5. dvojkolo volejbalovej extraligy: VK Flaga Nové

Mesto nad Váhom-ŠK Petrochema Dubová 1:3 (-23, 22, -26, -17)

VK Flaga Nové Mesto nad Váhom-ŠK Stavbár Žilina 2:3 (-23. -24, 18, 19, -11)

Zostava VK Flaga: Ferenec, Sokol, Loffay, Minárik, Šujan. Čerešňa - Varga.

Striedali Valášek, Malek, Uváčik. Rozhodovali: Sňahničan, Kmeť. 500 divákov.

Domáci nováčik stále bez bodu nastupoval na zápasy s cieľom konečne zvíťaziť na domácej palubovke. V zostave sa objavil už aj vyliečený Martin Minárik.

Vikendové zápasy nám stručne zhodnotil tréner domácich Stanislav Minárik:

- S Dubovou sme hrali celý čas vyrovnaný zápas, ktorý rozhodli skúsenosti hostí. Stále sa nedokážame presadiť na konci setov. Hráči začnú hrať zbrklo a koncovky prehrávame vlastnými školáckymi chybami. V rozhodujúcom štvrtom sete vyššiel hosťom nástup, urobili si veľký náskok, ktorý sa nám už nepodarilo zlikvidovať.

V zápase proti Žiline nás v prvých dvoch setoch dokonale vykoľajila rozhodcovská dvojica. Potom sme však začali hrať našu hru a získali sme bez problémov dva sety. V rozhodujúcom piatom sete sme viedli 5:1, potom prišiel na nás útlm a nervozita a zostali sme opäť bez víťazstva.

Už by sme potrebovali vyhrať, aby sa chlapci psychicky pozbierali. Cez víkend ideme do Humenného a do Prešova, kde sa body získavajú len ťažko. Nemáme však čo stratiť a pokúsime sa prekvapiť.

V zápase proti Žiline mali Novomešťania jednoznačne na víťazstvo. Najmä rozhodca Kmeť sa svojimi veľmi divným chápaním pravidiel pričinil o rozruch na palubovke. Objektívne rozhodovanie je pre neho asi neznámy pojem. Domácich jednoznačne poškodil. Ale aj na to si hráči Flagy budú musieť zvyknúť, že o výsledkoch sa rozhoduje nielen hrou na palubovke. (jh)