S patričným napätím najmä športovej verejnosti sa očakávalo posledné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Trenčíne. A to preto, lebo v bohatom programe zasadnutia bol aj bod jedenásť A + B, v ktorom sa rokovalo viacmenej o ďalšej existencii hokeja a futbalu v krajskej metropole. Predkladateľom poslaneckého návrhu bol Ing. M. Maxon, ktorý poinformoval svojich kolegov konkrétne o čo vlastne ide. Nakoniec sa hlasovalo a všetko vyzerá priaznivo či už v prospech hokeja alebo futbalu.
HOKEJ
V tomto prípade išlo o zmluvu o prenájme zimného štadióna medzi mestom Trenčín a Ministerstvom obrany SR. Poslanci po diskusii rozhodli, že mesto Trenčín bude v prvom polroku 2003 financovať prevádzku štadióna sumou 4,5 milióna korún. Schválenie zmluvy zabránilo odstaveniu štadióna, ktoré hrozilo v súvislosti s pripravovaným prevodom tejto nehnuteľnosti z rezortu obrany na iný subjekt. Na základe rozhodnutia ministerstva zanikne k 31. decembru 2002 príspevková organizácia Hokejový klub Dukla. Správcom štadióna sa stane ministerstvo, ktoré čoskoro vyhlási tento majetok za prebytočný. Podľa zákona ho musí najprv ponúknuť štátnym rozpočtovým a príspevkovým organizáciam. Mesto príde na rad až v prípade, keď žiadná z týchto organizácii neprejaví o štadión záujem. Tento proces potrvá do júla 2003 a potom by štadión prešiel do majetku mesta. Suma 4,5 milióna korún budú slúžiť najmä pre mládežnícky hokej v Dukle. Z tohto príspevku by ani koruna nemala ísť na financovanie extraligového kolektívu seniorov. Z tohto teda možno konštatovať, že zimný štadión bude slúžiť nielen športovcom i naďalej,a mládežnícke kolektívy by mali existovať a vyvíjať svojú činnosť na základe príspevku z mestskej pokladnice. Ako dopadlo hlasovanie. Za bolo 32, zdržali sa dvaja a proti nebol ani jeden poslanec.
FUTBAL
Aj futbal v Trenčíne zákonite potrebuje garanciu mesta, aby mohol existovať aj v ďalšom období. Okrem iného bolo potrebné doriešiť aj otázku prenájmu mestského štadióna na Sihoti a schváliť patričnú sumu na podporu mládežníckeho futbalu. Majetok športového areálu je okolo 13 miliónov korún, na podporu mládežníckejo futbalu by malo poputovať z mesta okolo 2 milióny korún a požiadavku na finančnú injekciu pre mlaď predložil okrem FK Laugaricio aj TTS, ktorý si v roku 2004 pripomenie práve sto rokov existencie. Riešil sa aj vstup mesta do akciovej spoločnosti Laugaricio a vyňatie štadióna z majetku mesta. Po pozmeňovacích návrhov a plodnej diskusii sa nakoniec 24 poslancov vyjadrilo za finančný príspevok, 8 sa zdržalo a 2 boli proti. Všetko nasvedčuje tomu, že po dotiahnutí ďalších záležitosti by mal aj futbal napredovať a postúpiť na vyššie priečky.
Karol Ďurina