Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Trenčín má dobrých bežcov

Aj v priebehu jesennej série behov 2002 si trenčia

nski bežci udržali dobrú formu a dosiahli niekoľko pozoruhodných výsledkov.

V Častej v behu na 4 km v kat. žien zvíťazila M. Vagašová (Slávia ŠŠ Trenčín). V kat. mužov na 8 km v hl. súťaži získal D. Masarik 8. miesto a E. Páleník ml. zvíťazil v kat. nad 40 rokov. Na polmaratóne v Topoľčanoch obsadil S. Ďuriga 4. miesto, takú istú priečku v kat. nad 60 rokov obsadil J. Hrabovský. V Liptovských Sliačoch v behu na 10km skončil E. Páleník ml. na 2. mieste, na hodinovke v Trnave v hl. kat. mužov získal J. Kuchárik 2. miesto.

V Dolnej Krupej v behu na 20km E. Páleník ml. bol druhý a F. Husár štvrtý v kat. nad 50 rokov. V Slovenskom pohári v behu do vrchu na 5 km na Maliné bol E. Páleník druhý za víťazom Ráczom.

Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu veteránov v Innsbrucku obsadil veľmi pekné 22. miesto E. Páleník a skončil ako druhý najlepší Slovák.

Niekoľko pozoruhodných výsledkov dosiahol J. Žilinský v kategórii nad 70 rokov, keď si zaknihoval titul trojnásobného majstra SR. Zvíťazil v polmaratóne v D. Orešanoch, v lesnom behu na 16 km v Tlstom Jsavore a zvíťazil na Považskom maratóne v Novom Meste nad Váhom časom 4:45,10. Na hodinovke v Hodoníne obsadil E. Páleník 2. miesto, v Dulove na 5 km S. Ďuriga skončil šiesty, v ďalších vekových kategóriach: F. Husár bol druhý, J. Karabec tretí a nad 60 rokov zvíťazil D. Kašička. Na Malokarpatskom maratóne v Trnave v hlavnej kat. obsadil J. Kuchárik 3. miesto a stal sa najlepším maratóncom v našom regióne.

Na základe úspešných výsledkov možno konštatovať, že Trenčín nie je iba mestom módy, ale aj mestom dobrých bežcov, čo pravidelne dokazujú či už J. Kuchárik, E. Páleník ml., D. Kašička, J. Žilinský, F. Husár a mnohí ďalší. (hrab)