Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Majstrovstvá Trenčianskeho kraja v ľadovom hokeji

Počas víkendu bolo na programe v poradí už 7. kolo stretnutí majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji. Týmto sa skončila prvá polovica majstrovskej súťaže, keď polovičným majstrom sú - bez bodovej straty minuloroční majstri - hokejisti Hermesu Dubnica.

Výsledky:

ŠK Polícia Trenčín - Gladiators Nemšová 2:5 (0:2,1:0,1:3)

Úvod stretnutia patril odvážnym hosťom, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok a udávali taktovku hry. Policajtom sa podarilo na začiatku druhej tretiny znížiť na rozdiel jediného gólu a mali šance aj na vyrovnanie. Nedokázali ich však gólovo zúžitkovať a boli to iniciatívnejší a vyzretejší hostia, ktorí pridali ďalšie presné zásahy. Dokonca v oslabení zvýšil Trokan na 2:4. Brankár Trenčanov Špilar bol hrdinom tohto stretnutia, keď svoj tím zachránil jednoznačne od vyššej prehry.

Góly: Janega, Honzek - Minik 2, Karšay, Trokan, Satina. Vylúčení 6:8 na 2 min. Pred 50 divákmi rozhodovali Jurčiak - Nosek, Ondrášek.

Polícia Trenčín: Špilar - Bažík, Blažej, Nemec, Janega, Hanták, Medřík, Samaš, Hlaváč, Vanek, M. Tretinár, Honzek, M. Habánik, J. Tretinár.

Nemšová: P. Všelko - Hanták, Charvát, Svrbík, Vančo, Pakši, Karšay, Paliatka, Stano, Šilev, Gašpárek, Satina, Baranka, Krajčovič, Paška, Minik, Trokan.

Hermes Dubnica - Považská Bystrica B 3:1 (1:0,1:0,1:1)

S patričným napätím sa očakával duel, v ktorom si merali sily dva kolektívy, ktoré ešte neokúsili trpkú príchuť prehry. Po opatrnom a taktickom začiatku sa domáci postupne dostali do želateľného tempa a presadili sa aj po streleckej stránke. Pred záverečnou tretinou viedli 2:0 a vďaka precíznej a umnej hre dotiahli zápas do víťazného konca. Je to prvá prehra rezervy Pov. Bystrice v súťaži. Diváci boli svedkami kvalitného a vzrušujúceho hokejového divadla.

Góly: Rybecký, Valient, Lonc - Dacko. Vylúčení 2:4 na 2 min, Milistenfer na 10 min os. trest. Presilovky 0:0, oslabenia 0:1. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecko a Kamenický.

Stretnutie Púchov - Škorpión Trenčín sa odohrá v náhradnom termíne (14.12. o 15,15 h. na ZŠ v Pov. Bystrici). Zápas Trenč. Teplice - Program Trenčín sa hral po našej uzávierke.

Výsledok zo 6. kola:

Škorpión Trenčín - Polícia Trenčín 5:2 (2:0,1:0,2:2)

V mestskom derby stretnutí policajti nestačili na vyspelejšieho súpera a po dvoch tretinách prehrávali rozdielom triedy. U domácich vynikol kanonier Ožvalda, ktorý vsietil štyri góly a potvrdil svoje vážne ambície na zisk titulu najlepšieho strelca súťaže. Ozdobou stretnutia boli obaja brankári. Góly: Ožvalda 4, Predanócy - P. Habánik, Chorvát. vylúčení 4:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 50 divákmi rozhodovali Jurčiak a Nosek.

Škorpión: Marciňa, A. Balaj - Šebáň, Srvátka, Mojžiš, Predanóczy, Ožvalda, Pajtina, Kováčik, M. Balaj, Neveriš, Tanoczky, Kostolanský, Haluza, Vachánek, Ďuriš, P. Mrázik, Šidlo, Ďurech, Mrázik, Havier.

8. Polícia Trenčín 7 0 0 7 20:33 0

Program 8. kola (prvého odvetného) 3.- 5. januára 2003: Nemšová - Pov. Bystrica B, Program Trenčín - Hermes Dubnica, Trenč. Teplice - Škorpión Trenčín, Púchov - Polícia Trenčín.