FUTBAL / III. LIGA – ZÁPAD

Crystal Lednické Rovne -

Slovan Levice 1:0 (1:0)

Gól: 32. Holeščák.

Prvý ohrozil bránu hostí domáci Turza, ale Fajčík strelu vyrazil podobne ako aj Tomanovu delovku. O výsledku tohto merania síl sa rozhodlo v 32. min, keď Nosický vybojoval loptu, posunul ju Tomanovi a jeho center hlavičkoval do brány Holeščák. Gól domácich upokojil a kontrolovali vývoj a priebeh hry. Levice sa oslabili od 65. min, keď Žembery stiahol v nájazde Václavíka a uvidel červenú kartu. Ďalšiu šancu domácich mal Grendel, ale v samostatnom úniku sa znenazdajky pošmykol. Pred 500 divákmi rozhodoval Hracho, ŽK: Meliš - P. Čvirik, Adamčík. ČK: 89. Meliš - 65. Žembery.

CRYSTAL: Minárech - Meliš, Lazor, Pažitný, P. Martinka, Turza, Nosický, Tomana (89. Bagin), J. Martinka (46. Puček), Holeščák (60. Grendel), Václavík.

STANISLAV DETKO

ŠK Vegum Dolné Vestenice -

FC ViOn Zl. Moravce 4:1 (3:1)

Góly: 15. Krajčo, 22. Masný, 37. Jelšic, 78. Néma (11 m) - 7. Piaček.

Ako prví pohrozili hostia, keď z náhodnej akcie vsietil už v 7. min vedúci gól hostí Piaček. Potom už bola réžia zápasu jasne v rukách domácich. Po chybe brankára hostí Jakubičku, ktorý doslova trafil domáceho Krajču bol z toho vyrovnávajúci gól. Krásny gól videli diváci aj v 22. min, keď po osi Jelšic - Argyusi namieril Masný presne - 2:1. V 37. min potvrdil dobrý výkon Jelšic, ktorý bombou v 25 m nedal šancu brankárovi hostí. Druhý polčas bol už pod kontrolou domácich, keď v 61. min mohol rozhodnúť Krajčo, ale zaváhal. V 79. min sa chcel presadiť samostatne Argyusi, ale po jasnom faule nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Néma.

Pred 500 divákmi rozhodoval Barczi, ŽK: Hájovský - Vondra.

VEGUM: Čangel - Hájovský (90. Stručka), Iskra, Kytka, Kuzma, Jelšic, Néma, Masný (67. Mikláš), Sobota (84. Stanček), Argyusi, Krajčo.

PETER HRANAI

Spartak Trnava B - Spartak Bánovce n/B. 4:0 (3:0)

Góly: 27. a 32. Marek, 42. Pavlík, 84. Hrubý.

Trnavčania od úvodu svojho súpera pritlačili pred vlastnú šestnástku, no prvý gól padol až skoro po polhodine hry. Marek si nabehol na Toblovu kolmú prihrávku a z otočky trafil presne do opačného kúta Kosibovej bránky. Trnavský útočník už o päť minút svoje gólové skóre zveľadil, keď trafil aj hlavou, tentokrát po Hodúrovom centri. Ešte do polčasu vyšla domácim aj tretia gólová kombinácia, azda najkrajšia v zápase. Po spolupráci Strečanského s Bachňákom prišla spätná prihrávka na Pavlíka, ktorý bez problémom napol sieť. Ďalšie šance sa už gólom neskončili. Marek zaváhal v dobrej príležitosti, Tobl hlavou trafil iba do tyčky a ani Pavlík už ďalší gól nepridal. Hostia mali plné nohy aj ruky práce v defenzíve a na útočenie im príliš veľa času neostalo, takže čistú gólovú šancu si počas zápasu ani nevypracovali. Naopak, Trnavčania v samom závere ešte korunovali svoju snahu štvrtým gólom, keď po priamom kope zahrali nacvičený signál a striedajúci Hrubý zblízka doklepol loptu do siete.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Bestvina - Kráľ, 150 divákov.

SPARTAK: Kosiba - Podolák, Parkan, M. Pristach (Valach), Filin (Šebo), Senko, Mezovský, J. Pristach, Zita (Znášek), Kráľ, Líška. (wp)

FC Neded - MFK Myjava/Turá Lúka 4:2 (2:1)

Góly: 7. Heriban, 35. Sládeček, 50. P. Jedinák, 90.+ T. Bombicz - 40. Kuračka, 60. Bogora.

Domáci kolektív, ktorý ťahal sériu štyroch prehier o gól, začal z ostra a v priebehu 5 minút zahrával tri rohové kopy. V 7. min. po biliardovej akcii Kubalu s L. Oroszim vsietil volejom Heriban vedúci gól. Domáci boli neustále pri chuti a Solnička ukázal svoj postreh pri strelách Kubalu a Sládečka. Hostia síce pohrozili strelami Kuračku a Šarudiho, ale Baláž bol na mieste. V 35. min. profesorská prihrávka Kubalu našla nekrytého Sládečka a ten z 28 m rozvlnil nekompromisne sieť. Myjavu gól nedeprimoval a v 40. min. Kuračka volejom oživil ich nádej. Neded však nič nenechal na náhodu a po obrátke presný center T. Bombicza kĺzačkou dopravil do siete Jedinák. Hostia všetko vsadili na jednu kartu a útočili všetkými formáciami, ale škrt cez rozpočet im spravilo vylúčenie Balcíra. V tej istej minúte po presnom trestnom kope Bogora prepasíroval loptu do brány. FC okrem bojovnosti pridal aj výborný výkon a prekvapenie kola sa dostavilo. V 90. min. ešte Solnička zneškodnil strely bratov Bombiczovcov z bezprostrednej blízkosti, ale v nadstavenom čase bol už po sóle T. Bombicza od polovice bezmocný.

Rozhodoval Petríček, ŽK: Marček, ČK: 60. Balcír, 550 divákov.

FC: Baláž - Ambrus, Černáček, Heriban, M. Orosi, Gendiar (88. Izsák), Marček (62. J. Bombicz), Kubala, L. Oroszi (51. T. Bombicz), Sládeček, P. Jedinák. MFK: Solnička - Mihalovič, Stančík, Balcír, Štermenský, Zverec, Zríni, Gučík (76. Šuplata). Bogora, Kuračka, Šarudi.

JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky: Juhcelpap Štúrovo - Baník Prievidza 0:0, FKM Nové Zámky - MFK VTJ Topoľčany 1:1 (1:0), Duslo Šaľa - ŠK Blava Jasl. Bohunice 2:1 (2:0), Družstevník Báč - Slavoj Sládkovičovo 9:1 (1:1)

Dohrávka 11. kola:

Led. Rovne - Myjava/T. Lúka 2:1

1. Šaľa 13 11 2 0 33:8 35 (+17)

2. Trnava B 13 8 2 3 32:12 26 (+5)

3. Myjava/T. Lúka 12 8 2 2 29:11 26 (+8)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.