FUTBAL / 5. liga sever

Krásno - Podolie

2:0 (1:0)

Stretnutie sa začalo streleckými pokusmi hostí. V 30. minúte z priameho kopu Jozef Žiak trafil dolný kút Vajašovej brány. V druhom polčase začali aktívnejšie domáci. V 60. minúte sa zranil domáci hráč Hyrošš. Hostia sa dostali pred bránu domáceho mužstva len sporadicky. V 64. minúte faulovali v šestnástke J. Žiaka a jeho brat Róbert z jedenástky zavŕšil gólový stav stretnutia.

Góly: Jozef Žiak, Róbert Žiak (11 m). ŽK: R. Žiak, Blaho, A. Domček - Vajaš, Matyáš, Vanek, Valo. 150 divákov.

Krásno: Bohunský - Adamus, R. Žiak, Hyrošš (Školka), Záhradný, Maťavka (A. Domček), Blaho, Šesták, L. Domček, J. Žiak, Kopčo. Podolie: Vajaš - R. Hrušovský, Cibulka, Janiš, M. Hrušovský, Matyáš, Vanek, Masár (Guriš), Valo, Radošinský, Kubica. Juraj Gašparík

Prečín - Považská Teplá

3:3 (1:2)

Úvod patril domácim, ktorí sa ujali vedenia Blaškovým gólom po trestnom kope. Potom platilo pravidlo nedáš - dostaneš a hostia vyrovnali z protiútoku na 1:1. V závere druhého polčasu Popelka po vyrazení lopty dorazil na 1:2. V druhom polčase, keď domáci všetko vrhli do útoku zo spornej akcie upravil Mucha na 1:3. Domáci, ktorí nemali čo stratiť Tomanecovým gólom do šibenice znížili na 2:3. V závere Blaško po rohu upravil na konečných 3:3.

Góly: Blaško 2, Tomanec - Slamka, Popelka, Mucha. ŽK: Faciník, Micheľ - Valjent, Hlušek, Mucha. Rozhodoval Bača, 350 divákov.

Prečín: Turčáni - Birošík, Melicherík, Faciník (Ligaz), Mojžišík (Lbieskovský), Tomanec, Raček, Micheľ, Blaško, Orávik, Šarlay. Pov. Teplá: Janech - Valjent, Almássy (Vojtek), Hlušek, R. Zlatoš, Galbavý, Sklenář, Hybben, Popelka (Šaradín), Slamka (Urík), M. Zlatoš. Jozef Mamis

Trenčianske Jastrabie - Zemianske Kostoľany 4:0 (0:0)

Domáci nastúpili bez dvoch útočníkov základnej zostavy (Glasa, Piláthy). V prvom polčase sa nedokázali presadiť voči dôsledne brániacemu súperovi, ktorý navyše vyrážal do rýchlych brejkov. Po prestávke sa obraz hry úplne zmenil a domáci skórovanými gólmi rozhodli zápas vo svoj prospech bez väčších problémov.

Góly: Mir. Koreň 2, Šebáň, Pavlo. ŽK: Bročko - Oršula. Rozhodoval Medveď, 200 divákov.

Trenč. Jastrabie: Tretinár (Bulko) - Fischer, M. Glasa, Peťovský (Bošanský), Bročko, Cintula, Raček, Pavlo, Šebáň, Koreň, Kyselica (Fodrek). Zem. Kostoľany: Hurtiš - Chlpek, Hulényi, J. Oršula, Záhon, Duda, Cmarko, Mokoš, Zvalo, V. Oršula, Bajgar.

Drahomír Koreň

Čereňany - Dežerice

3:4 (1:2)

Domácim rýchly gól v tretej minúte uškodil, čo hostia do polčasu využili na otočenie stavu vo svoj prospech. V druhom polčase domáca obrana pokračovala v hrubých chybách a hostia to využili na udržiavanie dvojgólového vedenia. Domáci v závere už len znižovali stav.

Góly: Skubeň, I. Vrtieľ, Krajčík - J. Adamovič 2, M. Adamovič, Matuška. ŽK: Žiak - Sedlák, Ľ. Adamovič. Rozhodoval Rybanský, 150 divákov.

Čereňany: Pročka - Kyselica, Ondruš, Žiak, Gogora (Samaradžia), Krajčík, Roháč, Chromek, Briadka, Kočiš (Goča), Skubeň (I. Vrtieľ). Dežerice: Urban - Martin Adamovič (Jandák), Benca, Valach, Sedlák, Predanocy (Starosta), Ľubomír Adamovič, Strieženec (Matuška), Jozef Adamovič, Mikulovský, Ďuriš. Vladimír Kováčik

Častkovce - Horná Streda

2:2 (2:0)

V derby zápase prvého a tretieho mužstva tabuľky před 500 divákmi vyšiel úvod zápasu domácemu Ropspolu. V 16. minúte Trebatický obhodil vybiehajúceho brankára Kukučku a otvoril skóre zápasu. V 24. minúte opäť Trebatický z dvadsiatcich metrov pomedzi nohy brankára Kukučku vsietil druhý gól domácich. Do konca polčasu domáci hráči kontrolovali hru. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať, keď druhý gól padol až v nadstavenom čase, v 94. minúte.

Góly: Trebatický 2 - Polák 2. ŽK: Kuník - Kukučka, Chebeň, G. Havrlent, Krajčo. Rozhodoval Kahún, 500 divákov.

Častkovce: Líška - D. Madro, Matulja, Zmeko, Vrábel, Ostrenka, Gažo, Trebatický, M. Madro, Madera, Kuník (Brezuľa). Horná Streda: Kukučka - Šupka, Zelenay, Majerský, Chebeň, Feranec, Talajka (Marek), G. Havrlent, Polák, Krajčo, Varga. Peter Uhlík

Handlová - Košeca/Dubnica "B" 1:0 (1:0)

Len tri body môžu tešiť handlovských futbalistov, lebo ich hra mala výrazné nedostatky. Šťastie, že v 20. minúte trafil do siete A. Kováčik, čo napokon rozhodlo o výsledku. Zápas bol obojstranne bojovný a priniesol i zranenia domácemu M. Kováčikovi a u hostí Riškovi. Číselný stav mohli zmeniť Handlovčania Tran a Andrejčák, u rezervy Dubnice Staňo a Jurčák, no nemali však presnú koncovku.

Gól: A. Kováčik. ŽK: Pavlík, Althap, Tran - Rýdzi, Brtáň. Rozhodoval Gallo, 80 divákov.

Handlová: Konopásek - M. Hudec, Z. Hudec, Andrejčák, Gál, M. Kováčik (Ondrejka), Jonas, Tran, Pavlík (Chudý), A. Kováčik, Althap (Černák). Koš./Dub."B": Gančár - Rýdzi, Batla, Jurčák, Bráň, Janíček, Živčic, Mojto, Gajdoš, Závodný (Králik), Riško (Staňo).

Imrich Frívaldský

Rybany - Kanianka 1:2 (0:1)

Góly: Tretinár - Píš 2. (l)

Veľké Uherce - Malé Lednice

0:0

I napriek sústavnému tlaku domácich v prvom polčase gól nepadol. V druhom polčase hostia hru mierne vyrovnali, a keďže ani zúfalý tlak domácich v závere stretnutia nepriniesol gólový efekt, zápas sa skočil bezgólovou remízou.

ŽK: M. Kováč - Dudák, J. Čelko. 200 divákov.

Veľ. Uherce: Radosa - Foltán, Belianksy, Offertaler (M. Kováč), M. Štálnik, Stanček, Duchovič (Vlčko), Kopál, Urík, R. Kováč, Mešina. M. Lednice: Jasenovský - Pavol Lednický, Dudák, Morávik (Hamar), Miloš Lednický, M. Čelko, P. Vančo, J. Čelko, M. Vančo, T. Čelko, Ján Lednický. (bedo)

1. Horná Streda 8 6 1 1 22:6 19 (+7)

2. Častkovce 8 5 1 2 25:7 16 (+1)

3. Podolie 8 5 1 2 17:10 16 (+7)

4. Tr. Jastrabie 8 4 3 1 13:4 15 (+3)

5. Malé Lednice 8 4 2 2 15:12 14 (+2)

6. Kanianka 8 4 2 2 13:16 14 (+2)