom a hosťom veľa nedovolila. Jedinú strelu na Čobeja v prvom polčase vyslal v 31. minúte Držík. V 37. min. skosil domáci Draguns v strede poľa Kišku, ale hlavný arbiter sa neodvážil domácemu obrancovi ukázať kartu. Druhý gól Petržalky prišiel po peknej kolmici Zvaru na Maixnera v 42. min. Útočník mužstva z pravého brehu Dunaja obišiel brankára Dubnice a v páde poslal loptu druhýkrát do siete. Štyri minúty po prestávke hostí dorazil Kinder, ktorému na krásnu delovku posunul loptu Suchánek. V ďalšom priebehu sa domáci stiahli viac do defenzívy a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Tesne vedľa pálil v 57. min. Zvara, o sedem minút neskôr nedočiahol na strieľaný Suchánkov center Medveď. V 69. minúte ponúkol tutovku Borbélymu Lotyš Draguns, no jeho strelu z 8 metrov zblokovala obrana Dubnice. Do konca zápasu nevyťažili zo zlepšenej ofenzívy hostia nič, a tak sa zápas pre nich skončil výraznou prehrou.

HLAS TRÉNERA:

Stanislav Griga (tréner Dubnice): “O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase. Očakávali sme od tohto súboja veľa, avšak o priaznivý výsledok sme sa pobili najmenej zo všetkých doterajších zápasv na súperovej pôde. Domáci nás prevýšili v agresivite, s takýto výkonom vonku neuhráme ani bod.”