FUTBAL / IV. LIGA - SEVEROZÁPAD

Vrbové - Tovarníky 3:2 (1:2)

Góly: 15. a 61. Kubiš (druhý z 11 m), 67. Vlado - 27. a 39. Gál.

Vo vyrovnanom prvom polčase mali domáci prevahu, ale gólovo ho vyhrali hostia. Už po štvrťhodine hry síce Kubiš trafil pekne pod brvno a A. Balcír trafil presne do hornej tyčky, už v 27. min Gál po nedorozumení obrany vyrovnal a zakrátko hlavou strelil zblízka aj druhý gól. V závere polčasu trafil ešte Hečko tyč, no skóre sa menilo až v druhej polovici. Domáci kopali nepriamy kop zvnútra šestnástky za nešportové správanie sa brankára, no hradbu tiel ešte neprestrelili. Gól padol až z pokutového kopu po faule na P. Balcíra, ktorý premenil Kubiš. Už o šesť minút zabezpečil víťazstvo domácim Vlado, ktorý si nabehol na Kubišov center a z päťky hlavou prekonal Mikuláša. V samom závere mohli potvrdiť víťazstvo Andísek, Seitler aj P. Balcír, ale v šanciach netrafili bránku.

VRBOVÉ: Rybár - Hečko, Adamec, Vlado, Žák, Andrísek, Koyš, Pekar (68. Seitler), P. Balcír, A. Balcír (46. Žažo), Kubiš.

TOVARNÍKY: Mikuláš - Sák, Rybanský, Gál, Bobušík, Hajovský (79. Tóth), Meluš, Patrovič, Rusnák, Mucha, Matušík (62. Vaňo).

Nitr. Pravno - Nitr. Rudno

2:1 (2:1)

Góly: 4. Michalička z 11m, 43. Oller - 9. Škríp

Domáci začali stretnutie miernym náporom, z čoho rezultoval už v 4. min pokutový kop po faule brankára na Jamricha. Potom sa hra vyrovnala a obranca hostí Škríp v 9. min z trestného kopu trafil medzi žrde. V závere 1. polčasu po centri Oravca hlavou Oller trafil medzi nohy brankára a postaral sa o víťazný gól domácich.. Po zmene strán Pravňania súpera znovu pritlačili, ale postupom času hostia hru vyrovnali, keď veľmi dobre kombinovali v poli, avšak na výsledku sa už nič nezmenilo. ŽK: Jakubis, Barborka, - Jurenka, Cebák, Pánis. Pred 200 divákmi rozhodoval Haršány.

Juraj Mendel

AFC Nové Mesto - Hrnčiarovce 0:1 (0:0)

Gól: 68. T. Adámek

Stretnutie sa hralo za hustého dažďa, no AFC chcel i napriek tomu odčiniť nepresvedčivý výkon v Tovarnikoch. Žiaľ, opak bol pravdou. Celý prvý polčas sa hral iba priemerny futbal. V 41. min vyrobil fatálnu chybu, inak dobre hrajúci Bočák, ktorú napravil Palkech, avšak predtým bolo signalizované postavenie mimo hry.

V druhom polčase sa hra mierne zrýchlila a AFC pohrozil dvomi strelami Gábriša. Avšak iba priamo do rúk dobre chytajúceho Čambala, alebo nad bránu. V 68. min si postavil loptu hosťujúci Tomáš Adámek a z priameho kopu z vyše 25 metrov umiestnil strelu do pravého horného rohu brány Palkecha - 0:1. O minútu neskôr mohli hostia zvýšiť na 0:2, keď striedajúci Škoda prestrelil prázdnu bránu domácich. Celok AFC sa snažili o vyrovnanie, no iba raz ohrozili bránu súpera, keď v 87. min hlavičkoval osamotený Švajka nad. A tak si Novomešťania zaknihovali prvú domácu prehru a Hrnčiarovce si zaslúžene odviezli tri cenné body. Pred 182 divákmi rozhodoval Janus.

AFC: Palkech - Bočák, Ostrovský (46. Ščepko), Bošanský, Slávik, Gábriš (82. Križák), Vojtech, Rojko (78. Luža), Švajka, P. Kusenda, D. Kusenda

Skloplast: Čambal - L. Adámek, Michalička, Vido, Sedlák, Chynoradský (80. Englich), Marek (84. Kurinec), T. Adámek, Babic, Šiko, Minčic (69. Škoda)

Boris Ostrenka

Chynorany - Chtelnica 0:1 (0:0)

Gól: 71. Luhový

Aj keď pri pohľade na postavenie súperov v tabuľke všetko hovorilo v prospech domácich, hra mala od začiatku svižne tempo a útoky sa striedali na oboch stranách. Hostia sa opierali o presné servívované lopty nestarnúceho Luhového a Timku. Vytvorené šance na oboch stranách úspešne vyriešili obaja brankári. V 12. min však domáci Ondjekovič spálil najväčšiu šancu zápasu, keď jeho prudkú strelu zo 7 metrov brankár hostí nohou vyrazil. V 34. min dobrá šancu Masného zlikvidoval brankár. Od druhého polčasu hostia spresnili hru a fanúšikovia sa čudovali, že to boli práve oni, ktorí sa častejšie dostávali pred bránu domácich. Výsledkom ich tlaku bola 71. min, keď všetko zariadil Luhový, ktorý po centri zo šestnástky profesorský zoči-voči brankárovi premenil šancu vo víťazný gól. ŽK: Lazreg, Polúch - Bogora. Pred 320 divákmi rozhodoval Miklovič.

Chynorany: Dúbravický - Ondrejkovič, Kákoš, D. Bezák, Halás, M. Mlatec, Lazreg, Maťavka, Sloboda (79. Boháčik), Masný, Polúch.

Miroslav Kováčik

Orlové - Lok. Trnava 2:1 (0:1)

Góly: Ruman z 11m, Meheš - Chudý

Domaniža - Púchov B 2:1 (2:0)

Góly: 16. M. Augustín, 28. Svoboda - 63. Bugala

Po celý zápas sa hral zaujímavý futbal, v ktorom hostia mali navrch. Domáci dokázali využiť svoje šance, keď M. Augustín a Svoboda ukončili presnými zásahmi prvý polčas. Po obrátke hostia ovládli hru, keď Bugala v 63. min strelou k žrdi oživil nádej na dobrý výsledok. Domáci so šťastím uhrali s kvalitným súperom výborný výsledok. ŽK: J. Kardoš - Jurga. Pred 250 divákmi rozhodoval Caňo.

Domaniža: Čičkán - M. Kvaššay, Bolega, Mar. Augustín, (70. D. Kardoš), Nemček, Hedera, Čupka, Kľučka (75. Majerčík), Mil. Augustín, J. Kardoš, (90. Lapšo), V. Svoboda

Púchov B: Miščík - Veng, Hrehuš, Jurga, Filo, Bugala, Privarčák, Ondrička, Krauš, Kurinčák (46. Škovránek), Kadlec. Ján Možucha

Šimonovany - Partizánske

2:2 (1:1)

Góly: 44. Obert, 70. Obert - 20. Pavelka, 46. Pavelka

Domáci svojich fanušikov sklamali aj keď boli favoritmi tohto zápasu nepodali očakávaný výkon a nakoniec boli radi že získali aspoň bod. Hostia prekvapili najmä v prvom polčase, kedy boli lepším mužstvom. Po zmene strán domci pritlačili, mali aj dosť šancí, ale zostali gólovo nezužitkované. Pred 500 divákmi rozhodoval Čacho.