Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA - SEVER

Krásno - Čereňany 3:0 (1:0)

Na ťažkom teréne a za stáleho dažďa začali obe mužstvá opatrne. Domáci sa predbiehali v zahadzovaní šancí. V 38. minúte si dobre nabehol na loptu P. Záhradný a utešeným gólom do šibenice zavesil na 1:0. V druhom polčase sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Domáci neskôr zásluhou J. Žiaka zvýšili na 2:0. V závere ešte domáci pridali tretí gól a zaslúženým víťazstvom sa rozlúčili s jeseňou na domácom ihrisku.

Góly: P. Záhradný, J. Žiak, R. Žiak. Rozhodoval Edeš, 150 divákov.

Krásno: Bohunský - J. Školka, R. Žiak, S. Záhradný, Hyrošš, Maťavka, Blaho (L. Domček), Šesták, P. Záhradný, J. Žiak, Kopčo (A. Domček). Čereňany: Pročka - Vrtieľ, M. Gogora, Briadka, J. Gogora, Mojžiš, Samaradžia, Goča, P. Cirík, R. Cirík, Skubeň, striedali Laurinec, Žiak, Kováč.

Juraj Gašparík

Častkovce - Trenčianske Jastrabie 6:1 (3:0)

V poslednom domácom zápase jesennej časti futbalisti domáceho Ropspolu svojho súpera zatlačili a v 13. minúte otvorili Trebatickým skóre zápasu. V 24. minúte Ostrenka prešiel od polovice ihriska slalomom a zvýšil na 2:0. Na 3:0 v 35. minúte po narážačke s Maderom upravil M. Madro. V druhom polčase, v 56. minúte, začal gólostroj Madera, v 65. minúte pridal ďalší gól z trestného kopu Zmeko. V 68. minúte po prečíslení hosťujúcej obrany Ostrenka zvýšil na 6:0. V 72. minúte zaznamenali hostia čestný úspech Cintulom, keď vystrelil spoza šestnástky.

Góly: Ostrenka 2, Trebatický, M. Madro, Madera, Zmeko - Cintula. ŽK: Matulja, Zmeko - R. Glasa, M. Glasa, Peťovský, Raček, Koreň. Rozhodoval Hafrovič, 100 divákov.

Častkovce: Ležák - Vlado, Matulja, Gažo, Zmeko, Ostrenka, Vrábel, Trebatický (Čechvala), M. Madro, Kuník (Vojtek), Madera (Brezuľa). Trenč. Jastrabie: Tretinár - R. Glasa, M. Glasa (Vávra), Peťovský, Fischer, Cintula, Raček, Pavlo, Šebáň, Koreň, Kyselica.

DORAST: Hrašné - Častkovce 6:1. Gól za hostí Straka.

Peter Uhlík

Handlová - Prečín 0:1 (0:0)

Za stáleho sneženia a na rozbahnenom teréne si baníci nedokázali poradiť s obetavo hrajúcim súperom. Do desiatej minúty mali domáci tri ideálne možnosti skórovať, ale Pavlík, Kováčik, ani Chudý neboli presní v zakončení. Aj hostia sa mohli ujať vedenia. V 12. minúte Tarabom a v 23. minúte Micheľom. Rovnako však neuspeli. V ďalšom priebehu Pavlík mieril nad bránku a priamy kop Faciníka skončil vysoko nad. V 51. minúte padol jediný gól zápasu, keď Birošík zblízka po obídení brankára trafil do prázdnej bránky. Baníkom k vyrovnaniu nepomohol ani záverečný pätnásťminútový nápor, ani vylúčenie Micheľa osem minút pred koncom. Domáci sklamali najmä v útočnej fáze a v nedôraznom zakončení.

Gól: Birošík. ČK: Micheľ. Rozhodoval Bojda, 50 divákov.

Handlová: Konopásek - Gál, Z. Hudec, Andrejčák, Ondrejka, Tran (Hrúz), Horvay, Chudý, Jonas, Kováčik, Pavlík. Prečín: Turčányi - Mojžišík, Raček, Faciník, Blaško, Andel (Krištof), Melicherík, Taraba, Birošík, Micheľ, Šarlay.

Imrich Frívaldský

Malé Lednice - Dežerice 3:1 (3:0)

Domáci už vo štvrtej minúte využili chybu súpera a bolo 1:0. V 17. minúte M. Lednický vystrelil spoza šestnástky a lopta skončila v sieti. V 23. minúte po rohovom kope upravil J. Čelko hlavou na 3:0. V druhom polčase hostia v 55. minúte využili chybu obrany a Adamovič znížil na 3:1. Neskôr začali hrať hostia aktívnejšie, vytvorili si strelecké príležitostí, no nevyužili ich. Domáci tak ubránili výsledok.

Góly: T. Čelko, M. Lednický, J. Čelko - Adamovič.

ŽK: Duda, Hamar - Valach, Nemec, Jandák.

Rozhodoval Šašo, 80 divákov.

Malé Lednice: Jasenovský - P. Lednický, Duda, J. Vančo (Hamar), M. Vančo, M. Čelko, M. Lednický, J. Čelko (Ľ. Vančo), P. Vančo, T. Čelko (Bubela), J. Lednický.

Dežerice: Urban - Starosta, Benca, Valach, Sedlák, Matuška, Nemec, Strieženec, Adamovič (Jandák), Mikulovský, Janega.

Tibor Lednický

Kanianka - Zemianske Kostoľany 7:1 (2:1)

Už v 6. minúte hráč domáceho celku Juraj Drahňovský prvým gólom zavelil k streleckému koncertu, keď doslova roztrieľal šiestimi gólmi. Stretnutie malo priemernú úroveň, domáci voči odovzdanému súperovi, najmä v druhom polčase, nemuseli vynaložiť veľa úsilia na rekordné víťazstvo. Pritom brankár hostí Dzurík zachránil mužstvo od vyššej prehry. Hralo sa na kvalitnej hracej ploche.

Góly: Drahňovský 6 (2 z pok. kopu), Záhora - Bajgar. ŽK: Mečiar - Dzúrik, Granát, J. Oršula, Paukeje, Chlpek.

Rozhodoval Cabaj, 200 divákov.

Kanianka: Oulehle - Kriko, Kurbel, Richter, Lacko, Píš, Mečiar, Hvolka, Záhora, Perniš, Drahňovský, striedali Bukový, Pipíška. Zem. Kostoľany: Dzúrik - Granát, Herák, J. Oršula, Záhon, Paukeje, Chlpek, Zvalo, Bajgar, V. Oršula, Duda, striedali Hurtiš, Filo.

F. Lajtman

Veľké Uherce - Podolie 1:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 22. minúte, keď výbornú prihrávku R. Kováča zužitkoval na vedúci gól Urík. V ďalšom priebehu zápasu sa hral obojstranne vyrovnaný opatrný futbal, no boli to hostia, ktorí si vypracovali väčšie príležitosti, keď v 32. minúte nastrelili brvno a pätnásť minút pred koncom len výborný zákrok brankára Radosu uchránil domácich od vyrovnania.

ŽK: M. Kováč, Gubka, Urík. ČK: Kubica. 170 divákov.

Veľ. Uherce: Radosa - Foltán (Svrček), Mojto, M. Kováč, Beliansky (Joz. Vlčko), Gubka, Offertaler, Kopál, Urík, R. Kováč (Jar. Vlčko), Štálnik. Podolie: Vajaš - M. Hrušovský, Ščepko, Janiš, M. Hrušovský, Matytáš, Červeňanský, Vanek, Klčo, Cibulka, Kubica, striedali Valo, Guriš, Augustín.

(bedo)

Košeca/Dubnica "B" -

Horná Streda 0:0

Na veľmi ťažkom teréne sa hral vynikajúci futbal. Prvú šancu mali hostia, potom však prebrali iniciatívu domáci. Zápas sa hral vo veľkom nasadení, na oboch stranách sa vytvorilo zopár dobrých streleckých príležitostí, žiadna z nich však nebolo premenená a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

ŽK: Varga. Rozhodoval Samek, 250 divákov.

Koš./Dubnica "B": Poštrk - Homér, Decký, Rýdzi, Brtáň (Riško), Zimen, Jurčák, Tomša (Gajdoš), Závodný, Lysáček, Batla. Hor. Streda: Jančík - Chebeň, Zelenay, Majerský, R. Havrlent, Feranec, Talajka (Mitošinka), G. Havrlent (Marek), Polák, Krajčo, Varga.

6. Podolie 14 6 4 4 21:15 22 (+4)

7. Košeca/Dubnica B 14 6 2 6 21:14 20 (-7)

8. Krásno 14 6 2 6 19:21 20 (-1)

9. Veľ. Uherce 14 5 4 5 20:22 19 (-5)

10. Tr. Jastrabie 14 5 4 5 18:20 19 (+1)

11. Pov. Teplá 13 5 1 7 17:25 16 (-2)

12. Handlová 13 4 3 6 18:30 15 (-6)

13. Rybany 14 4 1 9 8:36 13 (-11)

14. Dežerice 14 1 8 5 23:31 11 (-7)

15. Prečín 14 3 2 9 17:30 11 (-7)

16. Zem. Kostoľany 14 2 2 10 12:36 8 (-10)

Spracoval MartinSliva

1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  2. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  9. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.